» »

Računalnik se mi sam ugaša..

Računalnik se mi sam ugaša..

Labret ::

Ok torj js mam en mičkn problem..

Imam notebook Acer Travelmate 4060 series..

In nekaj časa nazaj je disk C takorekoč mi "zjebu" nek virus in nam je ga potem uspel nekak usposobt ampak nimam gor nč več - IE je onesposobln, mozille firefoxa mi sploh noče zagnat, ker naj bi deloval že v ozadju ter v koš sploh ne morem priti...

No od tkrt uporablam disk D.. In morala sem naložiti še nekaj driverjev..

Imam pa problem - npr. na disku C sem lahko normalno igrala recimo Sims 2 in ni bilo nobenih problemov.. Zdj ko moram uporabljat disk D pa se mi notebook sam ugasne po cca. 10-15min.. Tudi nasplošno se mi dogaja da se mi sam ugaša.. Prvo sem misnla da se pregreje in se nato sam ugasne, ampak zakaj če se mi prej ni to dogajalo..?

In ja vem da notebook-i niso priporočljivi za kakšne igre ipd. ampk to se mi je začelo dogajati med samim brskanjem po netu..

Moram naložiti še kakšn driver al kako..? anybody knows?

Hvala za pomoč..

jackorsen88 ::

če si mela gor kak virus, se ti najbolj splača formatirat in na novo instalirat windows . Po moje še ti vedno ta virus nagaja.
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

Labret ::

mja.. disk C sm poskušala formatirat pa je tole edino kar pade vn iz tega.. =/




D disk ma pa na novo inštalirane windowse že en lep čs.. =/

jackorsen88 ::

Imaš ti dva diska ali 2 particiji na 1 disku? Ali imaš na C disku in na D disku oz. particijah instalirane windowse? Ti moraš formatirat disk oz particijo na katerem je naložen sistem in potem na novo naložit sistem. To pa storiš tako da v biosu nastaviš first boot device cd-rom, vstaviš cd windows xp(mogoče si ga dobila zraven, če ne pa ma kak kolega ali pa kolegica ali pa downloadaš) in ponovno zaženeš računalnik. Ko se bo računalnik ponovno zaganjal ti bo pisalo "booting from cd...press any button" , pritisneš gumb in pojavi se ti moder ekran in on nekaj nalaga, od tam naprej pa samo lepo počasi in temeljito preberi kaj ti on ponuja oz kaj zahteva.
POMEMBNO: vse podatke oz datoteke ki jih nebi rada izgubila, si prekopiraj na particijo oz disk katerga ne boš formatirala.

Zdaj če nisi najbolj sigurna, da bi to znala sama rajši prosi nekoga ki je to že delal, sigurno kak kolega ali pa kolega od kolega.........
Samo ne nesi rač k kakšnemu serviserju, ker ti bo samo mastno zakasiral za slabo urco dela.
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

Zgodovina sprememb…

Labret ::

ahaaa.. kapisko. hvala =)

ARAGONNN ::

JAS MAM TUDI EN PROBLEM :'( VEDNO KO HOCEM IGRATI KAKNO IGRO ONLINE
NPR. SILKROAD SE MI RACUNALNIK VGASE IN GA NEKAJ CASA NE MOREM VKLOPITI NAZAJ
A BI MI KDO KAJ SVETOVAL ALI POVEDAL KAJ JE NAROBE PS: IGRAM LAHKO NEKAJ CAKA OKOLI 10 MINUT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ARAGONNN ()

Rotaidal ::

Ne se dret no8-O

Verjetno se pregreva kaj. Vzemi stranico dol in spucaj prah.

PoolJack ::

Ja nas je že ene par jst mam tut podobn problem računalnik se mi ugasne po cca. 5-10 min pri igranju iger,gledanju video vsebin na netu itd. probu sm že nasvet od Rotaidal toda ne pomaga prosim še za kakšno resitev.

Rotaidal ::

Kakšne imaš kaj temperature?

ARAGONNN ::

se nekaj a mislite da je dobr ce je racunalnik v takem kotu kjer je zelo slabo z zrakom

in kako je najbolje spucati prah ??:8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ARAGONNN ()

PoolJack ::

Temperatura procesorja je 65 C za grafično pa ne vem sam mam pa geforce 8600 gt pa so rebra gor.

RuskiSnajper ::

Ce se ti ugasne , pa lučka še gori , ali ne gori , oboje je napajalnik kriv

Okoli notebookov ali prenosnikov ne vem nic ... torej pri tistem je jasno da je prvo najbolse formatirat.

Kar se tice PC (slabe informacije dajete) pomoje ste kupli sestavljen komplet PC .. seveda napajalniki so zelo dragi tak da spustijo ceno devajo not ponavadi poceni , poceni pod 50E pa so zelo nekvalitetni , nimajo dovol stabilne voltaže itd....

40-50 vredn napajalnik je za igre kot so sims in še kar več ,... , če ti ugaša pri netu in multimedii je 100% napajalnik kriv

Kupi novga popravlat se ne da. Pa ne za 15E prosim in ne Qtec-a(LcPower,enermax,...etc), pa serviserom tut ne verjet kaj govorijo, mene so ravno za 15E napajalnik nasrali pred leti. Nov je bil , ugašalo pa še vedno >:(

Zgodovina sprememb…

PoolJack ::

Ja sej bo vrjetn tak ko sm ga meu pred neki cajta na servisu ko mi je napajalnik crknu pa mi je du noter 230v prej sm pa meu 550v od takrat se mi pa ugaša.

ARAGONNN ::

kaj mi kdo pove kako mora biti racunalnik postavnljen ali mora imeti zrak ali je lahko bolj v takni luknji z malo zraka

Pyr0Beast ::

Kupi novga popravlat se ne da.
Da, da, samo znat je treba.

kaj mi kdo pove kako mora biti racunalnik postavnljen ali mora imeti zrak ali je lahko bolj v takni luknji z malo zraka
Veliko hladnega zraka saj se z njim hladi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ARAGONNN ::

HVALA=)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDD ne gre v mirovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
231003 (601) Daniel
»

Računalnik se ugasne med igranjem igric! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
577423 (4295) engelman
»

Računalnik se mi kar ugaša

Oddelek: Pomoč in nasveti
452003 (1662) mojo31
»

podatki se mi sesujejo na ca. 1/4 leta

Oddelek: Pomoč in nasveti
111342 (944) bukev
»

Disk se ne da ...

Oddelek: Strojna oprema
221368 (1069) goku :)

Več podobnih tem