» »

Povpraševanje po dvoslojnih ploščkih bo še raslo

Povpraševanje po dvoslojnih ploščkih bo še raslo

DigiTimes - Po poročanjih DigiTimes naj bi se v letošnjem letu prodalo dobrih dvakrat več dvoslojnih DVD medijev kot lani (natančneje 122% več). Analitiki predvidevajo, da se zaradi vojne med formati in trenutno zelo visokih cen modernejši mediji, za branje katerih je potreben modri laser, še ne bodo prijeli. Namesto tega bodo na popularnosti pridobili stari dobri DVDji, ki s slabimi 10 gigabajti kapacitete še vedno nudijo dovolj prostora za posnetke v HD ločljivosti, obenem pa so tudi zelo ceneni in podprti na praktično vseh predvajalnikih. Več informacij v izvorni novici.

30 komentarjev

desperados ::

Cena kakršnje se dvoslojni ploščki držijo je grozna, še vedno je najcenejši medij disk postavljen zunanje ohišje ali pa le usb2ide pretvornik. Ampak to je uporabno le za kake multimedijske vsebine, kake zaganljive iso slike pa so žal le za optične medije :(
Druga slaba lastnost je pa v slabi podprtosti DVD-RV DL(minus) plus je še vedno dosti bolje podprt od večine proizvajalcev.

Jp še nekaj časa ga bomo gledal.

MEDENA ::

slabimi 10 gb? realno je gor 8.7gb cca.

dzinks63 ::

:)) Normalno, da se bo povečalo povpraševanje, saj ima praktično že vsak takšno enoto,ki omogača DL zapisovanje, samo do sedaj so bili ti mediji še vedno predragi. Če pa se bodo spustili na razumno nizko ceno (okoli 2 do 3x navadni DVD), pa se jih bo prodalo še pa še. To je logično.

masterpsi ::

Jst sm kupu 1 dual layer dvd sam za foro k imam pekač k to omogoča pa nisem mogel verjet kolk stane. V xy firmi 5€ "cenejši" in 7€ dražji (razlika v znamki). Za ta dnar mislim da dobiš 3dvdje single layer8-O skratka ... shocked.

Phoebus ::

Za 7€ dobiš 10 TDK DVD-jev in ne 3

pivmik ::

Jz pa zelo zelo malo snemam, zdej uporabljam internet, usbključe in velikdisk v download mašini. Peka zgoščenk je zamudno delo.
LP, Gregor GRE^

Pesimist ::

Nevem no jaz sevedno reje kupim 1 slojne. Sem pa kupo 2x 25 Dvoslojnih zarad Xbox360tke ampak za druge namene pa nerabis pomoje. HD movie well to sploh podpirajo danasnji oz vcerejsni DVD playeri hehe?

Mavrik ::

Zakaj točno si rabil dvoslojne za 360ko? Če maš DVD filme jih itak direktno daš v pogon naprave, za druge zadeve pa mi res ni jasno zakaj bi rabil.
The truth is rarely pure and never simple.

Vesoljc ::

ker si dela varnostne kopije, ce slucajo pade kak asteroid...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Jst ::

Teden dni nazaj sem kupil en dvoslojni dvd in dal 6EU (bigbang). Za to ceno se dobi 10 enoslojnih. Upam, da se bodo cene, zaradi večjega pričakovanega povpraševanja, spustile na človeško raven.

Hja, pa čedalje več špilov prihaja na dvoslojnih dvdjih. JAz osebno bi najraje videl, da bi se vse špile dalo dobiti preko Steam-a.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kuglvinkl ::

Dokler ne pade cena za 1 kos pod 2 evra, jih niti pogldam ne.

kriko1 ::

Hja, pa čedalje več špilov prihaja na dvoslojnih dvdjih. JAz osebno bi najraje videl, da bi se vse špile dalo dobiti preko Steam-a.

Jaz pa lih obratno, to kar kupim, da namestim in že dela, ne pa da se zajebavam z vnašanjem neke težko berljive kode in postopkom registracije, kot da bi produkt ukradu s trgovine.
In ni pomembno ali je na dvo ali tro slojnih dvd-jih, važno da si lahko naredim eno f**** varnostno kopijo, brez da bi mi sistem posralo z nekim starforce ali raznoraznimi anti nevemkaj(r) bedarijami.

MrStein ::

A na severni polobli kje prodajajo dvostranske, ponavljam, dvostranske DVD-je ? Zapisljive seveda, najboljše RW.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jlpktnst ::

Dvostranske je res težko najt. Davno mi je nekdo obljubljal to :D Samo se je očitno čist pozabilo... Jebiga

Za dvoslojne pa ne dam več od 1,5€. Naj grejo nekam dokler cene ne padejo. Bom pač na enoslojne pisal. Itak nimam praktične rabe za njih. Data backup je pa boljš da so na enoslojnih ker so verjetno bolj obstojni - čeprav je tudi to dvomljivo... že par let stare dvdje je včasih težko prebrat.

kuglvinkl ::

Kaj pa DVD-RAM, se da kje to kupit?

Alec999 ::

Se pridružujem uporabniku jlpktnst, tudi jaz dam največ 1,5€ za DL DVD.

darkolord ::

kuglvinkl: V Müllerju jih majo, drgač jih pa lahko naročiš

DVD-RAMi so kulj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

mtosev ::

Hehe jaz sn praceval po 2k sit za TDKje Philipse in se ene nevem vec katere.

Pekac mi je dva unicil in lepo 4k sit slo v morje. :D :D :D :D :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

opeter ::

mtosev, daj mi tvojih 4k SIT, namesto da ti gre v morje, naj gre v moj žep. Če boš še kdaj v podobni situaciji, mi prosim ZS-jaj.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

link_up ::

se en evro je prevec za tako masovno blago...konec koncev bo navaden usb kljuc kmalu na taki ceni :) cca 2 leti max :)
In and Out

kuglvinkl ::

darkolord, maš kakšen podatek o ceni in kapaciteti za RAM?

MrStein ::

Kuglvinkl:
Kaj pa DVD-RAM, se da kje to kupit?

Ponekod jih imajo v Slo. V EU pa skoraj vsepovsod. (primer: www.alternate.de)
So pa cene spet zasojene. 12x medijev pa baje niti se na Japonskem ni v prodaji.
Jaz imam en 2-3x medij (non-cartridge) in en dvostranski TYPE 4 (ne pise brzine, torej je sigurno minimum).
Kapaciteta je ista kot pri drugih tipih, 4,7 GB na stran.

Popravek: Ker je malo tezko najti na onem linku za alternate, so RAM-i pod HARDWARE / Laufwerke / DVD-Brenner / DVD Rohlinge
Cene pa so od 2,50 € na komad dalje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

kuglvinkl ::

Thnx.

Matev ::

večja težava kot cena dvd-jev
je njihovo težko zapisovanje

maci imajo to urejeno v okviru OS-a
enostavno neseš fajl mali mapo na dvd in to je to

nič nerota
nič kompliciranja

drag and drop

winsi so 5 let za časom

MrStein ::

baje ima to Vista tudi
Upam. ("upanje" je kljucna beseda za Visto ;) )
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matev ::

to so recimo za CD naredili v XP-jih
a kaj ko CD-jev nihče vač ne uporablja

simnov ::

mah naj grejo nekam en dvd 3 eure

Wrop ::

baje ima to Vista tudi

Nič baje... Tako je!!! Preizkusil in od presenečenja so se mi zarosile oči:D ... he he he...

Drugače so pa tile dvoslojni DVDji res predragi... leto nazaj so bili najcenejši 990 sit-neka škart roba... Zgleda, da cene ne bodo padle tako hitro;(

sweeti007 ::

dvd dl so v tujini cenejsi, v sloveniji pa se da jih dobiti ze za okol 3.3€ skupaj z tisto vlko skatlco firme traxdata kar pa ni vec tako drago vsaj ne toliko ko ene 6 mescev nazaj

Jst ::

kriko1: pa saj fora v Steamu je ravno v tem, da ti ne poserje sistema, napram škatelnih verzij.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asusovi majhni in poceni prenosniki prihajajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9413427 (8752) Pesimist
»

Hitachi odpušča

Oddelek: Novice / Diski
93263 (2829) Vajenc
»

Nova revizija Wii-ja bo zatrla čipe

Oddelek: Novice / Konzole
185200 (4163) BaToCarx
»

Dell prodal največ PC-jev v letu 2006

Oddelek: Novice / Rezultati
153331 (2693) Jst
»

Toshiba predstavila troslojne nosilce DVD/HD-DVD

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
254633 (3887) T-h-o-r

Več podobnih tem