» »

win98 težave

win98 težave

sammy12 ::

Pozdravljeni!
Ponovno potrebujem vašo pomoč.
Na nov računalnik moram naložiti windows 98, ker gre ta računalnik v gostinske namene in program za vodenje lokala ne deluje na XP-jih je potrebno naložiti omenjene windowse.
Težava pa je v tem, da se sicer windowsi nenako naložijo zablokirajo pa potem ko iščejo plug&play opremo in zmrznejo. Zadeva sicer potem ko zaženeš v varnem načinu nenako prične delovati ampak ne deluje pa cd-rom, da bi naložil driverje. Ko zadevo ponovno restartam in hočem zagnati ponovno v navadnem načinu zadeva spet zmrzne.
Razmišljal sem da bi potem naložil gor xp-je in potem še windows 98 in bi že pred samim nalaganjem izbiral kateri operacijski sistem bi zagnal.

Pa še konfiguracija računalnika: procesor AMD sempron 2800, 512 rama, trdi disk 80GB maxtor- sata, mrežna, zvočna in grafična pa so integrirane na plošči.
Upam, da sem podal dovolj podatkov o računalniku in vsaj približno opisal moj problem?

Hvala za pomoč.

LP!

grex ::

Tako iz prve roke bi rekel, da so najverjetneje problematični driverji za osnovno ploščo - a ti vsaj te uspe inštalirat?

sammy12 ::

Ne nobenega driverja mi ni uspelo inštalirati, računalnik mi nenako deluje samo v varnem načinu tam pa cd rom ne deluje. V navadnem načinu pa se nekaj časa nalaga potem pa ko ga ponovno zaženem v navadnem načinu pa se nekaj časa nalaga nato zmrne in se restarta.
Mislil sem že na sata disk, da ga win98 ne podpira samo če bi bilo to potem nebi delovali tudi v varnem načinu.

zee ::

pa če poskusiš namestiti Windows XP, nato pa namestiš program Virtual PC (od Microsofta, ampak je zastonj) in vanj namestiš Windws 98. Po mojih izkušnjah se zadeva odlično obnese.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kixs ::

Ce imas nov racunalnik, bos Win98 zelo tezko spravil gor.

Prehiter procesor, prevec rama, itd...

Been There Done That... Kupil rabljen Celeron 700 ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Petnajsti Firefox (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5617256 (13362) imott3791
»

Services.exe (0xc0000005)

Oddelek: Operacijski sistemi
131368 (1171) r2112
»

Pomoč - WinXp se ne zažene v normal mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
252979 (2714) Tea Time
»

outlook expres slovensčina

Oddelek: Programska oprema
126283 (5853) flukturr
»

kater os na p133

Oddelek: Operacijski sistemi
341986 (1144) Daliborg

Več podobnih tem