» »

Ideja kako dobit dnar za nov server!

Ideja kako dobit dnar za nov server!

Jeebs ::

Jst bi dal pa en javni poziv za ohranitev Slo-Techa (torej zbiranje denarja za nov server). Predlagam, da nekdo zbere E-mail naslove čimveč slovenskih podjetji, SP-jev in ostalih k majo dnar... In potem bi na Slo-Tech odprl posebno stran, kjer bi se dalo dobiti te naslove. Se sprašujete zakaj? Tle pa pridemo več ali manj zvesti obiskovalci Slo-Techa na vrsto. Uporabniki bi namreč na te E-naslove pošiljali prošnje za sponzorstvo (ponujali bi oglaševanje...) in mislim, da ni vrag, da se neb hitro nabralo VSAJ tistih tako potrebnih 250kSIT. Vse ''big bwane'' Slo-Techa zdej pozivam, da naj mi odgovorijo, kakšna se jim zdi ideja, pa kaj točno bi napisal v prošnjah, če ste za. Slo-Tech forever!:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Jeebs ::

Še tole povem... Cajta je mal, zato je treba pohitet, pa mislm, da so si vsi ustvarjalci Slo-Techa zaslužil, da jim naredimo to uslugo (ki jo v bistvu delamo sebi, ker Slo-Tech je ena in edina!). Men osebno ni nobena slovenska stran boljša od Slo-Techa. Pa se opravičujem za subjektivno mnenje...:|
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Neo32 ::

Sam to je res ce propade Slo-Tech, kva bomo pa pol?!? Strik okol glave?:\
Neo32 (c)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Neo32 ()

Ziga Dolhar ::

Fantje, fantje...

besedica 'propade' mi ni preveč všeč, niti ni kej preveč primerna :-). Je pa lepo, da mamo tako podporo... Je tak, Serz? :]

Sergio ::

tak.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Klemenn ::

heh :) alternativa!

alien-w ::

jest mislim, da se vam ni treba sekirati, da bi kaj propadlo (še tako kmalu), ker v najslbšem primeru bomo šli na en "star" computer, pa bo pac nekaj cajta mal bl pocasi vse skupaj slo. Sicer se pa pogovarjamo za server, tako da brez skrbi. Čeprav denar ne bi škodil :D.

rap3r ::

Kaj je pa narobe s tem serverjem?:\
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Jeebs ::

Jebediah: ALTERNATIVA???!!! Dej pomer se model, tista stran pol kurca ni vredna v primerjavi s Slo-Tech! Prejle sm si jo temeljito ogledal in edina beseda k mi pride na misel je PODN! Čist v vsem je Slo-Tech velik boljši. Pa se opravičujem za svoje skromno mnenje...:(
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

whatson ::

beggars :D;)
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Gh0st ::

Hehe...
Pejte mal na čopovo plesat pa kitare špilat!
Joke :D
Ne sej to je resn problem. Samo morate enmu podjetju zamorit, al pa pejte polet delat pa nej vsak da 50k zravn pa je...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

sketch ::

GhOst, ja, to bo to! Tisti, ki to stran vzdržujejo za 0,00 SIT/mesec in prenašajo vse tiste, ki mislijo, da so jim ustvarjalci strani *dolžni* vedno nove članke in 10 novic na dan in penijo takoj, ko slučajno dobijo err404 naj zdaj gredo še delat in vložijo svoj denar v slo-tech, od katerega se v dogledni prihodnosti ne obeta nikakršeno povračilo za vloženi denar.

lp
s.
Adapt and overcome.

Sergio ::

Jebediah: pejt že enkrat na šiš-kebap. če hočeš oglaševati slo-comp, plačaj za oglase, drugače bodi pa tiho. jasno?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Klemenn ::

ja,.ja kaj me tak tepete:'(

Klemenn ::

jeba omeri se, kaj misliš, da je bil s-t pa vedno slave vreden? si videl prvo stran???? rajš ne :D nisem reku da je una stran boljša. ampak če bi bili vsi taki kot ti potem se ne bi mogla zboljšati? misliš da s-t je bil pa vedno z 3000 userji? pa ko ni bilo foruma? anket in tako naprej ? kaj če bi sergio in primož rekla luniju, da njegova stran smrdi in ga ne marata? polj ne bi bil s-t tak kot je zato utihni sej se trudimo ; upamo da z vašo pomočjo

Sergio ::

Jebediah: TI se trudis s CIGAVO pomocjo? Mogoče me spomin vara, ampak a nisi bil ti tisti, ki je na ves glas razglašal na Slo-Compovem forumu, kako bi blo dobro, da bi Slo-Tech propadel, da bi Slo-Comp dobil več obiska? God damnit, če temu rečeš vlaganje truda...

Sej se ni več pametno s takimi kot si ti kregat. Mi bomo še vedno (ako preživimo) največji ter najboljši. V to ni dvoma. In zaradi te sigurnosti smo prilezli tako daleč. Če pa propademo - pol bo pa itak v tvojo korist, Jebediah. Boš lahko en Bar-B-Q organiziral... Geez...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

McHregec ::

Jebediah nauči se obnašat. ;((
Destroyer Of The Worlds.

Jeebs ::

Pizda (ne peesda al pa kej podobenga ampak direkt PIZDA) ste tle eni čudni! Na Slo-Tech ste zato, da ga v drek tlačite! Če ga ne marate pejte pač na tiste vaše ''alternative'' pa nehite tle zdraho delat. Pa lepo vas prosm, če že imate kej za povedat čez Slo-Tech al pa kerokol drugo stran, pol to naredte temeljito, ne pa da sam napišete ''ta stran sux''!!! Enostavno napište ''všeč mi je...'' pa ''ni mi všeč...'' 'predlagam...'' in podobne komentarje oz. kritike, ne pa da kr neki serjete po vseh. A ja, pa še komentar za tistga, k je napisu, da nej grejo USTVARJALCI Slo-Techa poleti delat, pa pol vložijo vsak 50kSIT v nadaljni razvoj (obstoj) Slo-Tech-a. Pizda, sej ne delajo tega zase! To je tko k da bi jst teb zdle reku, da ti bom jst delo zrihtu, ti boš hodu delat, ta čas bom pa jst lepo ''pušil kurac'', pa ti pobral ene 50% provozije, ker sem ti pač jst zrihtu delo! V glavnem zresni se!;(
A ja, neki morm pa res zamerit ustvarjalcem Slo-Techa... Mislm, kako si lahko dovolite, da nekdo dela take pizdarije, kot jih na primer jebediah? Da bi mene en tko blatil na svoji strani, da bi dajal na forum naslove od ''alternativ'' in podobno sranje (pa ne govorim zdej samo o jebediah-u), bi poskrbel, da ga nikol več nebi blo na mojo stran! Nič nimam proti raznolikosti in temu, da je vsakemu pač nekaj všeč, ampak preveč je pa preveč!
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jeebs ()

Sergio ::

Jeba1: mah, tudi takim moramo pustiti svoj lebensraum. pa naj se izživlja.

da bi pa onemogočil dostop takim, ki HOČEJO srat po strani - bi jim pa izpolnil željo... raje pustimo na miru take, pa slej ko prej odnehajo...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

djv ::

Jeba1:
Pa lepo vas prosm, če že imate kej za povedat čez Slo-Tech al pa kerokol drugo stran, pol to naredte temeljito, ne pa da sam napišete ''ta stran sux''!!! Enostavno napište ''všeč mi je...'' pa ''ni mi všeč...'' 'predlagam...'' in podobne komentarje oz. kritike, ne pa da kr neki serjete po vseh.

Veš...ena prednost interneta je tudi ta, da lahko vsak napiše, kar misli...Tako da...shut the fuck up in ne nakladaj, kako more človek govorit in kako ne.
Sicer pa...zakaj bi nekdo moral dajat denar s-tju...saj so se oni sami odločili, da bodo furali to stran in sigurno ni bila ustanovljena na željo uporabnikov (čeprav nimam nič proti slo-techu in sigurno ne želim, da preneha z delovanjem oz. da ostanejo brez serverja, vendar na vso stvar ne smeš gledat samo iz ene perspektive - tako kot eni - in se samo branit pred tistimi, ki mislijo drugače).

PS: Glede blokiranja uporabnikov - če pa bi se slo-tech spustil na ta nivo in začel z takšnimi ukrepi, pa bi to bilo res sramotno za tako stran s toliko uporabniki, ker to pa je res že čisti podn!

LP

alien-w ::

djv: mi nismo na tem nivoju in tudi nikoli ne bomo, zato ker še vedno zagovarjamo svobodo govora. Sam neka pravila obstajajo in teh se držimo. Drgač pa kar se tiče denarja nismo nikoli zahtevali le-tega od naših uporabnikov in smo samo odprti za donacije. Če misli kdo, da bi nam bilo dobro pomagati v tej smeri nam pač nakaže tistega jurja ali dva, pa imamo mi potem za kakšno malenkost za server ali kaj podobnega.

Jeebs ::

Sergio: Sej se strinjam s tabo, ampak ko
sm vidu kako eni kr neki serjejo čez Slo-Tech mi je pa poču film. Glede tistga,
k si reku, da slej al prej odnehajo... Na kej tazga sploh pomislu nism, morm pa se ti zahvalt za ta nasvet, k ga bom absolutno upošteval, ko bom naredil svoj page.
Enga v bistvu že mam, sam je bolj sux...

djv: S tabo se sploh in pod nobenim pogojem ne mislm kregat. Vidm, da si še mal mejhn (pa ne tega vzet kot žaljivko) in temu primeren je tud tvoj odgovor. Vem, da je ena od prednosti interneta med drugim tud ta, da lahko vsak napiše kar hoče in tega tud nism nikol zanikal.
Predlagam pa ti, da kdaj prebereš kakšno dobro kritiko in potem primerjaš s svojo. Z izjavo ''shut the fuck up'' samo izražaš svojo nezrelost. Sicer zarad mene lahko govoriš karkoli, ampak obstajajo neka pravila, tako Slo-techova, kot tudi splošna za internet, etična... Vsak, ki se kolikor toliko resno ukvarja z računalništvom ali kritiko, ti lahko pove, kam spadajo take
izjave. A ja, še ena stvar... Nikol nism napisu, da kdo MORA(!!!) dati Slo-Techu denar! Če mislš, da sm kje kej tazga izjavlju direktno ali posredno, pol si prosm vsa moja sporočila še 1x preberi. Prav tako, bi lahko iz mojih sporočil izvedel, da se ne branim pred drugačnimi mnenji... Moraš pa razumeti, da podpiram pojem dobre kritike. No ja, tist morm pa priznat, da sm pretiraval z blokiranjem uporabnikov. Sam me srat prime, ko vidm kva eni počnejo (pa ne ti).

Alien-W: S tabo se ''moram'' pa spet strinjat, tko kot zmeri zadnje čase, tko da ti pošiljam sam en lep pozdrav (pa seveda vsem ostalim so-ustvarjalcem in obiskovalcem). :)
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

_Mortal_ ::

Sergio ukrademo od Slo-Compa strežnik.>:D hehe
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

MaverickT ::

Mortal: Slo-comp žal nima lastnega serverja :D ima samo zakupljen prostor.

Drugače pa je Jebediah v ekipnem delu Slo-comp foruma zatrdil, da ne bo več imal takih izpadov. (upam da res)
Želim obvladovati neobvladljivo... toda obvladovanje je iluzija!

TheJack ::

Nič nimam proti Slo-Compu. Nasprotno.

Problem je drugje. Tem fantom namreč malce domišljije ne bi škodilo, saj so celotno zasnovo direkt skopirati od Slo-Techa. Že ime strani se je očitno...khm..''zgledovalo'' po Slo-Techu. Še hujša pa je stran sama, ki ji lahko čisto mirno prilepimo oznako očitna kopija.

Zakaj bi potrebovali dve, po zasnovi enake strani? Malce originalnosti Slo-Compu ne bi škodilo...
Bonis nocet, qui malis parcit.

Klemenn ::

jaja nehejte zdej z mano pač bi bil vesel malo bolj polnega foruma in več obiskov na s-c :)= sej bom nehu ne me več tepst no:'(

Klemenn ::

TheJack :; kaj si pa ti kej naredu da bi bil s-c bolj originalen? glede na to nekaj originalnosti mamo : klepetalnik, e-books,šale........če si kej naredu za s-c potem se ti oproščam drugač pa naj rajši dejanja govorijo zase.......

MaverickT ::

1. DEL
TheJack: poglej si malo procentualno število hvardarskih novic v Slo-compovem Arhivu novic in jih primerjaj z Slo-Techovem arhivu. In vse ti bo jasno. Slo-comp se precej ukvarja tudi s softwarom (sicer odkar jaz nišem manj novic jih je iz softwarskega področja očito manj). Potem je tu še druga svetla stran: ni nujno, da so novice, ki jih piše, Bodisi Slo-comp, bodisi Slo-Tech, bodisi Icevolcano vedno napisane po resnici, saj vsak pisec priredi novico, ali članek po svojem okusu... upam da razumeš point
2. DEL
Drugače pa, če vprašaš koga iz Slo-techa (Primož, Sergio) bo dejal, da je Slo-comp po njihovem mnenju pribežališče tistih, ki jim Slo-Tech dosadi. In namesto da bi se za računalnike nehal zanimati (oz. si poiskal potešitev na tujih straneh ostane na področju slovenije). Sicer vem, da večina Slo-Techerjev, da je Slo-comp le bedna kopija S-Tja... Ampak vseeno lahko ste veseli da obstajamo! Namreč konkurenca pomeni, da se moramo za Vas obiskovalce truditi... Tako prejmate vsak dan verjetno več novic kot bi jih, če ne bi bilo končurenčnih strani..

3. DEL
Povedal sem samo moje osebno mnenje zakaj je Slo-comp potreben.. Seveda se večina populacije Slo-Techa ne bo strinjala z mano.. Ampak saj velja svoboda govora kajne?

Sicer pa: Screw the whole thing!

Sergio ::

Slo-Comp je kul... Da bi le imeli Slo-Compovci več testov... Da bi se Slo-Techovci bolj sekirali ter več pisali, namesto samo lenarili :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

PaJo ::

Ta zadnji post je bil lepo posteno napisan in se popolnoma strinjam. Nihce nikogar v nic ne sili, tako je cisto prosta volja kam bo kdo odsurfal. Pa tudi to je res, da ce ne bi bilo konkurence bi bilo vseh novic in podobnega dosti manj in verjetno tudi manj kvalitetnih, tako na eni kod na drugi strani.

Kar se pa tice S-T serverja, pa smo trenutno za nekaj casa reseni, tako da ne se bat za nas obstoj:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

alien-w ::

sergio, sej vem, da tale opzka leti name... >:D Sej se bom popravu, oblubm (sam ne morm oblubt kdaj:D).

TheJack ::

Jebediah: Nič nisem naredil. Pa kaj? A sedaj pa lahko kritizirajo le tisti, ki so imeli pri nastajanju določene stvari kaj zraven? Potem ostanete le še vi. Po mojem bi morali avtorji sprejemeti (utemeljene) kritike tudi od čisto naključnih 'bypasserjev'. Seveda jim tega ni treba. Ampak ponavadi so kritike tiste, ki zadevo spremenijo na bolje. Pohvale sicer godijo, spremenijo (popravijo na bolje) pak ne. Res pa je, da bi za kritiko morda lahko izbral primernejše mesto (beri: Slo-Comp).

Maverick the first: Izgleda, da sem se malce narobe izrazil. Napisal sem, da je ''stran sama očitna kopija'', ko sem v resnici misil povedati, da je videz (razporeditev posametnih stvari...) strani očitna kopija. Lapsus, čeprav je težko verjeti. Glede vsebine vam nisem nič očital. Očital sem vam zasnovo strani (že omenjeni videz, ime in navsezadnje tudi namen).
Morda Slo-Compa ne poznam dovolj dobro, ampak z ''neoriginalnostjo'' na koncu sem mislil, da je s-c po videzu in namenu le malce preveč podoben s-t. Nekaj novih idej, rubrik...itd. ki bi celo zadevo razločile od s-tja ne bi škodilo.

Nikakor ne mislim, da s-c ni potreben. Celo zelo dobrodošel (tudi meni osebno) je! In z vsemi argumenti, ki si jih napisal, se strinjam.

Ko sedajle berem svoj prejšnji post, vidim, da je stvar izpadla mnogo bolj radikalno, kot sem si zamišljal. Mislil sem vam poočitati le majhno pomanjkanje originalnosti (glede že omenjenih stvari), vi pa ste to (tudi po moji krivdi, zaradi nejasnega izražanja) razumeli kot da se jaz zavzemam za ukinitev Slo-Compa.
Naslednjič se bom kakršnegakoli pisanja v smislu ''ena stran proti drugi'', v širokem loku izognil.

Bonis nocet, qui malis parcit.

element ::

Jeba1 glej, ljudem praviš naj ne pluvajo slo-techa. Točno to si ti naredu z slo-compom. Slo-comp ni cenena kopija slo-techa, saj se ukvarja z računalništvom bol na splošno... od softwera, iger, hardwera naprej. Pomoje si ti sploh nisi pogledal strani dobro in si samo videl ime, ki je res podobno slo-techovemu in si si reku, eh kaj to je en shit. Obe strani sta po mojem mnenju zelo cool. Zato ni treba da pluvaš po neznanem.

Jebiveter ::

Kar se dizajna in originalnosti le-tega tice pa je tako, da ima Slo-Tech enega najboljsih (ce ne ze najboljsega) dizajnov v rangu hardware, software ter novicarskih strani! Mislim, da je ta dizaj ter postavitev same strani zelo tezko nekopirat! V vsakem primeru, ko razvijas kakrnsnokoli novicarsko spletno stran ne mores mimo S-T dizajna in ne mores si kaj, da ne bi kake stvari pobral in jo uporabil! Ne me razumet narobe! Ne podpiram plagiatorstva in ga nikoli ne bom, vendar je zmeraj tako in zmeraj bo tko, da se slabsi ucimo od boljsih! In cetudi nam uspe narediti cisto originalno, v nobenem detajlu kopirano stran (dizajn, itd) pa ni hudic, da se nisko zgledovali po kaki drugi strani, dizajnu, itd., ki nas je impresioniral! In moram rect, da je S-T zelo impresiven!:D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Klemenn ::

sej nisem reku da sem jaz tle že od začetka mavro in razor sta na s-c že od začetka. onadva sta mat in fotr (zmenta se kdo je kdo:D) ampak jaz sm novice poskušam pisat trudim se kolikor pač morem. in tudi forum pomagam zapolnjevat drgač pa imamo res nekaj svojih izvirnih idej imamo klepetalnik, e-books............. no saj neki

MaverickT ::

Takole je (za tiste nepoučene): Od vsega začetka sem na Slo-compu samo jaz. raZorX se je prodružil šele po 4 mesecih delovanja. Prvotno so bili v ekipi še Napolen Bonaparte, Bober in MadManMato.
Glede designa pa takole: tak design je najbolj činkovit. Namreč imeli smo desni menu že na dnu strani (ga nihče sploh ni opazil). Če bi ga imeli zgoraj (pod logotipom) bi zadea izpadla nagravžno... Design je narejen po tem, da je čimbolj učinkovit in ne da je podoben Slo-techu. Sicer pa poglaje si strani kot so Geeknews, The-CAD, Slo-lanparty... Vse so narejene po podobnem pirncipu. Učinkovitost je prva!
Želim obvladovati neobvladljivo... toda obvladovanje je iluzija!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaverickT ()

Klemenn ::

kaj češ , tiste 4 mesce je iskal s-c!!!:D sej je car. kaj je on sploh za s-t prjavljen?:\

Jeebs ::

Element: Jst sm si Slo-Comp ogledal precej temeljito in moje osebno mnenje je pač, da je slabši od Slo-Techa. Oblika je po moji logiki res totalno skopirana, pa še prov z eno tako čudno nagravžno modro barvo je pobarvan. No ja, kar se tiče same oblike, so mi vsekakor bolj všeč Slo-tecovi sivo-črni odtenki, vsebninsko pa se mi zdi tud boljši. Če ti je Slo-Comp bolj všeč ga pač prebiraj. :D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konkurenca Slo-techu?!?

Oddelek: Loža
442610 (1286) Jebiveter

slo-comp -- katastrofa

Oddelek: Slo-Tech
211677 (1284) Primoz
»

kaj rajši slo-comp al slo-tech

Oddelek: Slo-Tech
392566 (1698) goba
»

Slo-Tech postaja nezanimiv!

Oddelek: Slo-Tech
481894 (1137) tejo

Vprašanje za Primoža

Oddelek: Slo-Tech
231300 (929) Tomi

Več podobnih tem