» »

Vista slaba v UIF testih

1
2
»

krneki0001 ::

Evo tukaj je lepo razloženo, kako konvertiraš win2003 server v workstation z uporabo vsega, kar ima XP, le da troši pol manj spomina in deluje resnično brez napak.
http://www.msfn.org/win2k3/

sm0key ::

odlično! :))

p.s. ve mogoče kdo kako je z kompatibilnostjo raznih aplikacij? (reason, adobe cs2, ableton)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm0key ()

hamax ::

darkolord ::

LOL ker BS :)

MrStein ::

in deluje resnično brez napak.

No no, pretiravat pa ni treba ;)

Glede kompatibilnosti, za tisto kar steka (= itak bugast program), imas XP Compatibility. Potem ti ostane kaka 2% programov ki tezijo. Kar je isto kot pod XP.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki0001 ::

sm0key skoraj vse kar dela na xp dela tudi na 2003

MrStein ::

"I find their statements a little strange because they have one of the best insights into Microsoft security products."

Ja, Vista je popolna. Kak lahko trdijo drugace ?

"But Kaspersky confirmed that her analysts had found five ways to bypass Vista's UAC,"

Lazejo ! Vista je popolna ! Kak lahko sploh taki ljudje svobodno okoli hodijo !?

;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

macgajver ::

visti je treba dat še kšn let fore da se use ulaufa da dx10 pokaže kaj lahko pripomore k delovanju sistema itd. mogoče nakoncu sploh nebo tko švoh.
tenstan krompir je pa zakon

l0max ::

Ja, Vista je popolna. Kak lahko trdijo drugace ?

to je zato, ker so teroristi :)

mrstein, saj ti je darkolord nekaj postov gor lepo argumentirano (kot vedno) razlozil zakaj se ta clanek moti :)
While there might be Gates to heaven, there are for sure Windows to hell.

Cokolesnik ::

Nekateri so me zrajcali za namestitev Windows 2003 Standard + nekaj modifikacij za workstation.

Fantje pri MS so v Visto res vložili kar nekaj značilnosti W2003, a vendarle lahko pritrdim vsem prisotnim, da sistem laufa neprimerno hitrejše in da se strinjam, da je W2003 najboljši OS od MS.

Videti je, da bo lepo delal Photoshop, Office 2007, VLC.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

l0max, čist nič slabše argumentirano, kot v članku...

will be so annoying that users will disable it

MrStein ::

No, pa naredimo anketo, kdo je UAC izklopil in kdo ne. Če že kdo ni...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

Zaklepanje vhodnih vrat je tudi "tečno", pa si si sam kriv, če jih ne zaklepaš, ne pa tisti, ki dela vrata

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

MrStein ::

Aha, spet je uporabnik kriv.
Ampak kriv za kaj ? Saj ni bilo "zlocina" ? Ali ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Cokolesnik ::

Offtopic za Windows 2003: potrjujem nemoteno delovanje tudi za Nero 6, WinRar 3.51 Corporate in še, Logitechov SetPoint je potrebno namestiti po naslednjem postopku: shraniti namestitveno datoteko 3.30 na Namizje, v lastnostih nastaviti kompatibilnost z MS Windows XP, potrditi spremembe, z desnim klikom klikniti na namestitveno datoteko, izbrati Run as, izbrati zagon kot Administrator brez omejevanja pravic in slediti namestitvi. Mogoče vmes še kaj zateži glede kompatibilnosti, a nadaljujemo. Dela.:)
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

MrStein: ne, ni bilo nobenega zločina. V tisti novici pa to izgleda malo drugače (če nadaljujem z vrati :D):

"Uporabniki [zaradi lenobe] ne bojo zaklepali vrat in ob naslednjem pohodu vlomilcev bojo vsi naj*****... Krivi so proizvajalci vrat"

ali:

"Uporabniki [zaradi lenobe] ne bojo zaklepali vrat, kar naredi ta vrata sključavnico manj varna od tistih starih brez ključavnice"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

hamax ::

če pa moreš za zaklep vrat 2min stati na glavi je pa delček krivde tudi na strani proizvajalca vrat

darkolord ::

Kaj pa če moraš samo enkrat kliknit?

hamax ::

...vsakic ko vdihnes...

no pa dost o tem, da naujo brisal.

l0max ::

to je tisto ko je OS defective by design in vgradijo neko "zascito" ki gnjavi uporabnika na vsakega pol koraka. ampak ce uporabik to "zascito" izklopi si je sam kriv ce se okuzi z vseh strani. najenostavnejsi nacin kako krivdo za probleme zvaliti od proizvajalca na uporabnika.
While there might be Gates to heaven, there are for sure Windows to hell.

darkolord ::

Jebiga, za tako backward kompatibilnost je treba narest precej kompromisov. Sej bojo proizvajalci softvera to pogruntali počasi pa se bo stvar izboljšala

sm0key ::

bravo Darklord, izpostavil si ključni point:
proizvajalci softwera bodo _vedno_ v svoje produkte vnesli nekaj, kar bo prisililo uporabnike, da preidejo na novejšo platformo. In plačajo.
Lepo razvidno, kako zadovoljnost končnega uporabnika v korporativnem svetu nikoli ne bo cilj in kako moramo vedno požret grenko slino... jest se nikoli s takimi "strategijami" ne bom strinjal. Plačal sem, zdaj pa _naj dela kot je treba_ (za božjo voljo).

p.s. zato tudi vsi major software proizvajalci lobirajo z M$, saj bi prenos njihovega softwara na Linux (ali ker drug open source) pomenila velik korak nazaj. V zaslužku seveda. Edino, kar še upam je, da bo nekega dne na Linux portano dovolj pro aplikacij da se znebim tega voluharskega mrhovinarja od M$...

sm0key ::

Pa bi najraje kar predstavil analogijo (za bolj plain primer uporabim Apple):
Njihova prejšna platforma (G5) je delovala super, zelo sem bil zadovoljen kako je recimo logic, premiere ali adobe cs2 tekel na OSx z G5. Potem so se prestavli na Intel platformo, kar je pomenilo popolnoma novo arhitekturo in s tem tudi nuja prilagoditve aplikacij. ergo: imam G5, licenčne drage programe ko hudič (za pošten nov avto - hipoteza). v kolikor želim nadgradit svoj sistem (v tem času je IMHO nadgradnja na recimo boljši G5 nesmiselna) si kupim intelov dual-dual core, stroj brez primere (kao). Nato ugotovim, da moja peklensko draga programska oprema ne deluje na tej platformi, zato sem prisiljen bodisi počakati na skrekane verzije, ali pa počakati (in s tem kaj, zamrzniti dejavnost, ki mi daje kruh?) na nov release adobe cs3 ki bo tekel na Universal... Če pogledam: nov paket bo stal spet 2500$+ in kaj so novega spremenili? bore malo! vsak paket znotraj ima svoje posodobitve (beri: plus ena ali dve močni dodani funkciji)...se pravi se jaz samo za to, da mi ISTI paket teče na novi platformi (in je legalen) plačal recimo 2000$+.... SAMO ZATO, DA MI TEČE NA NOVEM ŠAJNI LITTLE MEKU....;(( in to delajo povsod, pod pretvezo novih uporabnosti, izboljšanih nevemkaj kupiš nov paket, ki pa zaradi tega, ker je nov, celo nosi oznako "pravico imam da ne delujem popolnoma tako kot je treba, saj navsezadnje nihče ni popoln. kupi mojo naslednjo verzijo, in napake bodo odpravljene"....beri: KUPI....again....sorry za offtopic (lahkoanredimo tudi split topic)

BigWhale ::

Moj proizvajalec vrat je naredil taksna vrata oziroma kljucavnico, ki se sama zaklene, ko zaprem vrata.

Resno.

Ni potrebno rect, da je kriv proizvajalec vrat, dovolj je, da samo vrata zamenjas. S taksnimi, ki ti bolj odgovarjajo.

darkolord ::

Moj proizvajalec vrat je naredil taksna vrata oziroma kljucavnico, ki se sama zaklene, ko zaprem vrata.

Ja, ampak še vedno jo moraš potem odklenit vsakič, ko hočeš vrata odpret

Plačal sem, zdaj pa _naj dela kot je treba_

Jah, nemogočega ne moreš zahtevat.
To, da pod limited userjem in v okviru njegovih pravic delujejo VSI stari programi, ki občasno ali v celoti (bolj verjetno) potrebujejo (oz hočejo) admin pravice, hkrati pa ti za admin pravice ne smejo težit (a kar sami si jih tudi ne smejo vzet), je že blizu temu

:D Kot da bi hotel imeti vrata, ki se vsem tistim, ki si to zaslužijo, sama odprejo, za ostale pa so zaklenjena. Kdo pa so ti ljudje, vnaprej ne veš. :D

opeter ::

sm0key, zakaj pa si zamenjal G5 platformo z Intelom? Jaz (še) vedno uporabljalm G5-ko in sem ful zadovoljen. Napumpal sem mašino, kolikor se je dalo (ful RAM, najboljša grafa) itn., programe pa nisem nadgradil (uporabljam licenčno Adobe CS1). Zaenkrat ne vidim smisla, da bi bilokaj več vložil v tole kišto. Že zdaj je vrednost s programi nekje blizu milijona... :\

Bom lepo počakal in upam, da mi bo trenutna kišta zdržala še vsaj 4-5 let.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

sm0key ::

nisem na Intel platformi (hvalabogu), govoril sem hipotetično.

MrStein ::

Plačal sem, zdaj pa _naj dela kot je treba_

Jah, nemogočega ne moreš zahtevat.

Aha, "delovanje" pri MS-u spada pod "nemogoče" ?
No, saj vsi, ki to uporabljamo, smo to že sami ugotovili. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASUS trdi, da je Apple Tablet PC zelo resničen

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
444070 (3835) iveco18
»

Vista slaba v UIF testih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
778947 (5951) MrStein
»

Grafični pogon v Windows Vista ne bo sestavni del jedra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
787738 (5519) simnov
»

Gimp 2.0!

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
165226 (5226) ghaefb

Več podobnih tem