» »

Problem s Geforce 7600gs

Problem s Geforce 7600gs

mitna ::

Pozdravljeni,
Kupil sem Leadtek Geforce a7600GS.Problem je v tem da mi nobena 3d aplikacija ne dela.Zadeva se sicer zažene, a takoj ko bi se morali pokazati 3d objekti se mi izriše poln zaslon artefaktov.Čez dve ali tri sekunde mi računalo popolnoma zafreeza in pomaga samo še hard reset.
Driverje so najnovejši (iz nvidia.com).

Konfiguracija:
AMD 2500+ (barton jedro)
Abit Kx7-333
1gb kingston rama
Soundblaster X-Fi
400W napajalnik
Win XP

Grafična ima temperaturo cca 45C, torej pregrevanje ni problem.Slutim da mi matična dela probleme zaradi procesorja, katerega komajda podpira. Sicer sem imel to matično in procesor že kako leto in pol in sta delala brez problema.S to razliko da jima je prej družbo delal Radeon 9700(še enkrat NI BILO PROBLEMOV!Problemi so nastali ko sem grafično zamenjal.)Enivej, je mogoče da dela probleme FSB kateri je pri 143?Zanimivo je tudi to da če v biosu nastavim agp na 4x mi zafreeza že takoj ko se mi naložijo okna.Mi lahko kdo svetuje preden se odpravim po novo matično/procesor?
Hvala.

linuxdady ::

Verjetno je težava v moči napajalnika. Tvoja (in moja) kartica potrebuje neposredno napajanje in če tvoj napajalnik ne zmore več kot 400 W, je to lahko razlog za težave. Poskusi kartico priključiti na samostojen priključek, tako da si napajanja ne bo delila za nobeno drugo napravo.

Goldee ::

Verjetno je težava v moči napajalnika.

Mogoče, ni pa nujno. 7600GS se zadovolji že z 350W napajalnikom (to ti lahko potrdijo nekateri na forumu) in ker nimaš neke hude, požrešne zverine verjamem, da problem ni v napajalcu.

Enivej, je mogoče da dela probleme FSB kateri je pri 143?

Default FSB Bartona je 166 MHz - zakaj ga imaš ti na 143? Si downclockal? Če slutiš, da je kriva plošča jo poskusi zamenjat, ali pa si omisli kako rabljeno Abit nf7-s oz. Epox 8rda+ (nekje najboljši plošči z nForce2 čipovjem). Poskusi stestirat grafično še pri prijatelju.


/edit Typo

p.s. tale tvoja trenutna plošča je res bolj podn ja. Sorry.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goldee ()

Izi ::

Se pravi imel si ATI in zamenjal z nVidia. 2D deluje, 3D ne dela.
Možno je, da so problemi z driverjem.
Ali si popolnoma odstranil ATI driverje? TO JE ZELO POMEMBNO !
Če so na računalniku kakšni ostanki ATI-jevih driverjev potem je to lahko vzrok nedelovanja 3D.
ATI-jeve driverje bi moral odstraniti, ko je bila v računalniku še ATI-jeva kartica, nato pa še ročno pobrisati vse ostanke driverjev in počistiti register.

Seveda pa je lahko tudi kaj drugega :D

mitna ::

Poskusi kartico priključiti na samostojen priključek, tako da si napajanja ne bo delila za nobeno drugo napravo.


Grafa ima svoj prikljjuček že odkar sem jo vgradil.

Default FSB Bartona je 166 MHz - zakaj ga imaš ti na 143?

Ja kot sem napisal...KX7-333 komajda podpira 2500+ oz. ga uradno sploh mislim da ne.Trenutno mam stvar malo downclockano da vidim če FSB res dela probleme AGP vodilu.Prej mi je sicer z malo igranja s FSB in množilnikom nekako uspelo pripraviti procesor da je delal okoli 1800mhz(razmerje je bilo mislim da 5:3:1...lahko da se motim za zadnji dve števili, ne spomnem se točno)
ali pa si omisli kako rabljeno Abit nf7-s oz. Epox 8rda+ (nekje najboljši plošči z nForce2 čipovjem).

Je mogoče katera od teh kartic še v redni prodaji?

Ali si popolnoma odstranil ATI driverje?

Aha, catalyste sem odstranil ko je bil radeon še v kišti, potem sem pa še počistil ostanke z driver cleanerjem(po resetu seveda).

Hvala za odgovore.

mtosev ::

Pozab ze 2 leta ni nF2 plosc v prodaji
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

opeter ::

mtosev :\ Zakaj pa imamo Bolho, Ebay, Slo-Tech mali oglasi, etc.?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

Vprasal je v redni prodaji ne :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Goldee ::

V redni prodaji jih ni več. So že kar stare. Drugače pa sem nekaj našel na bolhi:

8rda+
Nf7-s v2.0

Cene so pa tudi dokaj realne.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje BARTONA (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1016361 (4552) Pyr0Beast
»

Tako,odlocil sem se...zdaj pa rabim zadnje inf. in pomoc

Oddelek: Kaj kupiti
371888 (1115) Fizikalko
»

Abit AN7, AMD Barton 2600+, RAM INFINEON DDR400 CL3 problem pri navitju..

Oddelek: Navijanje
292037 (1609) boštjan
»

Problem pri vzpostavitvi delovanja Bartona 3000+ na plošči 8rda+

Oddelek: Pomoč in nasveti
191230 (815) Eleven
»

Kateri Athlon?

Oddelek: Kaj kupiti
421778 (1127) Dr_M

Več podobnih tem