» »

Neodzivnost ko vstaviš CD/DVD v pogon

Neodzivnost ko vstaviš CD/DVD v pogon

klemenSLO ::

Pozdravljeni,

odkar pomnim (pa recimo da pomnim od 386tk dalje :) ) se je vedno po vstavitvi cd/dvd ja v PC računalnik sistem 'ustavil', dokler ni prebral pogona. Po tem si lahko nadaljeval z delom.
Torej neglede na staro/novo/hitro/počasno mašino se to vedno zgodi. Dokler PC pognona ne 'zabere' ni nič....

Mogoče kdo ve zakaj. Pri vsej tej tehnologiji.........

jan01 ::

Roadkill ::

Haha. Vsaj en, ki opazi.

To je klasična ignoranca MSja do določenih zadev. Itak se folk navadi, da je tako in jemljejo to kot samoumevno. :))
Ü

r5r ::

Enkrat sem nekje prebral, da se autorun prepreči tako, da se drži določeno tipko. Nisem prepričan, če je točno ta tipka shift.
And it makes me wonder.

R33D3M33R ::

Ja, tako je. Če držiš shift ob vstavitvi CD-ROMa se autorun prepreči.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

zee ::

vendar je najboljše, če ga trajno izklopiš.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kixs ::

Mislim, da KlemenSLO ni imel v mislih Autoplay/Autorun problema... Kar trdi je res se iz casov 386 in DOS-a, tako da to nima veze z Autoplay!

Izgleda, da je taksna specifikacija delovanja in prepoznavanja vstavljenega medija. Prekine IDE kanal. Zato tudi ni priporocljivo imet na istem kanalu Opticno enoto in trdi disk.

darkolord ::

Nič ne prekine... Enostavno če software zahteva stanje o vstavljenem mediju, zadeva počaka toliko časa, da se medij zavrti in se podatki preberejo

kixs ::

Tako kot si napisal... pocaka! In s tem, ce ga prehitro zelis uporabit, je skoraj vedno cel sistem neodziven. ;((

Kako pa na fizicni ravni to deluje (mislim elektronsko), pa res ne vem. Priznam :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva izmed treh USB-ključev okužena, pazite na osebne podatke!

Oddelek: Novice / Varnost
4213068 (9999) fosil
»

Kako onemogočiti CD enoto in USB

Oddelek: Pomoč in nasveti
6909 (764) jan01
»

Spletno stran na CD

Oddelek: Izdelava spletišč
201851 (1416) R33D3M33R
»

Scan disk v XP-jih

Oddelek: Operacijski sistemi
91148 (911) daffy
»

S čim ustvarit interaktivni DVD

Oddelek: Programska oprema
101781 (1538) CaqKa

Več podobnih tem