» »

Hitrejše nalaganje XPjev.

Hitrejše nalaganje XPjev.

freejack ::

Whooa 8-O , ok, ok, verjetno je to blo že 100x predebatirano, sam moral sn nekje izrazit svoje presenečenje nad programčkom BootVis.Človk kr ne more verjet, prej so se mi Winsi od zagona do oken nalagali ca. 31 sekund, ko sn pa naštimal progy pa je blo sam ca. 22 sekund, skor 10 sekund izboljšanja 8-O . Folk, kaj vse se še ne da pobrat na netu. Kk je pa vam služil program, kolk sekund ste pridobili pri nalaganju abaka? :D :D

Golden eye ::

men sploh ne dela!!!;((
A morem kaj nastavt da bo delal???:\

Paramedic ::

freejack: mal opiš kaj si naredu v programu. js ko sm ga pognal sm dal kr že optimize, nč trace. a bi mogu. ker se mi ne pozna kej dost.
End transmission.

Tr0n ::

yup, to je ze staro, okoli 20 sec pri meni...

Paramedic ::

A kdo ve kaj naredit, ko mi bootvis v grafu napiše, da disk write cache ni vklopljen - kako ga vklopit?
End transmission.

freejack ::

Uff, sn se namučil da sn našel forum, kje sn to pobral ali evo linka click awayŽal link do vodiča na enem postu ne dela, vendar lahko preberete ostale replye. Gor je tut link za DLLjat.Golden Eye: Nimam pojma zakaj ne bi delal, anybody else?Paramedic: Predvidevam da je treba prvo trace dat, pa šele pol optimizirat...disk write cache? hmm,..pejd na control panel>system>hardware>disk drives>poglej properties od diska na katerem želiš vklopit [ Policies ]> evo ga, klik...sn kaj pozabil? no ja,..pač zaženeš, če dela ql, če ne, hmm,..no ja več sreče prihodnjič,.. :D kakega vodiča ne boste našli na netu, sn gledal, sn pa res bol hitro obupal, tko da...

Nocko ::

Vse epo in prav Golden eye, Paramedic, TrOn, freejack,....

Zelo vesel bi bil,če bi mi lahko kdomal povedal kak si je to nastavil!

Osebno sem si ga nalozil pa to,sam bi rad od vas še slišal kak ste si ga optimizirali in podobno!!

Lp

Pa hvala za pomoč že v naprej!!!

@ Nocko :\

Paramedic ::

freejack: heh, sej tja sm že šel gledat, sm prvo tam pregledu, pa nism opazu, ker itak ne morem spreminjat. Morm met enabled, ker je vse v sivem. Ampak zakaj je pa pol na grafu z rdečo pisalo, da je disabled?
Glede postopka pa js tut nism sigurn kak se to dela - sm tko kot sm mislu, pa ni nč boljš. Sej lahk probaš: dej trace boot+drives, restart, optimize, restart. Tko sm js včer probu.
End transmission.

Tr0n ::

Samo optimize das, ker ti tak trace-a v vsakem primeru. Ker to ti samo boot prefetch datoteko ustvari oz. nastavi tako, da se potem boot vedno prefetcha.

Aja, pa vsake tolko casa je dobro prefetch datoteke v WINDOWS/Prefetch pobrisat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

freejack ::

Nocko: jst nisem nič nastavljal, sn sam program zagnal, dal trace, počakal da se mi je comp. restartal, znova prišel v Winse, kjer se je BootVis naložil z rezultati, dal optimize in to je vse.Seveda ni odveč omenjati, da je to SAMO ZA XPje. :D

V-i-p ::

Hmm, zanimivo programje. Prej so xpji potrebovali za popolni zagon nekaj čez 23 sekund, zdej se mi naložijo v 14 sekundah 8-O! Hvala freejack. Tole rula.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Golden eye ::

ja ja v 14 s:8) to je pa ne verjamem!!! Kdaj si žačel merit čas? (ko si prtisnu gumb)
in kdaj si nehal merit čas (ko so se win do konca naloudali?)

Paramedic ::

Kak to: js sm že 3x pognal in dal optimize, pa še vedno je 1 min, če merim od prikaza biosa do tega, da se slika pojavi. Mogoče, da je blo prej kake 20s več (skupaj 80s). Ampak od prikaza winxp zagona do prve slike, ki se pokaže je še vedno 40s.
Men se resda mal dlje nalaga, ker se naloži še bios od HPT kontrolerja, sam win se pa vseeno enako dolgo nalaga.
End transmission.

kuglvinkl ::

Je kaj podobnega za Win2k :8) ?
Your focus determines your reallity

Paramedic ::

Seveda. Imenuje se Win XP Upgrade >:D.
End transmission.

zile ::

Še ene smeti več na kompjutru. :D

freejack ::

WinXP Upgrade,.. :D ta je pa dobra...Glede "tehničnih težav" nimam jst pojma. Jst sn zagnal program, dal trace, po ponovnem restartu počakal da se bootvis naloži, dal optimize in to je blo vse.Če vam ne XPje ne naloži hitreje, nimam pojma zakaj ne, morda imate že opimiziran boot? Če ne pa zbrišite prefetch datoteke in poskusite ponovno. Mogoče bo to kaj pomagalo.

V-i-p ::

Golden Eye: No, da ti razložim, kako sem meril, da se mi xp-ji naložijo v 14 sekundah. Ko prižgem comp, se čez nekaj trenutkov pokažejo info o procu, ram, itd.. no, takoj zatem se začnejo xpji nalagat začenši z tisto črto ki gre iz leve proti desni. No, ko začne črta "leteti" iz leve proti desni, začnem štopat, tako sem vedno meril. In ustavim merjenje ko se windowsi popolnoma naložijo (v sys trayu tudi požarni zid, NAV 2002 in Nokia Connection Manager. To je to... če pa ne verjameš, pa nič.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

freejack ::

No ja, to je pa možno, jst sn sn gledal da čas, ki ga je bootvis dobil, ki pa se meri od zagona računalnika do umiritve v WinXP,.. 22 sec - bios od grafe+bios od mama plate.. to bi pa kr blo

soso ::

Jaz pa sem si dal bootvis gor pa ,ko das drugic optimizing ,mi po ponovnem restartu napise
Timeout while waiting for schedule service to start. Pol pa morm dat v redu pa napise Failed to defrag the system, please defrag the disk manually before starting tracing.

zakaj mi to nardi ??? LP
Ah ni nam lahko!!!

Tr0n ::

Kolko sem zasledil, naj se Bootvis ne bi poganjal na XPjih SP2. Baje, da so neke tezave or something in da XPji avtomatsko poskrbijo za hiter boot.

Pyr0Beast ::

Hmm, prej 12s od boota, zdej 14, ... čudno to.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Windows Vista] Izboljšanje zagonskega časa s pomočjo Windows Performance Toolkit (WP (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5211928 (8912) vbohinc
»

predolg zagon xp-jev

Oddelek: Operacijski sistemi
231854 (1354) bluefish
»

Dolgo nalaganje Windowsov

Oddelek: Operacijski sistemi
202895 (2300) Tonći
»

Počasen vklop in izklop windows xp sp2!!!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
111384 (1135) StratOS
»

loading xpjev

Oddelek: Operacijski sistemi
6948 (871) domzi

Več podobnih tem