» »

R ačunalnik se ne zažene

R ačunalnik se ne zažene

Cucek ::

Problem se je začel že pri odstranitvi Viste. Več si lahko preberete tukaj: KLIK. Po nasvetu sem odstranil baterijo iz matične plošče, jo čez 10 minut vstavil nazaj, probal zagnati računalnik, vendar se ta ne zažene. Na ekranu se pojavi napis NO SIGNAL - VIDEO NOT FOUND. Pregledal sem, če se ni slučajno kateri od kablov izključil, vendar so bili vsi na mestu. Sedaj ne vem več kaj narediti. Ob zagonu niti ne zapiska, ampak se samo ventilatorji začnejo vrtet, za drugo pa ne vem. Vse sem pregledal, da slučajno ne bi bil kak kabel poškodovan ali karkoli drugega. Prosim za pomoč.:'(

John Abruzzi ::

Mogoče je šov napajalnik?

Cucek ::

A če je šel sem jaz kriv ali se je to zgodilo po naključju?

kopriwa ::

Če bi šel napajalnik potem predividevam tudi ventilatorji ne bi delali. Malo verjetno pa vseeno, si pravilno obrnil baterijo?

Cucek ::

100% sem obrnil prav baterijo.

EDIT: Ja, ventilatorji vsi delajo, napajalnik tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cucek ()

Yoxi ::

jaoooo ja če ti napiše no signal...pol je grafa fuč
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

bluefish ::

to pa se zgodi, če greš iz matične plošče pulit baterijo. Verjetno proizvajalci niso po pomoti vgradili jumperjev, ki so namenjeni ravno temu ;( .

texno ::

ne bi smev stikat tam ko nesmeš idiot;((

Cucek ::

Rekli so mi naj dam baterijo ven, da bom resetiral geslo BIOS-ov. Baterijo pa nisem čisto nič vlekel ali pulil ampak sem lepo prtisnil na tisti gumbek, da je baterija odskočila ven. Noter sem jo vstavil točno tako kot je že prej bila. Nič na silo nisem delal. Še kaj drugih idej?:\

John Abruzzi ::

Sposod si kšno grafo pa se prepriči če je res to. Drgač se pa ventilatorji lahko vrtujo tud če je napajalnik okvarjen (vem iz iskušenj). Aja pa ne vem zakva bi grafo uniču če je batarijo vn dov.

Swiwer ::

Lahko je slab stik kabla za monitor z graficno kartico.

Kot drugo pa sem pomislil na to, da se je ob resetu BIOSa nastavitev za primarni display v BIOSu spremenila iz AGP na PCI in zdaj racunalnik isce graficno kartico na PCI vodilu, kjer pa je ni (recimo, da imas AGP graficno not). Ne vem ce se to lahko zgodi ampak jaz sem dostikrat pomislil na to ko sem baterijo ven jemal samo se ne spomnim ce mi je to kdaj zares delalo tezave. :-)

Cucek ::

Hvala vsem, ki ste mi bili pripravljeni pomagati, vendar sem ugotovil, da se je matična plošča skurila.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC se prižge, ekran pa ne (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11114854 (13416) Berni_01
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354978 (3106) Riff
»

Ati Radeon 9600 pro driverji

Oddelek: Pomoč in nasveti
231280 (1059) DeeCoy
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312200 (11587) k0lar
»

Kako pripravit plato k delovanju?

Oddelek: Pomoč in nasveti
381289 (994) zile

Več podobnih tem