» »

[Visual C#] kako narediti vrstice?

[Visual C#] kako narediti vrstice?

iggy1 ::

Pozdravljeni!

Imam nek problem in sicer bi želel uporabiti data grid view za prikaz podatkov v svoji aplikaciji. Toda nevem kako bi naredil recimo na eni formi 32 vrstic v drugo formi malo manj itd. Ko ustvariš tabelo lahko ustvarjaš samo stolpce jaz bi pa rabil še vrstice saj bi bila ta številka fiksna. Teh recimo 32 vrstiv bi predstavljalo 32 sob v enem nadstopju, druga polja bi bila pa namenjena osveževanju podatkov iz podatkovne baze. Kako bi to naredil? Ima kdo kakšno idejo?

Hvala že vnaprej za pomoč

Vesoljc ::

nafilas prazne elemente/vrstice?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

salesky ::

Si poskušal z Repeaterjem? Repeterju nastaviš datasource recimo na neko tabelo objektov oz. SQL source in potem ti naredi toliko vrstic kolikor je vrstic v tabeli.

repeater.DataSource = tabela;
repeater.DataBind();

Kako potem bindaš podatke si pa poglej na netu. Lahko pa uporabljaš TextBoxe,Label,Button,...v glavnem kar koli hočeš.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: salesky ()

iggy1 ::

Lej v bistvu kaj bi rabil. Delam aplikacijo za mojo firmo katero moram predstaviti potem se bom pa povezal na njihovo bazo. Se pravi da rabim neko tabelo v kateri bom lahko recimo v stolpcu x in vrstici y rekel tukaj bo pa to iz njihove baze. A potem prav delam če delam na tak način:
ustvarim bazo z x stolpci in y vrsticami in jih pustim prazne do povezave z njihovo bazo. Se pravi ko se bom povezal z njihovo bazo bom tako sprogramiral da nafila mojo bazo in jo pokaže v grid načinu v moji aplikaciji.

Ali moram za vsak stolpec ustvariti novo tabelo?

Ali pa se moram problema lotiti čisto drugače?

Lepo bi prosil za nasvet.

Hvala

Microsoft ::

DataTable table = new DataTable("Lalala");
table.Columns.Clear();
table.Columns.Add("id", Type.GetType("System.Int32"));
table.Columns.Add("Ime", Type.GetType("System.String"));
table.Rows.Clear();

for(int i=0; i!=30; i++)
{
DataRow row = table.NewRow();
row[0] = 0;
row[1] = "Janez ali pa Mici";
table.Rows.Add(row);
}

DataView view = new DataView();
view.Table = table;
this.gridUporabniki.DataSource = view;
this.gridUporabniki.DataBind();


DataView ima se lastnost sort, ce bos rabil kaj sortira.

by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

iggy1 ::

Miha nekaj takega bi res rabil samo škoda, da tvoja koda ne deluje. Javi mi približno 6 napak.

Microsoft ::

Edin vzrok je lahko, da ti pri vrhu manjka:
using System.Data;

Ce pa ni to, potem imas pa kaj zjebano al pa kaj.:P

Poleg tega bi bilo kul, da napises tocno, kaka napake ti izpise. Ker iz tega, da ti napise "neke napake" si nimamo kaj pomagati, ce hocemo resit problem.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

iggy1 ::

Je možno da moram jaz kaj nastaviti recimo povezavo do baze in dati v aplikacijo binding source? Jaz sem samo prekopiral tvojo kodo v svojo aplikacijo.

Microsoft ::

Caki. Da prestudiram. Kaj bi lahko. Bilo. Narobe. Hm. Aha. Ze. Vem. Aja. Ne. Pozab.

Ne res. Daj pokazi to kodo, ce hoces, da kdo kaj pomaga. Poleg tega, zadnji dve vrstici, ki sem jih napisal, se nanasata na grid z imenom gridUporabniki. Ce tvoj grid nima takega idja, potem mores to ime spremenit.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

dbeong ::

kako bi naredil na c#

da bi se pojavilo okno bi te vpračalo ... in bi moral kliknoti da ne prekliči in kaj koli bi kliknil bi se ti odprlo 10 cmd-jev (naprimer, ali pa 10 mozil..)

pa prosil bi če mi napišete kode :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[VB] datagridview

Oddelek: Programiranje
351837 (1220) korenje3
»

[ASP.NET] Prenos podatkov iz ene spletne strani v drugo

Oddelek: Programiranje
14866 (725) Cvenemir
»

DataView, DataTable, DataSet

Oddelek: Programiranje
91086 (837) detroit
»

[C#] DATA GRID VIEW

Oddelek: Programiranje
131852 (1732) Kekec
»

[ASP.NET]

Oddelek: Programiranje
61241 (1095) OmegaM

Več podobnih tem