» »

alternativa programa SERV-U za osebni server

alternativa programa SERV-U za osebni server

boula ::

en le pozdrav!

Sem fotograf in na teden naredim veliko slik, ki bi jih rad pošiljal prijatlom in ostalim. Potrebujem program, kjer bi lahko dal slike na svoj strežnik/ server in bi si lahko drugi pobrali slikice v čim krajšem času.

Pošiljanje preko maila - me omejuje 10 mb na mejl,
dajanje na zshare. ner = prepočasno
preko msnja = tudi prepočasno

saj ima ponavadi zip fajl nekje 300-400 MB

baje da je kombinacija SERV-U IN FLASH XP najbolsa.
zanima me če je se kak bolsi?

Ker meni SERV-U nikakor ne dela. Danes že drugi dan s kolegom, ki dobro pozna program, nikakor ne moreva uštimat da bi delalo.
z flash XP se lahko povežem na njegov server, on pa se na mojga nikakor ne more (samo čaka čaka in nič ni) proval smo ugasnit firewall pa nič

No do dveh ugotovitev bi rad prišel:
- če kdo ve kako rešiti ta problem
- če je se kak drugi alternativni program, ki se ga lahko uporablja v podoben namen in - se ga lahko prav tako z flash xp jem!

Najlepša hvala za pomoč!

boula ::

noben ne ve?
ne obsatja drug program za osebni server?

Djuro ::

Jehata, nobene potrpežljivosti. Vsi sedimo 24ur dnevno za računalnikom, samo da ti ugodimo prej kot v uri in pol. Jehata.

V glavnem, poskusi FileZillo - server in klient. Oboje brezplačno za zasebno in komercialno rabo, deluje BP (sam ga uporabljam v službi na 100/100 liniji).

boula ::

borim se z to ZIllo, samo zdi se mi da to deluj kot FLASH XP - da se konektam na druge serverje.
al je za oboje?
ne morem zaštekat kako pa naredim sam server?

povezat se znam - in tudi pod help - pise navodila samo za kako se povezat.
za ustvarit server pa nič...

karafeka ::

http://www.bpftpserver.com/

Ena alternativa - Bulletproof server. Za postavitev ftp servjerja za Okna.

boula ::

ampak z FIleZillo se ne da uspostavit serverja al kako?kje?

karafeka hvala ti za link in nov program zdaj ga bom prečekiral

matvoz ::

Poskusi se igrati s passive/active nastavitvami.

FlashFXP:
- F4(ali sites/site manager)/oznaci streznik/options/use passive mode

boula ::

aja samo neki da se nebi razumeli narobe.

jz bi rad imel samo FTP streznik - direkt iz mojega diska, nimam nobenega Net serverja .
a je vseen ta program bulletproof ftp server v redu?

ker sem opazil, da ko hocem nardit server moram pri slednjem programu napisat samo server name -->npr. ftp.boula.com (tako pise v navodilih).
NIkjer pa ne napisem keri je moj IP serverja - z razliko od programa Serv-U, ki pa vem da deluje sam tako, da napises ip, izberes mapo, in dodas ip tistega, ki lahko gleda tvoje file.

upam da se steka. no a se da pri bulletproof ftp server - isto uporabit program?ki mi ni dela niti to...

HELP HELP HELP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boula ()

boula ::

aja in se neki:

se bolse bi blo če me mel tak server, da drugi uporabnik niti ne potrebuje flashXP.
ampak samo preko linka, da gre gor na ftp . vrjeten se temu reče net server ...

no za nek tak program bi prosil, ce kdo ve

karafeka ::

Hmm, če se prav spomnem moraš pri bulletproof samo zagnat server (brez kakšnih imen). Pred tem moraš seveda naštimat konfiguracijo (pravice dostopa, port, imenike, itd.). Ko server zaženeš itak čaka na določenem portu (ki ga moraš seveda tudi odpret v požarnem zidu), ostali pa morajo napisat ftp://tvoj.ip:port, če hočejo dostopat.
Tisto ime serverja lahko narediš pri www.dyndns.com. Na tak način uporabnikom ni potrebno vedeti tvojega trenutnega ip-ja, ampak samo ime, ki si ga ustvaril pri dyndns.

boula ::

Kaj bi lahko koga od vas remotal, da mi reši to težavo z serverjem

serv-u nikakor ne dela

bullet proof - pa se nikakor ne morem znajt

res nisem nek računalničar, apmak nujno potrebujem server

Prosim, če je kdo pripravljen pomagat preko remota, da mi na privat message pošlje MSN naslov za remote assistent.


hvala Vam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boula ()

boula ::

Evo sm dobil setup, sem instaliral po deafultu - samo v virtualdubu nimam nic dodanih codecov, vsaj avtomatsko se ni.
a moram to jih ročno vstavit not?

asgard2.0 ::

Mislim da lahko probas tudi cesar ftp server. Sam mam to zadevco na laptopu in rula. Enostavno pa free !! Laufa pa tud kot server varjanta !
Šiht, CPU , Hrana, Spanje, Šiht ....

boula ::

ja jz mam en fanj problem: očitno mi noče delat - niti ta cesar ki sm ga sproval.

teji programi so tok fanj a ne more da mi dela. no kdo bi bil tako dober - da bi ga povabu preko msnja - remote??? nujno mi rabi to.. pa naj kdo prova ugotovit kaj se dogaja

hvala vam

itak37 ::

Alternativa: odpri si email na gmail-u in uporabljaj gspace, dodatek za Firefox, ki ti omogoca uploadanje in downloadanje file-ov na gmail. Ostalim povej geslo in naj si tudi oni instalirajo gspace.

boula ::

ja to že sicer uporabljam, ampak stvar je tako počasna in je tud malo nerodno dajat svoje geslo okoli, a ni?.

raje vidiim da bi mi delal program SERV-U, a nikakor da uspem rešit...

:D še vedno čakam na koga za pomoč ..

Jakka ::

Za ftp server predlagam program GildFTPd.
Zelo dober in enostaven program. Pa še free. Enostavno se doda userje in se jim določi pravice.

Imaš mogoče router, računalnik, na katerem je ftp server, pa v omrežju? Ali direktno povezan na modem? Firewall? Ker čudno se mi zdi, da ne dela.

boula ::

tudi ta program sm si instaliral

pa mi že na samem začetku napiše.
"there was error en trying to open port 21"

očitno me porti hecajo. pa ne vem kako bi to rešu. na novo winds pa že ne bi dajal, ker sem se preveč trudil uredit vse programe tako kot želim

Urajmal ::

Če hočeš ftp "prek linka" pol si namesti kar webserver in sicer obstaja ena zelo učinkovita zadeva za to: Klik. Ta program namesti server na tvoj računalnik, ti pa lepo po mapah namečeš te rare in prijatlom daš linke do map s slikami (http://tvoj.ip.si/slike1 ipd.). Seveda si pa precej omejen z nastavitvami.

Obstaja še ti druga možnost. Utorrent. Prenašanje datotek preko p2p omrežja s tem da ti še drugi, kateri so že spipali tvoje slike pomagajo ostalim kateri jih še nimajo. Namesti program, ustvari nov torrent (tracker pust tko kot je ali pa prazen), izberi fajl oz. folder s slikami ter Create and save ... Nakar pošlji .torrent, ki se je ustvaril tvojim kolegom, ki prav tako potrebujejo torrent odjemalec.

Sumim pa po tvojih opisanih težavah, da imaš zaprte porte. Mal se poigraj z odpiranjem portov, če imaš ruter. Klik.


LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urajmal ()

itak37 ::

Za gmail si odpri nov naslov in ga uporabljaj izkljucno za fotke.

boula ::

a je res, da je edini pogoj da ti to deluje - da se na ruterju vse naštima?

sej to bi znalo bit res, samo po logiki, če dela cimru, bi moralo tud meni a ne?

boula ::

eh...

edina rešitev je bila:

Na novo instalirat windowse!!!!!!
samo da mi je to 3 dni dela - 120 programov

drugo je vse štimalo.


LP

CaqKa ::

evo ti. http serverr:
http://www.download.com/FastStone-4in1-...

glede filezille.. imaš dve varianti.. ena je klient kot flashfxp.. drugo je pa server kot servu.. s tem da je filezilla zelo podobna g6ftpju.

/edit še en free http server:
http://www.analogx.com/contents/downloa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

boula ::

hvala ti ful!

dobri so!

CaqKa ::

tale fasstone 4in1 browser kolkor sem zasledil, več s strani fasstone ni uradno podprt... zato sem dal link iz download com...
čist mimogrede pa ima fasstone ful super programčke za slike: FastStone Image Viewer - Powerful and Intuitive Photo Viewer, Editor and Batch Converter
njihov image viewer je v mojem stalnem repertoarju, na vsakem računalniku. batch manipulacija (dodajanje napisa, vodnega žiga, resizanja (vse to hkrati v enem koraku)) ki so jo ustvarili je pač super in hitra.

jackorsen88 ::

jaz mam en problem s tem serv u programom, mogoče to ni tema za reševanje problemov samo sem že probal v drugih temah pa ni odgovora.
vzpostavil sem ftp server z omenjenim programom Server is running ampak Domain is off line in stisnem put domain on line in nič se ne zgodi še vedno je off line. Pa sem že probal več vodičov ampak vedno isto. Prosim za pomoč

Hvala
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

Urajmal ::

Izbriši ip katerega si vpisal, ali napiši pravilnega (od serverja/mrežne ne od ispja).

jackorsen88 ::

ip do katerega serverja /mrežne?
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

jackorsen88 ::

zdaj sem vpisal ip mojega računalnika (192.168.1.4), domena je on line, samo me noče logirat z tem up imenom in geslom, ki sem ga nastavil.ne vem v čem je keč. omogočil sem dynamic dns.
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

Zgodovina sprememb…

XPfrik ::

Brez problema in popolnoma enostavno boš problem rešil s programom HFS - dobiš pa ga tule
KLIK


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

server

Oddelek: Kaj kupiti
71132 (1024) SimplTech
»

Web in FTP server

Oddelek: Omrežja in internet
131857 (1602) Kami
»

Postavitev FTP serverja in varnost

Oddelek: Omrežja in internet
162471 (2208) Jeebs
»

no-ip DUC in Serv-U!!!

Oddelek: Omrežja in internet
71522 (1481) pivmik
»

ftp program

Oddelek: Omrežja in internet
121009 (779) Urajmal

Več podobnih tem