» »

Win XP 30 sek. do zagona

Win XP 30 sek. do zagona

IČA ::

Torej vprašanje, po formatiranju diska in ponovni inštalaciji Win XP, se je zelo podaljšal čas do začetka zagona Win XP, med bootom in začetkom zagona je cca 25-30 sekund mrka (črni ekran), šele potem se začnejo winsi nalagati. Kaj bi lahko bil vzrok???
Spomen se, da sem nekje nekoč že zasledil nek programček, ki to diagnosticira in popravi, ga mogoče kdo pozna???

Hvala za odgovore,

LP
IČA
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

delfinus ::

Si pod Network Connections/Local Area Connections/Internet Protocol (TCP/IP) od mrezne kartice vnesel IP Address, Subnet mask in Prefered in Alternate DNS Server?

IČA ::

Mašina nima mrežne kartice, samo modem. Nisem pa še kaj nastavljal oz. gledal nastavitev.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

SimplTech ::

Program s katerim lahko diagnosticiraš težave z zagonom Windows-ov se imenuje Bootvis. Je pa to Microsoftov program, ki je zastonj in ga najdeš tukaj: Bootvis

Fury ::

To mas driver issue skor zihr, razen ce ti disk ful praska. Probaj safe-mode in opazuj pri katerem driver fajlu se ti zahakla - safemode izpisuje driverje medtem ko jih loada. Ce ti safemode pride hitr do windows screena, pol vsaj ves, da je en driver, ki se v safemode ne zloada...

Drugace pa probaj BootVis... ti tocno to pokaze u bistvu.

IČA ::

To je to kar sem iskal (imel sem na jeziku), hvala.
Bom sprobal, da vidim če kaj pomaga.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

SimplTech ::

Men je zelo podobne probleme povzročal Nvidia IDE driver (plošča je na Nforce 4 čipsetu). Ko sem jih dal dol je vse delalo normalno.

MihaFirst ::

a je tolk hudo če se ti zaganja1 minuto namest 15 sekund? natočiš si sok, popiješ, pogledaš, če je uzuni dan al je noč, glih tolk, da si na tekočem in računalnik je pripravljen :D
www.gamma.si

IČA ::

Jaz nimam problemov s tem kako dolgo mašina rabi za dvig, saj ni moja.>:D Težijo pa meni.;(
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predolg zagon računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
61185 (1013) HIP_HOP
»

Tweak-anje xp (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
674788 (3218) Hux
»

Zagon XP-jev - 1min mirovanje med zagonom

Oddelek: Operacijski sistemi
202094 (1515) SimplTech
»

Bootchart in optimizacija zagonskega procesa GNU/Linux

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
383711 (2762) darkolord
»

pocasni zagon winXP

Oddelek: Operacijski sistemi
312338 (1793) Lunik

Več podobnih tem