» »

kako zageslati cd

kako zageslati cd

dragonfly ::

Moje vprašanje je jasno iz naslova -
kako zaščititi celoten cd ali dvd z geslom -ne vsak file posebej?
ali pa vsaj celo mapo, to bi tudi šlo...

Lep dan želim, hvala vnaprej

Dragonfly
nema odmora dok traja obnova!

StratOS ::

Mislim, da vprašanje ni preveč jasno.

Kakšen medij in na kakšen način bi to bilo izvedeno ?

Zgleda da ne bo potrebno vstaviti "kodo" pri poslušanju avdio oz. video vsebin na mediju pri predvajanju na PC-ju ali kakšni drugi enoti ?

Lahko pa narediš/najdeš program na mediju posebno prirejen za predvajanje enkriptiranih avdio/video/software ipd. vsebin, ki bi te pred predvajanjem/enkriptiranjem vprašal za geslo, vendar pa bi ta medij deloval le na PC sistemu oz. podobnih ( vsebine nebi mogel predvajati na predvajalnikih z to vsebino ) divx,Video,Svideo,DVD,Avdio,DVD Avdio ...

Lahko pa si zamisliš kakšno vrsto DRM licenciranja preko spleta ipd.

Torej če je stvar v zaščitah pred kopiranji uporabi Komercialne zaščite.

Prav tako lahko narediš in tudi obstajajo aplikacije ki ti na mediju naredijo eno zagonsko obliko z enkriptirano vsebino, do vsebine in pretoka ( ekstrakta ) na disk pa lahko uspeš le ob pravilnem geslu, res pa je da je potem že ekstrahirana vsebina po mili volji uporabna in pretočna.

Obstaja veliko takšnih programov za to, vsi pa delujejo na podoben način.

Tudi sam sem za različne priložnosti naredil podobne zaščite, vendar pa je pomankljivost ravno v obliki prostega razpečevanja vsebine po vstavitvi gesla in prehod v nezaščiteno obliko datoteke.
Delno sem problem rešil z uporabo kontrolnikov in skriptinga da sem onemogočil dostop do različnih funkcij v programu samem (Toolbarji,menuji,funkcije,miškine opcije, možnosti kopiranja ...).
Datoteke so same po sebi bile programsko enkriptirane, le te so se pri ustreznem geslu temporarno dekriptirale in sem preko kontrolnikov v programu ter nastavitev znotraj datoteke ( Office fajli primer word,excel ) uspel omejiti delovanje in kopiranje takšne vsebine.

Veliko programov/datotek imajo že v samem jedru podatkov integriran z password protected vsebino in to ne glede na možnost kopiranja vsebine ( primer datotek : Word,Excel,Access ...) primer read only,password protected ipd.
Do takšnih datotek sem preko kontrolnikov in objektov dostopal s programom do njih in seveda delno onemogočil zgoraj navedene vsebine.

Vsaka zaščita pa seveda prinaša tudi negativne lastnosti in omejitev predvajanja na drugih enotah/napravah.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

link_up ::

morda zararas cel cd v eno datoteko in dodas geslo?
In and Out

dragonfly ::

Se opravičujem, ker nisem bila dovolj jasna-
če bi hotela na cd ali dvd zapečt stvari, za katere nočem, da jih še kdo vidi -
npr fotke, posnetke s kamere, skratka karkoli ...
Ko bi vstavila cd v komp, bi me vprašal za geslo, sicer do podatkov nebi mogla...
Podobno kot pri word filejih -le da bi šlo za celo vsebino cd/dvdja.


Lepo pozdravljam, Drag
nema odmora dok traja obnova!

Backup22 ::

Si probal dat mapo pod password, in jo zapeči na cd?
//

ender ::

dragonfly: uporabi TrueCrypt. Narediš zakriptirano datoteko v velikosti CDja na disku, formatiraš v FAT32, premakneš notri datoteke, odklopiš črko pogona in zapišeš datoteko na CD.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kopiranje zaščitenega medija

Oddelek: Programska oprema
131896 (1078) jizzer
»

Prenašanje torrent datotek legalno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5024822 (23069) tekkkno
»

Nov predlog Uredbe o zneskih nadomestil za privatno in drugo lastno reproduciranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
6511605 (7728) incognito
»

Monolith - novo piratsko orodje?

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
385473 (3487) MrStein
»

Pohekana zaščita Audio DVDjev

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
254198 (3038) B-D_

Več podobnih tem