» »

Preberi in komentiraj!!

Preberi in komentiraj!!

BlackHole ::

Sam še nisem prebral NOVICE, bom pa kmalu, upam da se ne zajebavajo.

Thomas ::

NIČ. Leta 1977 so pač ujeli en signal, ki se je nekomu zazdel podoben signalu inteligentnih bitij. Po tistem nič.

Malo verjetno je, da bi dobili signal od ravno toliko razvite civilizacije, kot je naša. To časovno okno traja kvečjemu par 100 let - kar je zelo zelo malo na kozmični časovni skali. Prej ne poznajo radia - po tistem lahko oddajo signal na vseh frekvencah hkrati in dovolj močan, da bi ga ujeli na vseh TV in radijskih sprejemnikih na Zemlji. Ne bi se nam bilo treba tako trudit nad printerskimi izpiski.

IMHO - PMSM.

"It was confined to a narrow band of frequencies and it was very close to the "hydrogen line," a natural signpost in the spectrum. "

Blizu najbolj prepustne frekvence - blizu. Ne pa na njej. Na t.i. vodikovem napajališču. Pha - tile 'alieni' še tega ne vedo, katere valovne dolžine tole vesolje najbolj prepušča.
:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Loki ::

Zdej pa z SETI@home poskusamo odkriti prav to.

BlackHole ::

Takoj ko sem ujel naslov, sem pač poslal novico, ker sem mislim da so ta signal zdaj ujeli (takrat še nisem prebral "novice"). Ne vem zakaj so to objavili pod novice.

Thomas ::

S SETI@home vi kar lepo trenirajte. Resno delo pride kmalu. 8-):)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zipper ::

Thomas: RESNO DELO PRIDE KMALU. Daj prosim bodi dec in malo vec povej kaj si mislil s tem!! Komaj cakam. L.p
---------------------------------------
Type Win to enter Windows ME
---------------------------------------

Thomas ::

Zvečer bom napisal, kaj in kako sem mislil, ker zdaj nimam dovolj časa. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

luni ::

uh, esej prihaja :)
Artificial Intelligentia

Thomas ::

Zakaj rezultatov SETI-ja po mojem nikoli ne bo - sem že razlagal. Takole gre:

1. Zelo zgodaj v igri je še. Manj kot 1/10,000 stelarne dobe vesolja je šele mimo. Skoraj nihče (pameten) še ni imel časa evoluirati.

2. Če bi kdo pameten kje blizu bil - bi ga mi zlahka opazili. Že nas se dobro vidi svetlobna desetletja od tu. Po oddajanju TV in radarskih valov smo vidni kot ena supernova.

Toda dediščina SETI@home bo po moje še večja, kot bi bil uspeh projekta SETI samega. Ker slednje bi pomenilo, da smo naleteli na bolj razvito civilizacijo, ki nas bo asimilirala v razdalja do tja deljeno s svetlobna hitrost.

SETI@home pa je začetek enega velikega projekta. Virtualnega računalnika, na katerem bo lahko stekla (močna) AI. Pomembno pa je, da se kultura in tehnologija sodelovanja med lastniki CPU-jev in drugih resursov razvije.

Kaj si pa lahko od tega obetamo - pa seveda berite PROTOKOL.

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

McHregec ::

za tole sem pa že slišu enkrat so ga zaznal pol so pa zmeri v tisto smer gledal pa niso nč odkril


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

We come in peace... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24241517 (35121) Gandalfar
»

Denarja za iskanje Nezemljanov ni, SETI ustavljen (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
23438767 (32209) jest10
»

SETI upihnil 10. svečko

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
203841 (2738) Thomas
»

Odkritje inteligentnih nezemeljskih bitij do 2020?

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
463524 (3524) undefined
»

Seti@home slovenija največji dnevni preliv paketkov...

Oddelek: Loža
352246 (1686) Tradewind

Več podobnih tem