» »

Razlika med 7200 in 5400rpm

Razlika med 7200 in 5400rpm

rap3r ::

Zanima me kolk se ta razlika pozna v praksi!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

TESKAn ::

Hitrost je odvisna še od drugih stvari - predvsem od gostote zapisa. Je pa tako, da imajo 7200 RPM diski krajše dostopne čase ponavadi in hitrejše prenose.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

ChiefThunder ::

za navadnega uporabnika je čist dober 5400, pa raje disk z večjo kapaciteto kupš...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

rap3r ::

Ja to čist kaperam zanima me sam to kakšna je prbližn razlika prenosa, zdej mam 5400rpm pa mam nekje 16mega prenosa na udma 66!!!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

krucymucy ::

Je pa cena vsaj pri maxtorju razlika slabe 3 jurje.... tko, da se jako splača vzet 7200

rc-car ::

Kaj pa glasnost pri Maxtorju?
Je med 7200 in 5400 velika razlika v glasnosti?
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

tha_man ::

7200 diski so hitrejši od 5400, koliko razlike boš opazu je pa odvisno od tega, za kaj zadevo uporabljaš. 7200 so navadno tud glasnejši (bolj piskajoč zvok), razen pri Seagate Barracuda IV diskih, ki so kljub 7200 rpm najtišji diski na svetu. Tišji celo od modelov na 5400 rpm drugih proizvajalcev.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

krucymucy ::

Maxtor ni glasen, pa še eno kul zeleno led-ico ma na spodnji strani, ki dela nekako tako kot una standardna rdeča, HDD LED... mal pleksija v prvo stranico pa je mal popestritve...:D

rap3r ::

No ql fantje! Mam 20gb wd z 5400rpm sam je kr dost počasn, saj tko se men zdi (udma 4!)! Lahk dobim ibm 13,5gb nov z 7200rpm za 25000! Se splača al ne? Rd bi pa menu disk al pa usaj dodal enga, ker se mi zgodi da ko navijem proc iz 1100 na 1210, al pa na 1360, kukr kolk ko mi error napiše mi disk crkne in ko rač še enkrat upalim je disk PRAZN8-O8-O8-OTko da bi rd mel enga z 7200 na katermu bi mel špile pa OS!:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

jRk0 ::

zanimivo, samo za 25 jurjov ti dobis v italiji 40gb maxtorjev 7200rpm ata133 disk ...:D se bolj splaca pa saj ves kako je z ibmi zadnje case... samo neke crkavlejo.

Sam mam Fujitsu 7200rpm 20gb pa mam nekje 30mb/s prenosa.
You fuck up once, you loose two teeth.

krucymucy ::

jest ga mam tud tam okol 28MB/s, isto fujitsu 20,4 7200!!!
aja pa, da ne bi kje mislu, da je fujitsu dobr disk - v eni firmi so menal kar po vrsti ... več kot pol fujitsujev je crknlo... pol so šli pa na IBM ... ajej ajej :D

rc-car ::

Dejte mi povedat s katerim programom merite prenose (link)!
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Matevy ::

Jst sm meu IBM 40Gb 7.200, ki naj bi bil najhitrejsi disk svojga razreda pa mi je v HDTach naredu 38 Mb/sec, sedanji MAxtor 60Gb 5.400 pa mi naredi 33Mb/sec, vendar se razlike skoraj ne opazi, s tem da ima maxtor se kontrolo zapisovanja na disk, kar ga dodatno upocasni. Razlike med 7.200 in 5.400 so, vendar ne tako zelo velike.

rap3r ::

Ja vidte tale moj disk je kr počasn ker ga sistem skoz čaka! Glede italije ql sam nemorm dol pridt! Mogoče kdo dol hod pa bi mi kkšn disk lahk prnesu? Pište na mailpa bi se kej zmenil, plačam tud za stroške!:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

krucymucy ::

maxtor 40GB 7200 je pri nas okol 30K sit!!! se splača it v Italijo... če si glih ob meji drugače ne!!!

Smorny ::

Vsekakor se bolj spalča vzeti disk z čimvečjim številom vrtlajjev. Če bi bil eventuelno preglasen, pa spustuš vrtljaje, da ga sploh več ne slišiš. Imam IBM 30gb 7200 rpm, pa sem ga spustil, je popolnoma neslišen, vendar se je nekoliko poslabšal prenos in dostopni čas. Pa saj nimam serverja, da bi nucal ves potencial. Ko pa si premislim, pa bo zadeva spet laufala na max obratih.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

rap3r ::

Ja tud jz bi tazga rd! A ga prodaš?:D:D:DSm ga že skor mel pa ga je že prodal;((:(
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939098 (6053) dela
»

Trdi disk za prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
101121 (1018) Dr_M
»

disk??

Oddelek: Kaj kupiti
151220 (958) nodes
»

razlika med 7200 in 5400 rpm hddji

Oddelek: Kaj kupiti
191470 (1068) tha_man
»

kateri disk kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
483053 (2245) MadMax

Več podobnih tem