» »

študij zgodovine

študij zgodovine

Kavorka ::

Pozdravljeni.

Zanima me dvopredmetni študij zgodovine. kombiniral bi ga z geografijo. pedagoška smer seveda.

a lahko kdo pove kako je kaj na faksu, koliko je prostega časa, kakšna so predavanja itd...

lp
  • spremenilo: Kavorka ()

fosen ::

odvisno kje zgodovino:

na FF Ljubljana imajo bolj raziskovalni pristop zato od pedagoškega dela ne boš veliko odnesla... predeluje se po tematskih sklopih (avtomatično se predvideva da ljudje poznajo srednjošolsko zgodovino...)... povprečno sem se učil za izpit 2-3 tedne za oceno 8 od 10 (vendar mi zgodovina leži)... prostega časa je bilo v mojih časih več kot dovolj... profesorji so večinoma vredu, se pa najde kje tudi kak debil (samo kje pa se ne? :-) )...
Obveznih vsebin (da bi moral biti na vajah ali predavanjih ni bilo v mojih časih...)... lahk delaš kampanjsko ni pa priporočljivo, sploh v nižjih letnikih ... faks je zanimiv, vendar je dosti odvisno kaj te zanima... odnos med dvopredmetnimi študenti je bolj slab (zato kr niso "prisiljeni" biti na predavanjih skupaj kot npr. pri geografiji)... izjema so enopredmetni ki nimajo nobenega drugega :-)

V mariboru pa ne boš veliko odnesla če hočeš biti kakšen raziskovalec, ker imajo bolj pedagoško usmerjeno zgodovino(bolj podroben pregled srednje šole veliko nastopov-bojda)...

geografije nisem študiral poznam pa veliko ljudi ki so jo (govorim za FF Ljubljana):

kombiniraš lahko brez problema ... geografi imajo veliko vaj=manj prostega časa... imajo odlične medsebojne odnose (kolektiv), ker so non stop skupaj... težavnost študija je nekje na nivoju zgodovine...

T-h-o-r ::

študiram prevajalstvo angleščina in dvoporedmetno zgodovino na ff mb

študij zgodovine ni posebej zahteven, vendar pa se vseeno naučiš precej novega in znanje iz gimnazije moraš kar precej nadgraditi

skoraj pri vsakem predmetu moraš izdelati tudi seminarsko nalogo, ki je 20% izpita

profesorji so v 95% primerov super

če si dvopredmeten, je včasih problem s prekrivanjem predavanj, ampak glete tega se lahko vse dogovoriš s profesorji in ni večjih problemov (razen to, da pač nisi prisoten na vseh predavanjih, ker ne moreš biti na 2h mestih naenkrat)

glede geo: moj cimer je lani študiral geo, in imajo res ogromno raznih terenskih vaj, skoraj vsak teden pa morajo oddati poročilo

geografija pa je na ff mb tudi eden od predmetov z največjim usipom študentov v 1. letniku :>
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

PacificBlue ::

geografija pa je na ff mb tudi eden od predmetov z največjim usipom študentov v 1. letniku :>


Sem študiral geografijo z filozofijo na ff mb. Geografija je res dosti težka, če se ne daš zraven, še posebno v prvem letniku tako kot je Thor povedal. Imaš ogromno seminarskih nalog,par je ubijalskih predmetov kot npr. klima, kartografija kjer rabiš vsaj mesec dni intezivnega učenja.Pa pri klimi tudi literature je velik v tujih jezikih, angleščini in srbohrvaščini, v slovenščini dost manj. Tako da je to za nekatere kr problem. So pa tudi zelo easy predmeti, kot npr hidrogeografija.

ti res priporočam, da če nisi ravno zagrizen geograf, da vzameš kako drugo smer poleg zgodovine. Geografija je ena izmed najtežjih, če ne celo najtežja smer na ff mb.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Zgodovina sprememb…

T-h-o-r ::

ampak to predvsem velja za 1. letnik :)


samo profesor žiberna pa je menda totalen car, ampak izpite daje še vseeno ubijalske :P
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

p0ki ::

sm hotu it pred leti točno to :) sam sm šou rajš za kriminalista :)
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

PacificBlue ::

ampak to predvsem velja za 1. letnik :)


Ja tako:) vzame ti pa res velik energije in predvsem časa..

samo profesor žiberna pa je menda totalen car, ampak izpite daje še vseeno ubijalske :P


hehe Žiberna je eden izmed najboljših predavataljev, kar sem jih kdaj srečal oz poslušal:) Njegova predavanja so zelo kakovostna in zanimiva. Izpiti so pa zelo težki(oz izpiti na prve roke so zlo lažji, kot pa kasneje) No to je verjetno povsod tako, sicer pa tudi sam Žiberna pove da izpiti pri njemu niso mačji kašelj. Zahteva veliko znanja. Kot oseba, človek je pa fenomenalen:)

Druga zgodba je recimo prof Horvat(geografija turizma, geografija prebivalstva, regionalna geografija Amerike in Avstralije, uvod v geografijo - osnove kartografije) ki je za marsikaterega študenta pravi pain in the ass:) Sicer navidez prijazen možakar se kmalu spremeni v hudiča;), ko je potrebno oddajati kakšne vaje in najde malenkosti še v tako nepomembni stvari, ki jo moraš popravljati. Njegovi izpiti so težki in predvsem obsežni,tako da ko pišeš izpit ti vedno zmanjka časa, da bi odgovoril na vse..

Čez ostale profesorje pa nimam pripomb..pa tudi drugače je študirat v lj kot v mb..vsaj tak sem imel občutek. v lj si bolj številka, v mb te pa obravnavajo bolj kot študenta.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Kavorka ::

jah mene nekak najbolj zanimata zgodovina in geografija.

za geo mi vsi pravijo da je težavna, vendar sam nekak nimam teh problemov trenutno na gimnaziji(pred testi enkrat preberem učb. in pišem 3/4- pa mamo najbolj "zajebano" geografko na šoli za prof.)..tudi poročila ki jih delamo vsaka dva tri tedne, niso težava...

pač želja je profesor zgo in geo. zanima me še če je sploh možno bit profesor obojega, ali si lahko učitelj obojega in pač profesuro delaš za vsak predmet posebej?

T-h-o-r ::

"za geo mi vsi pravijo da je težavna, vendar sam nekak nimam teh problemov trenutno na gimnaziji"

med študenti geo ne vsaj 80% takšnih, ki so delali SŠ geo z malo malco, tukaj pa je marsikoga minilo

tako da, če te geo res zanima in veseli, pojdi vsekakor to študirat

če pa bi to vpisal, ker nimaš pametnejše ideje ... don't do it ;)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Kavorka ::

aha=)

razumem sporočilo...heh

sam kak pa je glede zaposlitve če maš končan fax zgo?a je pri nam kaj na tem področju??

T-h-o-r ::

pojma nimam, kot učitelj verjetno slej kot prej dobiš kakšno službo

kaj drugega je pa bolj težko verjetno
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Kavorka ::

zapisano v zvezdah=)

Kavorka ::

a kdo ve, kje bi dobil seznam predmetov, ki se jih da študirat zraven zgodovine na FF??

T-h-o-r ::

študiraš lahko karkoli
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študij primerjalne književnosti

Oddelek: Šola
122373 (1844) Ezoterik
»

FRI - UNI ali VSŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6420131 (16541) SimplyMiha
»

matura v 5 dneh ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6016887 (13518) martincek1
»

Matura 03-04 (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
846330 (4662) BaRtMaN
»

Računalniški tehnik v Celju !!

Oddelek: Loža
392674 (2286) Tomi

Več podobnih tem