» »

Pomagajte mi naviti core 2 duo e6400

Pomagajte mi naviti core 2 duo e6400

stromar__ ::

Rad bi navil procesorr core duo e6400, vendar vedno ko v biosu premaknm iz 266 na 300mhz, potem sejvam ampak frkevenca ostane na 2. 13ghz, mi lahko kdo pomaga kaj moram narediti(nisem nek profesionalec:d)

Imam pa plato gigabyte ga-945p-s3

GreenShadow ::

pa si zvišal voltažo pri procesorju in ramih? si znižal množilnik ramov? ali deluje normalno pri 270, 280 fsbja?

PALOMINO ::

Da ne bom odpiral nove teme, bi še jaz vprašal enako.

Imam C2D E6400 in osnovno ploščo Gigabyte P965 DS3 rev. 2.0 z zadnjim biosom F10.

Zadevo spravim z višanjem FSB-ja na 8x325, vse ostalo pustim pri miru.

Kako naprej? če FSB povišam na 330...ne pride več v Windows.

Torej kako je s tem višanjem voltaže pri procesorju in ramu in pri množilniku ramov?


Hvala za nasvete, bom zelo hvaležen.

GreenShadow ::

ok... imam isto osnovno ploščo Gigabyte P965 DS3 in procesor C2D E6300 navito trenutno na 3190MHz in zadeva deluje stabilno pride tam nekje do 3500, vendar ni dovolj stabilno (včasih windows zmrzne). za procesor svetujem Scythe hladilnik, saj se za ugodno ceno dobi odličen hladilnik. rame imam od geila 667 MHz, ki sem jih navil na 900 MHz. če imate boljše rame pa še toliko bolje.
najverjetneje poznata obadva osnovno računico pa vendar: FSB x množilnik procesorja = dejanska frekvenca procesorja ; in FSB x množilnik rama = dejanska frekvenca rama. v vsakem primeru je bolje imeti čim večji FSB, in manjše množilnike, saj bo tako sistem deloval hitreje (ker FSB ne vpliva samo na procesor in rame). ta plata je odlična, saj mi je brez višanja voltaže uspelo zadevo spraviti na 500 FSB, brez višanja voltaže osnovne plošče. moj nasvet je da nastavite FSB na 450 (ali pa do koliko pride, množilnike za rame in proc pa čim nižje, da ne bodo omejevali), potem pa sprobavate z višanjem množilnika najprej za rame, potem pa še za procesor, do koliko pride. Seveda je potrebno zviševati stvari v skokih od 5 do 10 MHz, potem pa v windowsih (če se loadajo) testirati s programom TAT (pomoje najboljši), kjer temperatura ne bi smela preseči 75 - 80 stopinj (ker 85 stopinj pomeni smrt za ta procesor), test pa je potrebno laufati vsaj 15 minut (na končni frekvenci pa najbolje pustiti čez noč da se res vidi ali je zadeva stabilna). rezultate za primerjavo lahko opravite s super pi aplikacijo, zanimive so pa še: SpeedFAN, cpu-z, coreTEMP, everest...
verjetno vas omejujejo trenutno rami, zato priporočam rahel dvig voltaže (+0.2V za začetek). jaz laufam na +0.4V normalno.
za procesor ne vem če je isto, vendar voltažo sem zvišal samo za približno 0.1V in zadeva deluje.

moje nastavitve:
FSB 450 (včasih zvišam na 470 =)
množilnik procesorja 7x kar pomeni 3150MHz (3290MHz pri 470fsb)
množilnik ramov 2x kar pomeni 900 MHz ker nimam nekih navijalskih ramov (940 MHz pri 470fsb)
voltaža procesorja: 1.375V - 1.4V
voltaža ramov: +0.4V

upam da vam je to kaj pomagalo pri navijanju!
pa ko bosta prišla do velikih cifer poročajta o uspehu =)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Overclockanje e6550 ter težava (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1108243 (6579) Gregc69
»

Navijanje e4300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24120014 (8897) ZaLoMaT
»

Nasvet glede navijanja!!!

Oddelek: Navijanje
451957 (1493) Cingular
»

PRVO navijanje mašine!!!

Oddelek: Navijanje
181972 (1437) basko
»

Navijanje AMD 1Ghz

Oddelek: Navijanje
442049 (1513) OwcA

Več podobnih tem