» »

Problem z CPU-jem

Problem z CPU-jem

Aircomand ::

Lp, mam probleme z kompom in se mi niti sanja kaj bi lahko blo narobe.
Cpu : AMD Athlon 2500+ Barton navit na 3000+ TEMP 35C
1GB 400Mhz ram
Ati X1650 pro AGP
500W napajalnik

Test 3D mark 03 si lahko ogledate Tukaj, je primerjava z malo novejsim kompom.
Edino kar me skrbi je CPU test 2 ki ima fps 0-2 in zelo šteka.;(

Problem je tudi v tem da mi HD filmi štekajo.

Prosil bi ce lahko malo pogledate teste in ocenite kaj bi lahko bilo narobe,ker ste pac glavce:)

Lp,Air

bluefish ::

pravi HD filmi štekajo skorajda na vseh konfiguracijah, ki nimajo nameščene prave programske opreme. Namesti si CoreAVC ali ffdshow.
Za teste pa se mi niti ne sanja. Ali slučajno med testom v ozadju poganjaš še kakšen program?

Sicer pa za testiranje sistema raje uporabi PC Mark, ki je bolj namenjen CPU-ju, RAM-u,..., kot pa 3D Mark, ki je za grafične kartice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Aircomand ::

Probal sm tudi z PC Mark-om pa je stvar ista. V ozadju ni laufal noben proces ki bi obremenjeval CPU. V casu testiranja je bilo 26 osnovnih procesov.

Za HD bom pa probal tvoj nasvet.

Lp

Aircomand ::

Lp,
Evo pravkar proban HD film z nasnetim CoreAVC in ffdshow in stvar deluje kot prej.

pri predvajanju HD-ja mam od 8-22fps:\ kar ni normalno.

Se je mogoce najdel kaksen ki bi znal resit problem?????????

Lp

jan01 ::

V ffdshowu moraš pod video nastavitvah->codecs odkljukati h264!
S katerim playerjem pa predvajaš? Priporočam media player classic.
Kakšen pa je ta hd film(če lahko točno skopiraš poln naslov s KONČNICO!). npr. Underworld.Evolution.2006.720p.x264-ESiR.mkv

Aircomand ::

LP, probal odkljukat tist codec pa film sploh ne dela, sj ni vazno zdej delajo HD filmi normalo, ampak me se vedno zanima zakaj ne dela recimo Tale flash normalno in seveda HD trailer ki mi obremeni CPU na 100% .

Uglavnem CPU se vedno ne dela tko kot bi moral, na PC Marku 05 sm vceraj naredil 3100 Markov zdej za mojo kisto glih ne vem ce je to vredu kr nimam z cim primerjat:\

Lp

jan01 ::

Še enkrat: ODklukati moraš h264! Če potem ne dela, pa potem sploh nimaš coreavcja posnetega.
Filme v hd ločljivosti in v containerju .mov moraš preimenovati končnico iz .mov v hdmov.

dejansan ::

kar se pa tiče procesorja pa dramatiziraš, saj je rezultati čisto realen

če hočeš boljši rezultati boš moral poseči po kakšnem c2d
dejansan

___ ::

jaz mam athlona 2700+...in tud če ga navijem je stvar ševedno taka kot pri tebi...3dmark 2006 cpu test so fps na ničli:) ali pa mogoče 1 fps..tko da ne skrbi..pač ta proc ni več najblj zmogljiv...bo treba poseči po c2d tko kt je reku dejan san...glede hd ti pa neznam pomagat

Aircomand ::

Lp, vidim da bo res treba jet z casom naprej, mi druge ni. Drugace pa sedaj dela HD film cist ql. Tko da hvala za pomoc:)

Lp,Air


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD na PC-ju, minimalne zahteve?

Oddelek: Zvok in slika
456115 (3288) zavajon
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11117306 (10191) GrimReaper
»

Koliko Ghz CPU za .mkv ?

Oddelek: Programska oprema
403191 (3191) jan01
»

HD predvajanje filma- zaostajanje zvoka!

Oddelek: Zvok in slika
293382 (2974) Golden eye
»

HD filmi - kako gledati "najceneje"?

Oddelek: Zvok in slika
152741 (2118) BlackAdder

Več podobnih tem