» »

SETI je končno obrodil sadove

SETI je končno obrodil sadove

Slashdot - SETI@Home na naši strani ni potrebno posebej predstavljat, saj imamo tudi Slo-Tech ekipo.
Do sedaj še ta ogromen projekt ni obrodil sadov... vse do sedaj! Eden od prostovoljcev je uspel s pomočjo IP naslova, ki ga SETI@Home klient pošlje, izslediti ukraden ženin računalnik.
Žena pa je ob vrnitvi računalnika izjavila: "I always knew that a geek would make a great husband."

Še povezava do izvorne novice!

38 komentarjev

epona ::

:d
Thomas - ovca transhumanizma.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: madviper ()

Azrael ::

Vse je za nekaj dobr.:))
Nekoč je bil Slo-tech.

opeter ::

Ja, wow, takšno izjave pa še ne.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

celada ::

heh huda huda :)

ALTbla ::

hehe.. js pa ze pomislu da so nasli kaksnega vesoljcka :D


Brisan off-topic del! //madviper

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madviper ()

Lion29 ::

ALTBla, ja jest tut :)

sicer pa je seti@home pol vsaj za neki dober :D

@LOL ::

:D
Kako prisrčna ženina izjava.
Beauty and the Geek
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Tic ::

Ali skriptica, ki poslje IP ob vsakem priklopu računalnika na en free ftp v txt obliki. Ukraden računalnik je bil verjetno prenosnik -- kam folk nalaga seti. heh.
persona civitas ;>

Thomas ::

Ko sem videl tole novico na /. - me je že zazeblo pri srcu, da so SETIjarji zagnali eno evforijo, tako da ljudi ne bo možno pomiriti par let, spet. Ker komaj se je Rosswell polegel in komaj se je razbil zadnji UFO.

Bi pa tole utegnilo le biti začetek konca tega projekta.

We are semi alone.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Azrael ::

Se strinjam, ko sem prebral naslov te novicw, sem najprej pomislil, da je Sagan vseeno imel vsaj malo prav pri svoji zagamani enačbi.

Ampak, dokler je SETI@home (pogojno) uporaben samo za izsleditev ukradenega notesnika, pa res ni panike.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

Hehe, koji commenti so na uni strani xD

>You forgot to mention that this story is clearly a fake, since it makes the outrageous accusation that at some point in time a woman not only found a geek attractive, but also married him.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Kriko ::

ojoj..ne smem več na net z laptopom :)
kriko

migič ::

Sem pričakoval nekaj drugega
Drgač je pa huda...8-)
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Loki ::

ce bi ukradel laptop, se vsekakor nebi z njim povezoval na net :\
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

BigWhale ::

Sagan je napisal Drake equation? Men se zdi, pa da je bil Drake. ;>

BigWhale ::

Ok, komentarji na /. so ubitacni (cokolino squirting out of my nose kind of type)...

Sem pa prisel na eno idejo. V bistvu bi lahko providal tak fingerprint service za vse racunalnike.

Ob vsakem startu in potem periodicno se masina pofocka nekam na en server. Ta si samo belezi kdaj se je kak racunalnik pofockal in s katerega IPja.

Ce ti ukradejo racunalnik in se tisti, ki ga je ukradel spozabi in ga prizge in poveze na internet, well, there you go...

Pithlit ::

BigBrother bi bil vesel BigWhale... >:D
Life is as complicated as we make it...

BigWhale ::

Zakaj pa bigbrother? Pri taki stvari lahko nudis anonimnost vse dokler nekdo ne zahteva podatkov o kaksnem racunalniki.

Do takrat pa ni nobene potrebe, da bi imel shranjeno komu pripada kateri racunalnik.

Even more, anonimnost bi lahko zgotovil tudi za posredovanje podatkov o 'tracku' nekega racunalnika.

Private/Public key bi bil povsem zadosti.

S public keyem serverja zakodiras svoj finger print in ga shranis na strezniku, takrat si streznik zabelezi da si bil ti online. Hkrati ima streznik tudi tvoj public key.

Ce zahtevas podatke o casih, ti jih streznik zakodira s tvojim public kljucem in ti jih poslje. Ti jih potem odkodiras.

Stvar je lahko navaden plaintext file. Privatnega kljuca ne rabis imeti na racunalniku, lahko ga imas kje drugje varno shranjenega.

Ce bi na server kdo vdrl, bi dobil en kup public kljucev s katerimi si ne bi mogel kaj pomagati in en kup timestampov + IP stevilk. S katerimi pa tudi ne bi imel kaj poceti.

christooss ::

Samo bi mogla biti to hardwerska rešitev. BIOS like. Ker če lopov namesti svež operacijski sistem aplikacija, ki bi se sinhronizirala ne bi imela pomena.

Mogoče bo tak feauture v LinuxBIOS. Mogoče bi se splačalo dat fičr request.

Bi bilo pa zelo zelo pomembno kako bi bila stvar implementirana saj bi hitro lahko pripeljala do od uporabnika nezaželjenega nadzorovanja.

Sej spletni vmesnik in gremo. Poženeš search, najdeš laptop, lopova zaprejo. Ampak potem pa te toži, da si kršil njegovo zasebnost oz. vsaj pričakovanje zasebnosti pri uporabi tehnologije.
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Ce bi na server kdo vdrl, bi dobil en kup public kljucev s katerimi si ne bi mogel kaj pomagati in en kup timestampov + IP stevilk. S katerimi pa tudi ne bi imel kaj poceti.

Se pravi ti bi ločil identiteto, ki bi bila kodirana in IP + čas, ki ne bi bil?

Ker če slednje, in če je enaka identiteta vedno kodirana z enakim ključem, potem nisi ničesar rešil.

Poleg tega bi se hitro našli državni uradniki, ki bi v zadevo, ko bi zaživela vgradili backdoor - zahtevali, da so podatki dostopni policiji, tajnim službam... Isto kot pri data retention.
sudo poweroff

BigWhale ::

Matthai,

Na server bi shranjeval v bazo fingerprint public kljuca uporabnika, timestamp in IP stevilko.


Samo s temi podatki nimas kaj poceti. Ker ne ves h komu pripadajo. V bistvu stvari, ki so na serverju sploh ne nucas nekaj kriptirati.

poweroff ::

Ja, kaj pa če se dokoplješ do njegovega fingerprinta? Pogledaš v njegov računalnik, mu podtakneš virus,... potem imaš dostop do podatkov o času in IPjih, torej veš kje približno se giblje in kdaj je aktiven.
sudo poweroff

Tomaz27 ::

SETI je navadna bedarija. Dosti boljsi je projekt, kjer so racunalniki povezani skupaj za medicinske namene, ne pa iskanje duhov in nezemljanov. To je skor tak kot ce bi iskal Nessi.

Poldi112 ::

Ko bodo našli vesoljčke boš razmišljal drugače. :D
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

poweroff ::

KO, ja. Ne ČE. >:D :D :D :D
sudo poweroff

Tomaz27 ::

Ko jih bodo našli jim podarim svoj C2D procesor, da jih bodo lahko še več :). Do takrat se mi pa zdi to škoda časa(tudi procesorskega), ker bi lahko te procesorje namenili za raziskovanje zdravil proti raku, razbijanju genov itd, kar bi v končni fazi prineslo hitrejše rezultate na področju razvoja zdravil. Za raka že vemo da obstaja, za nezemljane pa,..

BigWhale ::

Matthai, si fingerprintom nimas kaj poceti, ker je samo fingerprint. Moral bi imeti njegov privatni kljuc.

Spock83 ::

@Lover22: Saj imaš! Laufam BOINC, projekti pa kot so kot pomaganje odkrivati zdravila za rak in ADIS.

Tomaz27 ::

Saj vem da so, zato pa pravim da bi bilo boljše če bi še te od SETI-ja dali tja. Bi šlo hitreje :)

Poldi112 ::

Nah, te od raka je treba dati k SETI-ju. Predstavljaj si tehnološki boom, ko najdemo aliene in njihovo tehniko.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Pithlit ::

Poldi: zgodovina nas uči, da tehnološko naprednejše civilizacije neizbežno asimilirajo tehnološko manj napredne. Ne glede na to ali si asimilacijo želijo ali ne.
Life is as complicated as we make it...

Poldi112 ::

To drži samo do določene stopnje, dokler so civilizacije še na primitivni ravni.

Zdaj saj ne da bi imel kakšna velika upanja v seti (osebno sem foldal, se mi je zdelo bolje), ampak vsak pač namenja cikle za tisto kar mu paše.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Tomaz27 ::

Poldi112 no in ocitno si ti se na primitivni ravni, tako da,..

Kar se pa tice SETI-ja itd mi je zato brezvezn, ker sem gledal ze dosti oddaj na Discovery na to in podobne teme in vedno so ugotavljali znanstveniki, da ce bi ze bili nezemljani tako napredni, da bi uspeli prepotovati tako gromozanske razdalje do sem v njihovih letecih kroznikih itd, pol verjetno res nebi rabli mi z nekim setijem zdaj prisluskovat kdaj in kje bodo prisli.

Vglavnem cista zguba casa in energije, ker ce bi ze obstajali nezemljani so ugotovili, da bi potrebovali do zemlje 100 let, ali pa bi morali potovati z svetlobno hitrostjo in nevem kaj se vse. Vglavnem nesmisel,...

Poldi112 ::

Saj ne prisluškujemo kdaj in kje bodo prišli, ampak ali so.
In če ti rečeš da je nekaj nesmisel to še ne pomeni da je res.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Tomaz27 ::

tudi res,. Jaz pac govorim iz svojega vidika in iz vidika racionalne razlage. Isto bi lahko s pomocjo tega iskali boga in pa nessi ampak se mi nekako ne zdi kaj prevec uporabno. Eno je stvar verovanja in pac necesa v kar ljudje verjamejo ali pa pac ne, drugo je pa cisto stvar fizike in necesa, pri cemer lahko res pripomores k rezultatom. Ce ne druga bi lahko ze z rezultati primerjali, ali je nekaj uporabno ali ne. SETI obstaja ze nevem 10 let in se ni dal nicesar, razen tega da so najdli ukraden racunalnik od neke gospe,..
Z razvozlavanjem proteinov in ostalimi stvarmi so pa verjetno ze kaj uporabnega dosegli.

Snegec ::

Ne eno ne drugo ne bo pomagalo človeštvu :)

Žal smo na samodestruktivni poti, ki se bo nekoč končala. Zaradi odkritja vesoljčkov ali zdravila za raka/aids itd se svetovna politika in grabežljivost, terorizem, vojne pa tko naprej ne bojo kr "ugasnle".

Jest se vseeno upam, da se bo našla zunajzemeljska rasa, ki nas bo annihilirala namesto asimiliranja.

Pol bomo k uni ušesasti v StarDreku, k niso bli vredni asimilacije :D
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Matevžk ::

Da se bomo zdaj zdaj ljudje sami zbrisali s sveta nam modri govorijo že tisočletja :) ...
lp, Matevžk

Alexius Heristalski ::

Jest se vseeno upam, da se bo našla zunajzemeljska rasa, ki nas bo annihilirala

Naredi nam uslugo in se "annihiliraj" kar takoj, ni treba čakati na nezemljane. :P
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ta nov SETI in Slo-Tech ekipa

Oddelek: Znanost in tehnologija
132330 (1817) Alec999
»

Znanost in tehnologija V.

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
144270 (3692) nicnevem

SETI

Oddelek: Loža
61226 (1010) sketch
»

Odkritje inteligentnih nezemeljskih bitij do 2020?

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
463501 (3501) undefined

Več podobnih tem