» »

Pomoč pri navijanju grafične !!!

Pomoč pri navijanju grafične !!!

abcdefgh ::

Lep pozdrav!
Imam Ati Radeona 9550 256 mb!
Trenutni takt jedra je: 196 Mhz
Trenutni takt ramov (pomnilnika) je: 392 Mhz
Prepustnost podatkov pa je: 6272 mb/s

Zanima me do katerih frekvenc bi lahko navil to grafo, brez menjave ventilatorja in problemov z uničenjem!
In seveda da bi se vedno vse stabilno delalo!
Moje drugo vprasanje pa je: ali se morajo rami in jedro enakomerno navijati ( v razmerju), naprimer pri moji:
jedro za 10Mhz, rame pa za 20Mhz)

Hvala vsem! Pričakujem odgovore več brihtnih glavc! :D dobrodošla bi bila tudi debata!
10000 x hvala !!!

bluefish ::

najprej naloži RivaTuner ali AtiTools. Frekvenco grafičnega jedra dviguj za 10 MHz (na začetku lahko tudi malo več). Po vsakem navitju zaženi 3DMark 2003 in opazuj teste. Če se pojavijo nepravilnosti malo odvij stvar. Ko boš navil jedro pa po istem postopku naredi še za RAM, s tem da frekvenco jedra pustiš tam, do koder si stvar navil.
Nevarnosti pri tem postopku ni in grafične ne boš uničil.
To bi bilo nekako vse. Lahko pa pogledaš še po forumu, kjer je kar nekaj takih tem (uporabi Iskanje).

abcdefgh ::

Sam uporabljam Riva tuner 2.0!
Ampak zanima me kako bom opazil že najmanjše napake pri delovanju, npr v 3d marku?
Namreč že njmanješe napake na pikslih, me skrbijo, a jaz jih na primer ne bom opazil!
Zanima pa me če obstoja kakšen program, ki bi javil napake!
Ali lahko grem sploh do meje, brez menjave ventilatorja in kako se bo to pregrevalo?
Hvala in lp !!!

paljer ::

Glej maš Radeona 9550, ki je že dokaj stara zadeva. Če hočeš kakšen dodaten fps iztisnit iz iger maš dve možnosti, in sicer, da kupiš novo oz da naviješ obstoječo. Delaj po zgoraj opisanem postopku. S 3dmarkom boš hitro opazil, kdaj je zadeva prenavita. Lahko uporabiš Ati tray tools za meritev temperature grafične. Moja X800XL doseže pod obremenitvijo 95 stopinj.

il ::

Uporabi ATItool, kjer hkrati navijaš in preverjaš artefakte. Moj primer za R9550 256MB je bil iz GPU/MEM 250/400 na 400/400. Pri nekem drugem Gigabyte R9550 128MB pa na 480/450 z dodanim ventom na originalni pasivni hladilnik.

Good Guy ::

@paljer ta grafična nima toplotnega senzorja

@nighthunter navijaj z ati tolom(daleč najboljše za začetnike)

frekvenco jedra povečuj za 5 mhz frekvenco ramov pa po 10mhz (in lepo naprej vsakič spusti 3d mark 05 ali 06), vse dokler se ti slika ne poapči(artefakti, razne črte čez ekran..)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

abcdefgh ::

Hvala vsem!
Se pa strinjam s tem ja, že sam vem da nima ta grafa toplotnega senzorja!
Ker sn že ene 5 programov meu, pa nikjer ni blo ne duha ne sluha o kaki temperaturi grafe!
Drgače se mi pa zdi Riva tuner čist izi za uporablat, tak da ni panike, tak da ne vem če bom kej
z Ati toolom poizkušo! Hvala še enkrat vsem in LP !!! :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje grafične

Oddelek: Strojna oprema
463116 (1961) Nwanko
»

Connect3D Radeon 9550 v 9600 ?

Oddelek: Navijanje
492572 (1104) Xserces
»

8800gts navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
986896 (3827) PINki
»

Zmeda glede Radeona 9600

Oddelek: Strojna oprema
51001 (880) Saladin
»

zamenjava R9550 za..? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1417188 (5420) sid911

Več podobnih tem