» »

Kako popolnoma formatirati disk?

Kako popolnoma formatirati disk?

xxurban ::

Ko prižgem računalnik, se mi pokaže grub rescue>. Odločil sem se da formatiram disk in se znebim tega. Disk sem formatiral preko drugega računalnika. Ampak sedaj ko ga prižgem, še vedno kaže isto stvar, čeprav je bil formatiran. Kako se naj tega popolnoma znebim in na sveže naložim windows 8?

Hvala za pomoč!

mihibo5 ::

Bootaj windows 8 iz DVD/USB-ja in tam formatiraj + nanovo namesti. Problem solved.

Še to, koliko particij imaš na temu disku in koliko si jih formatiral?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihibo5 ()

ST-777 ::

Uporabi HDD Low Level Format Tool, zaženeš ga v WIN in z njim formatiraš drugi disk.

"HDD Low Level Format Tool is a freeware utility for low-level hard disk drive formatting. Low Level Format Tool will clear partitions, MBR, and every bit of user data." http://www.softpedia.com/get/System/Har...

Ko je disk low level formatiran, na disku ni več particij, če jih želiš imeti, v WIN narediš particije in disk ponovno formatiraš.

xxurban ::

Na disku sem imel 3 particije ki sem jih izbrisal in vse skupaj formatiral. Bom poskusil ta program in povem rezultate. Zanima me še, če lahko dam iso datoteko od windowsa kar na disk in tako inštaliram, ali nujno rabim cd ali usb?

hojnikb ::

secure erase..
#brezpodpisa

Invictus ::

dban
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bluefish ::

xxurban je izjavil:

Zanima me še, če lahko dam iso datoteko od windowsa kar na disk in tako inštaliram, ali nujno rabim cd ali usb?
Ne, potrebuješ DVD ali USB ključek.
Saj ni težavno - ISO na DVD zapečeš s programom ImgBurn ali podobnim, za USB pa ima MS neko svoje orodje.

xxurban ::

Ok, trenutno razstavljam računalnik in menjam diske. Uporabil bom dban. Bral sem o easyBCD, da lahko bootaš iz diska, ker praznih DVDjev trenutno nimam. V zadnjem primeru bom dal na ključek. Hvala zaenkrat.:)

bluefish ::

Ko sem nazadnje uporabljal DBAN, ni imel možnosti za hitro formatiranje. Polni format oz. prepis z nulami pa traja nekaj ur.

xxurban ::

Potem pa bom uporabil HDD Low Level Format Tool.

bluefish ::

Pa EasyBCD tudi ni namenjen nameščanju sistemov. Uporablja se ga za enostavno urejanje zagonskega sektorja.

sese12 ::

Vzemi en Linux CD (Ubuntu recimo), zaženi Linux s CD-ja, zaženi program gpatred in fomatiraj v kar želiš. Seveda imej v BIOS-u nastavljeno, da se najprej zažene CD.

xxurban ::

Ok, pozabil sem poročati:D. S programom HDD Low Level Format Tool sem formatiral disk in naredil bootable Windows 8.1 USB. Potem je vse potekalo po načrtu!

Hvala še enkrat!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Format usb ključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
253901 (1810) Skylord
»

Totalen format - ne moreš nič dobiti nazaj

Oddelek: Programska oprema
325127 (3658) Jupito
»

instal win noče formatirat niti particijenarest!

Oddelek: Pomoč in nasveti
405082 (4556) Frenckie
»

RAW disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
61469 (1124) ST-777
»

READER_S.EXE, virus, da gate trga !!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
152698 (1827) ^TMS^

Več podobnih tem