» »

Kaj storiti z rami?

Kaj storiti z rami?

abcdefgh ::

Lep pozdrav!
V računalniku sem imeu 512 MB CL 2,5 rama, sedaj pa sem kupil dodatnih 1024, ki pa so CL 3 !!!
Rami se med seboj sedaj ˝tepejo˝ in seveda ne delujejo, poslusil sem vse kombinacije nove not stare vn, nove na prvo mesto, stare na drugo, nove na drugo stare na prvo... ampak nič ne deluje rač se ne prižge (ne zlovda windowsov) drugače laufa! torej na matični sem poizkusil vse možnosti za prostorčke, ko dam not stare pa stvar spet laufa kot je treba! Kaj naj storim sedaj, nekaj naj bi se dalo nastaviti v BIOS-u, ampak jaz nwm kaj!

Hvala vsem za mnenja in pomoč, drgače bom pač kupil druge!

Aja zanima pa me če kdo ve ali so tile rami CL 2,5: LINK

Bom take pol kupo če so 2,5 zdej sn kupo patrot ddr 400mhz 1gb cl 3 !

HVALA VSEM !!!

abcdefgh ::

Aja drugače mam pa tole plato: LINK

Pa kaj mi vi svetujete, kaj bi bilo bolje kupit, imate mogoče kakšen bolši predlog!
HVALA !!!

branky ::

če sem prav razumel ti novi rami sploh ne delajo niti ko so sami na matični?
v tem primeru verjetno niso kompatibilni...če si kupu pred kratkim jih poskusi menjat...
sam imam tudi različne rame(en je CL2.5 256mb, drugi CL3 512mb) pa dela brez problemov...v biosu mam nastavljeno hitrost/latenco na auto by spd...

abcdefgh ::

Ja če dam posamično novi ram not mi tut ne dela ( vse kombinacije sn probo )
hvala...

`ripper` ::

verjetno ne dela zato, ker mas v biosu nastiman da ti latence nastavi na 2.5, novi rami ti pa tega ne folgajo in ne delajo pol...pomoje bos resil zadevo, ce bos v bios-u nastavil cas na 3 potem pa probaj rame posamicno, ce slucajno ksn sploh ne dela pa magari jih se memtestaj.
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

___ ::

ne ne. če ma nastavljen na 2.5 ni to problm.zihr...men folga normalno tud če dam na 1.5...sam da pol zna zadeva kr na lepem zmrznit ob kšni igrci če ne anstavim še ostalih stvari tako kot je treba:):) poglej če si kupil isti ram kot je tastar...ddr1 al ap ddr2..... in poglej tudi če je ista hitrost.(naprimer pc3200 ali pa pc2700 itd) če je ram prehitr ga matična mogoče ne podpira..in se zato ne zlowda. napiši katere rame imaš.

abcdefgh ::

Sn že vse zrihtu, hvala vsem!
Drgače sn pa vse opisu gor ka mam pa ka sn že naredo!

___ ::

sj sm vidu da si napisov...ampak to ni tolk pomembno...cl 2.5 al pa cl3. bol je pomembna hitrost .... pc 3200, pc2700, ddr 1, ddr2 itd.uglavnem me veseli da ti je uspelo urediti zadevo.uživi.lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kompatibilnost ramov 333cl2.5 in 400cl3?

Oddelek: Strojna oprema
12721 (634) mtosev
»

Nadgradnja DDR400 RAM-a

Oddelek: Strojna oprema
111436 (1275) ignis
»

CL2,5 in CL3,0

Oddelek: Strojna oprema
111492 (1293) MrStein
»

Kingston KHX 3000 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19210406 (7207) celada
»

Baza RAM timingov

Oddelek: Navijanje
382673 (1609) DimmniBurek

Več podobnih tem