» »

Predolg zagon računalnika

Predolg zagon računalnika

HIP_HOP ::

Zdravo!

Predkratkim sem kupil računalnik: amd athlon xp 2, 4 mobile, 2x 512mb rama, ge force 5700 le, 120 gb disk, usb kartica, ir kartica. Windowsi so na novo naloženi.

Problem je v tem, da ko se zaganjajo windowsi xp sp2 gre črtica pod win xp logo, vsaj 20x skozi. Drugače na mojem računalniku enih 3x.
Probal sem že samo z 512 mb rama in resetiral bios.

Za odgovore se že v naprej zahvaljujem
  • polepsalo: bastadu ()

___ ::

poskusi naložiti kakšen program za hitrenje zagona računalnika..ta ti bo odstranil nepotrebne programe k se ti laufajo ob zagoni..to ti ful podaljša zagon.
drugače ti pa priporpčan system mechanic.tam maš fuuuuuuuuul nekih zelo uporabnih funkcij ki ti bodo zelo pohitrile računalnik.med drugim tudi zagon.poskusi demo verzijo in sporoči kako deluje

zee ::

kako hitro pa deluje sistem, ko se naloži?

lahko gre za problem s trdim diskom, čeprav iz tvojih besed sklepam, da gre verjetno za kakšen gonilnik, ki ga sistem težko naloži. si poskusil sistem nanovo naložiti?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Rok Nemec ::

Preveri s programom BootVis, kateri driver / service ti upočasni zagon o.s.-a.

Fast Boot / Fast Resume Design

BootVis 1.3.37.0

Zgodovina sprememb…

HIP_HOP ::

Ko sem kupil računalnik so že bili windowsi XP SP2 na novo naloženi. Sam sem tudi mislil, da je problem v Windowsih, zato sem jih ponovno naložil. Ampak problem je ostal enak. Ko windowsi laufajo pa vse deluje normalno.

Zadevo se bom poskusil z programčki, ki ste mi jih priporočili.

>>><<< ::

@Rok Nemec Preveri s programom BootVis, kateri driver / service ti upočasni zagon o.s.-a.

Verjetno si mislil pohitri. :D
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

HIP_HOP ::

Uspel mi je zrihtat zadevo. Zdej sem samo priklopil disk in DVD rom preko enega kabla( prej sta bila vsak z svojim) in se zažene zelo hitro (cca 20sek) na zacetku vsaj ene 2 minute.

Sicer tud sam nevem v čem bi lahka bla fora, ampak če ma kdo takšne probleme naj še to sproba.

thx za vse odgovore


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Windows Vista] Izboljšanje zagonskega časa s pomočjo Windows Performance Toolkit (WP (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5211928 (8912) vbohinc
»

Zagon

Oddelek: Pomoč in nasveti
5965 (930) kixs
»

Hitrejše nalaganje XPjev.

Oddelek: Navijanje
212041 (1317) Pyr0Beast
»

Win XP 30 sek. do zagona

Oddelek: Pomoč in nasveti
81122 (986) IČA
»

Bootchart in optimizacija zagonskega procesa GNU/Linux

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
383785 (2836) darkolord

Več podobnih tem