» »

Restartanje P4 s ploščo Asus P5GL-MX in RadHatom

Restartanje P4 s ploščo Asus P5GL-MX in RadHatom

Otzi ::

Po nenadnem izpadu elektrike se je strežnik z Intel P4, ploščo Asus P5Gl-MX, 2x515MB DDR400, 3x160GB SATA Maxtor diski in nameščenim RadHatom začel nenapovedano restartati.
V logih ni najti nobenih 'napovedanih' razlogov. Restarta se ali že ob zagonu, med zaganjanjem servisov ali šele po uri in pol delovanja... skratka nepredvidljivo. Če zaženem sistem v levelu 1 (brez servisov) sistem običajno deluje stabilno.
Ker sem sumil diske, sem jih premontiral v drugo podobno mašino in tam v levelu 5 deluje povsem stabilno - diski torej niso.
V problematično mašino sem dal disk z WinXP in v "Safe mod with networking" deluje povsem stabilno (zato lahko pišem to sporočilo :P ), v običajnem načinu se restarta že med zagonom.
Sistem sem preveril že z raznim 'stress programjem' in pregrevanje ter pomnilnik ne bi smel biti problem.

Naj kar menjam ploščo ali je še kakšna druga možnost da ugotovim kaj bi bilo narobe? Ostane še servis...

alexxxx ::

ja glede na to da se ti to dogaja samo v RadHatu ti svetujem da ponovno namestiš Linux


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri router priporočate

Oddelek: Omrežja in internet
393970 (2395) Mesar
»

20pin ATX(1.0) na 24pin ATX(2.0) konektor...

Oddelek: Strojna oprema
281724 (1328) Good Guy
»

Problem zaradi navijanja na Abit NF7-S

Oddelek: Navijanje
421636 (1128) WhiteWolf
»

Win Sux

Oddelek: Operacijski sistemi
462694 (2048) ahac
»

D600 ne morem OCat

Oddelek: Navijanje
212033 (1760) legenda

Več podobnih tem