» »

Connect3D Radeon 9550 v 9600 ?

Connect3D Radeon 9550 v 9600 ?

DJ-DUST ::

Bi bilo to kakorkoli mogoce? :\
Mam pa Connect3D Radeon 9550 256MB 256bitno, 250\200.

Slasher ::

Em, 256bitna je ta grafa? w00t!

Drugače pa navijaj. Mislim, da je frekvenca 9600 325/250 (za RAM frekvenco nisem ziher :8)

Pa tu je še nek članek, kako navijajo 9550, samo se mi zdi, da je Platinum Edition:
klik

TommyLee ::

Frekvence 9600pro so 400/300, R9600 ma pa 400/200
Sam dvomim da ma 256bit vodilo :\
www.dornik.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TommyLee ()

Slasher ::

Ne! 9600ProLITE ima 400/200. Ne mešat ti ProLite in NonPro.

R9600 - 325/200
R9600Pro Lite - 400/200
R9600Pro - 400/300

.::clickz0r::.

TommyLee ::

Hm... Ne mešam js sm tole tle pobrau: URL.... Eh to uni ne vejo kaj prodajajo...
Dust pomoje bi blo možno pridet do frekvenc 9600, za hlajenje poskrb pa bo ;)
www.dornik.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TommyLee ()

DJ-DUST ::

Tkole je, graficna je 128 bitna, moja napaka. :\
Drugace pa je tako, graficna ima hladilnik dosti velik gor, ki prekrije tudi rame na prvi strani, je pa brez ventilatorja. Ventilator bom dodal, na drugi strani se naredo hladilnike za na rame, 4 komade in se malo se pozanimal ce se da flashat na 9600, da ne bi spet mogo na slepo nazaj flashat kot bivsi 8500@9100. ;)

TommyLee ::

Tle maš boise http://www.techpowerup.com/bios/
Drugač pa nabav Atitool pa začni navijat ;)
www.dornik.si

DJ-DUST ::

Biosi so, sam ne za to kar rabim, kaj mi bo 128Mb. ;)

DJ-DUST ::

Standarno hlajenje se zmeraj, overclock iz 250\200 @ 450\215, nich artefaktov in presenetljiv rezultat, cakam odgovor od kolegov kater bios od 9600 nej pohodim z mojim. ;)

ziga car ::

Imam radeon 9600 256Mb ni pro .
Navil bi jo rad na 9600pro ali več>:D .Naložil sm si Atitool toda nevem kako se z njim kaj naredi, zato vas prosim, če mi lahko pomagate.

TommyLee ::

@Dust, dej še rame navij....
@ziga car: Prvo rabš omega driverje.. pol gre pa čist na izi, tam daš prvo find max core... pol pa find max mem....
www.dornik.si

DJ-DUST ::

TommyLee: bi ce bi bli hlajeni ;) :\
Sam da ene hladilnike spidenam lepo pa sekundnega. ;)

TommyLee ::

hm... s čim pa hladiš jedro? dej kako slikco če maš... to bi tut js meu ;)
Za zalep ti pa priporočam dvo komponentno lepilo ;) js sm kulerčke za mosfete s tem zalepu... drži ko prbito ;)
www.dornik.si

ziga car ::

@TommyLee kaj pa so omega driverji ?

TommyLee ::

To so drajverji kateri so narejeni za navijanje grafične.... se pravi, da so predelani originalni ;) Tle si jih dol potegn.....
www.dornik.si

ziga car ::

ja kaj pa morem pobrt use iz te strani ?

DJ-DUST ::

TommyLee: Ce imas t.i. Omega driverje in ce vidis v Control panelu za spreminjat frekvenco graficne se ne pomeni da so driverji za navijat. Driverji so izdelani na boljsi OpenGL podpori kakor Catalyst in se zato odrezejo malce hitreje.

ziga car ::

A mi lahko kdo prosim napiše celoten načrt kako da navijem ati radeon sapphire 9600 atlantis ??? ker ste me čist zmedel s tem kar piše tuki uzgor:\

TommyLee ::

Tist je RadLinker in js ga ne uporablam... Omega driverji so narejeni za bolši izkoristek grafične kartic in po moje jih vsi uporabljamo, kateri pač navijamo ;)
Kr še nism vidu koga ko bi naviju z navadnimi catalys driverji :>
Pač so tej driverji bolši.. Vsaj pr men je bla kr razlika ko sm testiru z 3d marki ;)
ziga car: Prvo nabav Omega driverje (tam sm ti že link dau, ti sam zber o.s. pa mirror pa dol potegn) Pol zbriš te tastare driverje.. Nalož te nove..
In pol nabaviš Atitool (to progič za navijanje gfx samo za ATI.. in je najbol simpl) Maš to dol ga zaženeš... Pa maš tam gumba Find Max Core in Find Max Mem .... Prvo daš Find max core (vsaj js tak delam) in čakaš dokler ti ne najde stabilne frekvence.... Pol enak nardiš za Find Max Mem... pol pa zaženeš kak 3d mark (01Se, 03 ali 05... več jih bolš je) in gledaš za artifakte (artifakti so napake v sliki, recimo: šahovnica na ekranu ali kaj podobnega)
Dobr je da stetiraš še s kako igrco... Sam ne pretiravat s frekvencam! Kr grafična se zlo hit skuri ;) Če maš zdej 400/300 bi "lahk" pršu do 450/350..... lahk več in lahk manj... Odv. od kartice... Aja pa če bojo artifakti se ne ustrašt, sam pojd odvit pa bo!
Lp
www.dornik.si

ziga car ::

O hvala ti TommyLee, sam uprašu bi še kok časa pa dela ta Atitool men je delu 1uro pol sm ga pa ugasnu, zato k mi je sosed reku da je njemu delal to sam 2 sekunde pa sm mislu da ne bo kej narobe.Pa še to, kakšno hlajenje priporočaš ?, če je sploh potrebno dodatno al pustim original.

TommyLee ::

AtiTool pust max 15min in nč več ;) .... Pol še sam ročno po par (5mhz) dviguj.... Js ti priporočam Arctic-Cooling VGA Silencer Rev. 3 za ATI
cena/kakovost najbolš ;) Za okol 4k ga dobiš...
www.dornik.si

DJ-DUST ::

Tist je RadLinker in js ga ne uporablam...


Emm, pusti to, to sploh nima veze z tistim kar sem prej povedal, niti z navijanjem ne ampak sem govoril o OpenGL. Obstaja veliko folka, ki uporablja Catalyst in seveda bios moda in flasha to je to, nobenih navijanj prek softwara itd... Tudi jaz sem tako delal prej, samo na tej grafiki se to ne splaca ker nic ne pridobis tko da sam sotfwarsko to je to. BTW: tocno tisto sem razlagal za Omega driverje da so hitrejsi v OpenGL - in od tod vec tock tebi v 3DMark in zaradi navijanja seveda. ;)

ziga car ::

a k dam find max core naj pustim sam 15min al kaj ?

TommyLee ::

ziga, tak ja.... pol pa še ročno (po 5mhz gor, greš testirat če ni nč artifaktov greš še gor dat itd.)
www.dornik.si

ziga car ::

Atitool je za radeon kartice, zanima me pa ker program tak podobn temu bi lahko uporabil za nvidia kartice ?

ziga car ::

a ne veste al kaj:\

antraxxx ::

js sm dal dans noter r9550 pa mi ga vsepovsod prepozna kot r9600 s procesorjem 9600xt
frekvenca 400/200
______antraXXX_______

Ignorant ::

Default frekvence za 9600XT so 500/300

R9550 gre z aktivnim hlajenjem do 500/270 (če maš kolkrtok dobre rame)...

...za nvidia kartice navijat je kul Riva Tuner al pa kej v tem stilu, sicer pa lahk to počneš pr večini GF kartic z priloženim softwarom...

TommyLee ::

www.dornik.si

ziga car ::

hvala, uprašu bi pa še če je ta Arctic-Cooling VGA Silencer Rev. 3 dost dober, al je še kšn boljši (lahko je tut več denarja)

TommyLee ::

js k nimam vlko dnara sm ga vzeu, in ti ga priporočam (ne morš si predstavlat kak je to vlko, js sm sam gledu par minut ko sm ga dubu... hladi pa zlo supr 30mhz + na jedru ;) .... škoda dat več ko 4k za hladilnik za grafo ;)
www.dornik.si

Tear_DR0P ::

R9550 je v bistvu r9600 čip, sam rami na teh karticah so slabši. V mojem primeru so to rami od neke firme mezzo. Tko da proc se da brez problema navit isto kot pr 9600 xt, rami pa ne. Moje se da navit za 3 Mhz.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

DJ-DUST ::

Sam je fora da prepozna Radeon 9550 in ne 9600. :\

Tear_DR0P ::

Sej to da ti piše 9550 al pa 9600 je useen. Bistveno je sam v kolker želiš kirga nategnat da mu 9600 prodajaš.

Če želiš koga ntegnat pa sam BIOS zamenji pa ti bo vse pisal tko ko more.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Kaufmann ::

Ko jaz navijem svojo grafično 275/540@325/580 gre v 3dmarku z 13696 na 13755, kar ni nič, in se mi zdi brezveze navijat. Koliko se pa pri vas pozna?
ni podatka

ToRnAdO- ::

jaz mam 9550 in sem z atitool dau un find max core!in mi je prslo do 413.31 (original 250)
kaj to pomeni?da se jo da tok navit?prosim ce mi kdo pove ker sem ta program prvic vidu danes!

ziga car ::

ne verjamem da ti je core pršu tok velik
Žiga

ToRnAdO- ::

resno!sem pustu cez noc im mi je padlo na 401.xx
max mem pa se nisem dau.kaj to pomeni da mi core pride komot do 400?

Shark-357 ::

GE-cube 9550gt gre core na 480mhz>:D ram pa na 245mhz

ToRnAdO- ::

ja ma meni se zdi da ni 9550gt

Shark-357 ::

hja ne vem no tako piše na škatli ko sem kupil grafo za kolegico in punco

ToRnAdO- ::

bo vem da je od Ge-Cuba!mah samod a dela doro!navijem jo lahko na 400MHz.gor imam orginal ventilator in se mi sploh ne greje!:D

ziga car ::

na kok si pa ram naviu ??
Žiga

ToRnAdO- ::

ram sem naviu za 20(neki tazga) samo sem ga dau nazaj na original.

ziga car ::

u čem je sploh razlika med radeon 9600 128Mb in radeon 9600 256Mb ???
Žiga

ziga car ::

a ne veste al kaj ? :\
Žiga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ziga car ()

Mr.G. ::

Živjo,

Ker nimam pojma o navijanju,bi tukej vprašal nekej.

Imam radeona 9550 128 Mb.

Core clock je original nastavljen na 249.8 Mhz
Memory clock pa na 199.1 Mhz

Kolk lahko te zadeve navijem?

Imam program za to in tud po njem sem gledal kako se navija,ampak si ne upam.

Če kdo ve za kolk se jo lahko navije,bi bil zelo vesel.

Pa najlepš hvala za nasvet..

MecH ::

ja js mam tut tako grafo pa mam ati tool pa omega pa sm dou max core pa max mem pa dobim max core 560 pa max mem 240 sam je nism tok naviu sm pustu sam na 450 core pa 240 memory pa me zanima ce je to dobr pa uredu

aja pa dela cis brez problema

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MecH ()

Destroyers ::

To je thread iz leta 2004 btw...
...They wanna build the prison!...

Xserces ::

hahah xD en mau prevec popiu a mech ?:D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

radeon 9550 navijanje

Oddelek: Navijanje
111440 (927) flood
»

kako naviti ati radeon 9600pro 256mb

Oddelek: Navijanje
201820 (1460) jackorsen88
»

Radeon 9550 - katerega -danes?

Oddelek: Kaj kupiti
252163 (1447) ToRnAdO-
»

navijanje sapphire ati radeon9600XT

Oddelek: Navijanje
191387 (950) ricola78
»

Problem z navijanjem RAMov na grafični (Hercules Radeon 9600 PRO)

Oddelek: Navijanje
391885 (1363) G@MER

Več podobnih tem