» »

FF - Medjezikovno posredovanje (SLO-AN-NEM)

FF - Medjezikovno posredovanje (SLO-AN-NEM)

Slovencelj ::

Pozdravljeni!
Kako je z izrednim študijem v tej smeri?
Angleščina mi je zelo všeč in bi strašansko rad poglobil svoje znanje, vendar imam dva problema.
1) Nimam točk za reden vpis na to smer (enopredmetnega nočem, biti prfoks pa tudi ne)
2) Bojim se, da moja nemščina ni tako blesteča, kot bi morala biti...

Kako je z izrednim študijem tu?
Na kakšni ravni se začne pouk? Koliko znanja je pričakovano prinesti od prej?

Hvala za pomoč in lp

BluPhenix ::

Ni izrednega študija, vsaj do nedolgo nazaj ga ni bilo. NEkaj so obljubljali in tam je ostalo.

2) če ni tako blesteča se boš zelo zelo potil pri takem študiju, zelo.

Sicer pa se lahko vpišeš v 1. letnik enopredmetno in potem v 2. letniku zaprosiš za spremembo v dvopredmetno. Ali pa da se vpišeš v dodatno smer.

Kaj pa prevajanje? Menda ima izredni, preveri. Na angleščini je zahtevano znanje med cambridge advanced certificate in certificate in proficiency (CAE in CPE) poglej si teste.

Zakaj pa enopredmetnega ne?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Slovencelj ::

Saj o prevajanju govorim!!!
Medjezikovno posredovanje je podomače prevajanje.

Enopredmetni mi pa ne diši zarad poklica, ker nočem bit učitelj.
Pa tudi samo z znanjem angle dons itak ne bom nč dosegu, ker itak vsak (misli, da) zna angleščino.

Zgodovina sprememb…

dejvidlj ::

Po mojem se ti prevajalstvo splača študirat samo, če dobro obvladaš vse tri jezike: slovenskega, angleškega, nemškega, nekako po tem vrstnem redu, vendar pa to pomeni, da razumeš in aktivno govoriš vse tri jezike in se čutiš sposobnega oz. talentiranega za prevajanje. Malce se zamisli, če bi ti to sploh ležalo, namreč eno je razumevanje jezika in se izražati v njem, nekaj povsem drugega pa je prevajanje gore textov v omejenem času ali pa celo simultano tolmačenje, kjer je potrebno imeti bistre možgane in dosti talenta, da lahko sfolgaš... Če enega jezika ne obvladaš dovolj, pozabi na študij prevajalstva.
Don`t worry, be happy


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Znanje tujih jezikov

Oddelek: Loža
313833 (2703) gaspert
»

Dvopredmetni študij filozofija-sociologija?

Oddelek: Šola
134405 (3616) zai000
»

študij zgodovine

Oddelek: Šola
137143 (6897) T-h-o-r
»

kam naprej za prfoksa matematke na srednji šoli

Oddelek: Šola
344765 (4178) BluPhenix
»

Računalnik-prevajalec (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
717456 (6753) Tear_DR0P

Več podobnih tem