» »

Odstranitev stock hladilnika iz PowerColor 9800SE

Odstranitev stock hladilnika iz PowerColor 9800SE

nosferatu666 ::

Ker se mi kartica pri navijanju pregreva in posledično obeša računalo, sem nabavil Arctic VGA Silencer.
1. Zanima me, kako (in s čim) odstranim stock hladilnik in očistim gpu?
2. A ga lahko potem (če bo potreba zaradi uveljavljanja garancije) namontiram nazaj, brez da bi se to kje videlo?

freejack ::

Hmm, če sprašuješ, potem verjetno ni pritrjen s pini, ali je (spodaj stisneš pin skupaj, ter ga povlečeš iz luknjice)?
Druga možnost je dvokomponentno lepilo, pri čemer ga boš moral odstraniti z kar veliko silo, pri tem pa paziti, da ne poškoduješ grafe. Kako že gre tista, prvo v zmrzovalnik za nekaj časa, potem pa se loti jemanja hladilnika dol (bo lažje),.. sam bodi previden.

Malce še pobrskaj po starejših postih in člankih, mislim da je bilo o tem veliko govora.

p.s. paste ipd. je najbolje čistiti s kakšnim alkoholom, sam to ne,.. ena kaplica na proc, ena v usta :D

VASkO ::

seveda je pritrjen s pini. a si sploh pogledal kartico, preden si to vprasal?
gpu lahko cistis s cim hoces. ni obcutljiv na razne kemikalije ipd.

Tilen ::

Se vidi da ma JAe akcijo, vsak tretji ze ima tega SE-ja >:D Ga je ze kdo zmodal v pro ?:) nosferatu666, si probaL?:)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

nosferatu666 ::

Ga je ze kdo zmodal v pro ?:) nosferatu666, si probaL?:)

Sem probal, pa ne gre. Kupil sem ga pri Jaetu v Celju, kjer je prodajalec rekel, da so vse kartice preizkusili in da se nobena ni dala modati v PRO.
Tako da...tisti, ki boste kupovali v Celju, pozor!
Ampak, ni panike, še vedno sem dobil tisto, kar sem plačal, jo bom pač samo navil...

BluPhenix ::

Tej stock hladilniki imajo posebne pine, namrec vsebujejo se en dodaten koscek.

Odstranitev: z iglo ali tankim izvijačem (na spodnji strani) pritisneš okrogel delček, ki je znotraj pina navzdol, proti kartici, čim bolj globoko. Vzameš kakšne kleščice in potem stisneš pin in ga potisneš ven skozi katrico. Cooler malo vrtis v levo malo v desno in odpade.
Ja, nekaj je videt, če odstraniš cooler, saj moraš odstraniti še pasto ki je pod njim.

Moj 9800 se se super moda v pro (oziroma je :)). Glede tistega, da so oni v trgovini probali modat v pro, pa se malo pozanimaj s komercialo Jae v lubljani, ker kolikor jaz vem, oni tega ne smejo delat. Ker lahko s tem ogrozijo garancijo. Nekoc bos pac ti prinesu nazaj kartico in bo kje videt kaksne sledi modanja in ti bodo tezili, da si jo modal in da ti ne velja garancija.

mazy ::

js pa mislim dat vodno gor in bi mal pobrusu čip. je to pametno početje al ne? pa mogoče, je že kdo brusu ram čipke? je pametno početje*?

njok ::

Glede na to, da je povrsina VPU-ja dokaj majhna, IMO brusenje nima smisla. Lahko pa testiras in porocas. :)

QuickShot ::

Z brušenjem boš skoraj zagotovo kaj uničil, pa še razlike nebo nobene, kvečjemu bo hladilo slabše.

pazduha ::

BluPhenix: Kje se bodo pa videle sledi modanja?:). Morda si se ti pri svoji Radeon 9800SE tega lotil z dletom in kladivom?;)

Ostali to pocno samo z drajverji. Kolikor vem, se na grafiki nikakor ne morejo poznati "sledi" namescenega modanega driverja:)

Pa brez zamere, ampak si kr nism mogu pomagat.

mazy ::

kaj mislte da je nesmiselno brusit? al gpu al rame?

pazduha ::

Fantje, po mojem mnenju (pa ne pravim da imam 100% prav), se nima smisla zajebavat z brusenjem ramov, GPUjev ali karkoli podobnga. Rajsi nalimaj na Rame kaksne pametne heatsinke - pa ne s kaksnim sekundnim lepilom ali dvokomponentnim lepilom, da ne bo problemov pri uveljavljanju garancije:D .

Po mojih izkusnjah morda pridobis 10 mhz z ram sinki in mogoce se kak mhz z zalmanovim "sendvicem" na grafiki (z ventom seveda). Meni je POWERCOLORjev 9800SE na tak nacin laufal pri nekje 409/355 (stock: 380/340) brez artefaktov. Na GPU sem pa dal samo AS5 pasto, brusil pa nisem nicesar.

Tilen ::

se je dal zmodat?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

pazduha ::

Tilen: Ja moj se je modal BP. :D Očitno sem mel fuuul srečo, ker kolikor vidim, se jih bore malo zadnje čase da. Kot pravim, moj 9800SE je delal brezhibno pri prej navedenih frekvencah. Testirano s 3dMarkom2003 (pri želvi brez pikic v vodi), Farcryjem z vsem na max pri 1024*768 (takisto brez pikic in podobnega sranja v vodi) itd... Laufa pa (po mojih občutkih) bolje kot kak Ge force 5900 ali 5950U. Sem ga že prodal in nabavil powercolorja 9800pro, vendar sem pridobil zelo malo(mogoče 100-200 pik v 3dMarku) :) . Očitno ima samo malo boljše rame ali kej podobnga...

Kar se pa hlajenja tiče. Meni je nekaj malega pomagal Zalman "sendvič", s katerim sem iz GPUja iztisnil par mhz več kot pa s stock kulerjem.

nosferatu666 ::

Ok, zamenjal sem stock cooler z Vga Silencerjem 3 in na rame dal hladilnike.
Zadeva se navija super, iz stock 380/340 sem prišel na 450/380, pa bi AtiTool šel še naprej.
Kje je dejanska meja, bom ugotovil čez vikend, ko bom imel več časa za testiranje...poročilo sledi.
Aja, 3DMark03 pa je šel z OC iz 36xx na 42xx (XP2200@2400, SIS735, 512ddr, Omega 4.7)
Skratka, s kartico sem zelo zavodoljen, čeprav se ne da modati v pro.

paljer ::

Zanima me, ali ste za modanje 9800 SE uporabili priložen hladilnik ali domače rešitve, ker že ne navita in ne softmodana se mi zdi zelo vroča??

njok ::

Jaz mam na VPU-ju VGA-WW, na ramih pa revoltecove BGA heatsinke. Pri 445/351 (VPU 1,9V; VDDR 3,0V) ni prevec vroce.

BluPhenix ::

klymenos: sledi modanja so lahko vidne, ce menjas hladilnik.

MIslil sem na te sledi, sem se pac malo slabo izrazil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

radeon 9800se oklepanje cevovodov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1389224 (5199) Tilen
»

Powercolor 9800se 35900 sit jae (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
593860 (2476) ginekolog
»

Spet, Powercolor 9800SE?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704594 (3354) PCman
»

Grafična okoli 30-40k

Oddelek: Kaj kupiti
15951 (707) Sycroft
»

Radeon 9800SE do 9800XT???

Oddelek: Navijanje
282711 (2148) VASkO

Več podobnih tem