» »

Visokotlačni čistilec

Visokotlačni čistilec

TeraSonic++ ::

Danes sem dobil reklamo od OBI-ja za visokotlačni čistilec Kãrcher K 3.91 MD WRC, 1.7kW, pritisk 20-110 barov, količina vode 380 l/h, maks. 40ºC, pribor: pištpla s 6m cevi, Vario-Power jeklena cev, rezkar za umazanijočistilec za platišča, čistilna krtača in rezervar za čistilo. cena 200 eur

Pozna kdo to firmo ter ali se nakup splača kajti o visokotlačnih čistilcih se ne spoznam praveč.

hvala
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

aodius ::

Kärcher je firma ki sodi v sam svetovni vrh.Kaj nameravaš z njim čistiti?
Karcher
http://www.gregorsalobir.si/

#000000 ::

Jest sem ga tud ogledoval, ampak 199€ pa je za vsaj 120€ predrago da bi ga kupil, ker praktično je isti kot uni tamali, razen da ima posodico za čistilo in koleščka, pere pa še vedno z mrzlo vodo, oz. toplo če ga priklopiš na pipo s toplo vodo. Predrago uglavnem. LP

Shkorc ::

TeraSonic++ ::

Kaj bi pral

Avto, terasa, kosilnica ipd.
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Netvista ::

Ta firma je super!

Slipi ::

Precej let sem razvažal in demonstriral te aparate. Meni se zdi malo prešvoh, je hobi program in temu tudi primerna kvaliteta, ima tudi preslab pretok vode, pa kar me najbolj moti: za OBI so včasih delali posebne programe, katere ponavadi nisi našel v trgovinah, kjer so predstavništva Karcherja. Ne vedno, ampak običajno je bilo tako. Podatke lahko dobiš tudi tukaj, verjetno jih pa že imaš:

http://www.karcher.de/de/Produkte/Priva... tukaj prelistaj podatke, vendar se po moje ne splača iskati nižje od serije K5

Sam se ne bi odločil zanj, tebi pa če cena odgovarja, ga boš pač nabavil. Oglej si originalno nemško spletno stran proizvajalca in si oglej podatke. Bodi pozoren tudi na poletni dotok vode v vodovodni napeljavi, ker če ti bo poleti voda skoraj curljala iz pipe, aparata ne boš mogel uporabljati, razen če boš nekam višje postavil sod poln vode in naredil v sod pipico za priključek. Kot sama firma je Karceh dokaj kvalitetna firma, zakaj imajo vse firme servise, se pa ni potrebno 2x vprašat.

kapca81 ::

Po izkušnjah (mojega fotra) je najbolj ranljiva glava. Tako, da preveri ali ni slučajno plastična (pri glavnini poceni proizvodov). Drugače pa, raje enkrat dražje, kot vsako leto enega cheap za 100 EUR.
Asus P5B-E; Intel E6600; TR Ultra 120; 4Gb Geil DDRII 6400; Leadtek GF 7950GT;
Thermaltake Kandalf VA9000SWA; Chieftec CFT-620A; 5*WD SATA;
Creative X-Fi; Samsung LCD 225BW; Logitech Z2300; Logitech S510 MR

profii ::

kje pa se da kupiti kärcher-je v lj?

TeraSonic++ ::

Kaj pa italjanska firma LAVOR v Merkurju majo velik njihovih visokotlačnih čistilcev ?
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

-žiga- ::

Obujam staro temo.

Kaj je najboljši nakup? Uporabljal bi ga za pranje avta.
Iščem nekaj ne predragega, ampak toliko kvalitetnega, da bo nekaj let deloval brez problemov. Kolikor sem uspel razbrati, je priporočljivo, da je glava aluminijasta in ne plastična.
Kaj pa pomeni to, max. temperatura 40°C? Če ga priklopiš na 50°C se pokvari?

Nič idej? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: -žiga- ()

Hmelko ::

Lp,jas pa imam eno vprašanje? Kje bi lahko dobil semerinke za Pavarinija.

Tomson ::

Tudi sam kupujem visokotlačni čistilec, pa me zanima, kakšno imate mnenje glede spodnjih dveh čistilcev:

- Lidlov PARKSIDE za 120EUR - KLIK

* s sistemom samodejnega vklopa in izklopa
* enostavna menjava čistilnih šob preko bajonetnega zapirala
* visokotlačna črpalka iz aluminija
* ergonomski ročaj omogoča enostavno uporabo - z otroškim varovalom
* integriran boben za navitje cevi, držalo za kabel in pribor, hitri priključek za vrtne cevi in integriran rezervoar za čistilo (1,5 l)
* vklj. s sulico, standardno ,,Vario" šobo in ,,Turbo" šobo, čistilno iglo za šobe, vrtljivo čistilno krtačo in 500 ml čistila

Tehnični podatki

* zmogljivost maks. 2.100 W
* pretok vode: maks. 450 l/h
* pritisk maks. 150 barov
* dolžina cevi pribl. 6 m

Hoferjev KINGCRAFT za 140EUR - KLIK

* 2.200 W
* poraba vode: 450 l/uro
* možnost nastavitve vodnega tlaka med 20 in 150 bari
* črpalka z varnostnim ventilom
* vgrajen vodni filter
* 2 kolesci in izvlečljiv ročaj za enostavno premikanje
* vključno s posodo za 0,5 l čistilnega sredstva in 10-m visokotlačno cevjo
* masa: ca. 14 kg

oprema:

* ročna brizgalna pištola
* pršilna cev z možnostjo uravnavanja tlaka
* pršilna cev z vrtljivo šobo
* vrtljiva čistilna krtača
* 0,5 l koncentrata čistilnega sredstva
* spojka za zatični sistem cevi

Oba imata 3-letno garancijo.


Kaj porečete?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

profii ::

oba visokotlačna čistilca imata boljše spcifikacije na papirju, kot večina 2x dražjih priznanih znamk. katerega boš kupil je skoraj vseeno, sam bi rajše tistega z več cevi, vendar ima lidlov aluminjasto pumpo. tvoja odločitev.

Tomson ::

Sej zmogljivost je verejtno prednost pred dragimi priznanimi znamkami, sklepam. Glede na 3-letno garancijo verjetno napravi nista slabi? Si kdo lasti kakšno podobno oz. lahko primerja z recimo Karcherjem?

Sicer pa če je res aluminijasta glava pri Lidlu pri Hoferju pa ne, je kljub manjši dolžini cevi, Lidl boljša izbira, ali se motim?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Ted ::

Kako veš da pri Hoferjevi ni aluminijaste glave? :)

Kupi tistega, ki ima več zate uporabne opreme in nastavkov ter daljši kabel.
Mah...

noraguta ::

ma profi linea ne boš dobil, za ta dnar, je pa najbrž povsem vredu za oprat balkon in avto. za 150EUR na 3 leta ni pričakovat neke robustne zadeve, ampak cena-garancija upraviči nakup. se pa stem štrajfiksom najbrš ne boš loteval kakih večjih del kjer naj bi zadeva laufala nekaj ur na teden ali celo dan.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

AngelOfDeath ::

Kaj pa kakšna Bauhaus varianta ? Je boljše ali slabše od teh 2 ?
edit: Slovnica

jimmy69 ::

Kar se tiče Lidla in Hoferja, nikjer ti nebojo dali 3 letno garancijo. Lavor tudi ni slaba izbira. Je pa moje mnenje, da je neumno kupovat kar je nižje od 150 barov pritiska. Še en predlog, tega ima kolega že več kot pol leta. http://www.interdiskont.si/vsi-izdelki/...
-100EUR (-5% preko internetne prodaje)
-2500w
-160 barov pritiska
-pretok vode 510l/h
-do 40 stopinj topla voda, ki lahko gre skozi čistilec
-1x navadna šoba
-1x nastavljiva šoba
-1x cca 2dcl kantica za šampon, ki se natakne na navadno šobo
-8m cevi z bobnom za navit(škoda ker more bit cev odvijačena od čistilca da se lahko navije)
-kovinska glava in čistilna igla
-1 letna garancija
-minus da nima zraven kakšne krtače
-nepotrjen info- reklamacije pride menda na dom iskat pošta slovenije in je v času garancijske dobe odvoz/dostava na/iz servisa zastojn

Slaba stran internetne/telefonske prodaje (iz centrale Ravne na Kor.) je edino to, da včasih pozabijo priložit navodila in darilo (nad 50EUR kapa), zato kolega priporoča njihove terenske prodaje ali pa trgovino v Ljubljani btc hala 10.

blze ::

kaj pa tale:
Visokotlačni čistilnik na vročo vodo LAVOR, Missouri

Moč 3 kW, napetost 230 V, pritisk 150 barov, pretok vode 570 l/h, največja temperatura dovoljene vode 40/90° C, masa 77 kg, pribor: pištola, cev 8 m, sulica 700 mm, šoba z regulacijo pritiska, vgrajena posoda za detergent.


cena 850EUR
A je vreden svojega denarja ali je pretirano? Uporabljal se bi za pranje avtov doma in kako teraso...

Hvala
uživejte
blze

Steinkauz ::

850eur za avto prat :))
Si si kr sam odgovoril

blze ::

ja glej če nimaš tople vode pol nimaš kej avtoprat, je isto kot da bi ga pral sz šlaufam, in če nimaš možnosti priklopit tople vode na wap potem iščeš varianto wap na topolo vodo, in če iščeš wap na toplo vodo kupiš neki orenk ne pa neka chep varianta.
no zanima me če so oki specifikacije za pranje?

hvala
uživejte
blze

Tomson ::

Kaj pa tele Lidl/Hofer variante, ker ni nič napisano, se ne smejo priklopit na toplo vodo al kako je s tem?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Boeing ::

Probaj pri WPS matija jecl...

ja, to je priporočilo oz. reklama, če želiš.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

profii ::

@blze, avto se čist lepo z mrzlo vodo da prat. tud z vročo vodo se avto ne bo sam opral, še vedno boš moral prijet za gobo in ga ceuga lepo zdrgnt...

pol3ni ::

Sam bi si kupil nekaj takega ima tudi veliko dod.opreme.
Uporablaj bi za čiščenje avta,terase,kolesa itd
Ali ga mogoče že kdo ima in kaj je to za ena firma

http://www.ac-center.si/?p=1058

Hvala

LeXani ::

Da ne odpiram nove teme. Pojavil se mi je nek problem, sicer čistilec je star kako leto, ga ne uporabljam veliko..parkrat mesečno. In danes da bom pral, mi zadeva preprosto ne proizvede pritiska, kot da bi šprical z navadno cevjo, no morda malo bolj. Pregledal sem cev, šobo, filter očistil, dotok vode je normalen. Še vedno enako. Kakšna ideja?
Čas prve prijave 04.11.2005


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visokotlačni čistilec (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8630760 (2762) Zvezdica27
»

visokotlačni čistilec

Oddelek: Loža
219904 (3674) lejko0
»

Pranje avtomobila doma (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7525044 (14576) radmannsdorf
»

Kakšen visokotlačni čistilec kupiti?

Oddelek: Loža
3729225 (10077) kuglvinkl
»

Nakup visokotlačnega čistilca Karcher

Oddelek: Kaj kupiti
157483 (7140) Yoxi

Več podobnih tem