» »

Bios problem

Bios problem

xandros ::

V racunalniku zamenjal ram, graficno, napajalnik, baterijo za CMOS, da sem ugotovil naslednje:
- ko dam ven cmos baterijo, se racunalnik boota, vendar zmeraj z nepravim datumom
- ce zamenjam datum v biosu, se racunalnik ne prizge vec, pomaga spet odstranitev cmos baterije
- racunalnik se lepo boota v OS, tam lahko zamenjam datum
- kakor hitro spet racunalnik ugasnem ali restartam, se ne boota vec, spet pomaga odstranitev cmos baterije

Kaj se lahko probam, kje bi lahko bil problem?

crniangeo ::

kako to mislis boota? se ti pokaze bios ? se ti pokaze windows logotip ?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

xandros ::

Da, pridem v bios, pridem v OS
Ce se ne boota, potem ni nic na ekranu, niti v bios ne pridem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xandros ()

filip007 ::

Nadgradi BIOS in več podatkov bi bilo dobro kaj sploh imaš.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

sci3nc3 ::

filip007 je izjavil:

Nadgradi BIOS in več podatkov bi bilo dobro kaj sploh imaš.


Zakaj bi moral nadgrajevati BIOS? Vsak BIOS omogoča nastavitev ure in boot sekvence.

Moje priporočilo je, da najprej vstavi novo CMOS baterijo, saj je trenutna morda preslaba in se podatki ne ohranijo, zaradi česar bi lahko prišlo do nepravilnega zagona. Ker praviš, da si jo že zamenjal (predvidevam, da si dal novo, polno), preveri ali je dobro nameščena. Ko imaš novo in pravilno vstavljeno CMOS baterijo, najprej nastavi privzete nastavitve in poskusi bootati. Če boot uspe, spremeni še uro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sci3nc3 ()

xandros ::

Sej sem napisal, nova CMOS baterija.
IN je isto, kakor pipnem uro/datum(v biosu), se racunalnik ne boota/pride v bios.
Ko dam spet ven baterijo, in nazaj, pridem v bios

solatko ::

Vzemi ven disk in zaženi brez OS-a. Če se bo bios normalno zagnal (ob pravilno nastavljenem datumu in uri), potem imaš na disku virus, ki se zažene takoj ob vžigu in deluje na podlagi datuma in ure, ima pa funkcijo, da prepreči zagon.

Ko vzameš ven baterijo, se postavi datum, katerega virus ne prepozna in se ne zažene, ko pa narediš restart, pa novi podatki, blokirajo računalnik.

Če bo delalo enako, boš moral nadgraditi, popraviti bios, ker se mu je nekaj sesulo.

Lahko bi dal več podatkov - tip računalnika in OS.
Delo krepa človeka

xandros ::

Kako bi lahko bil OS, ce grem v bios in tam ne morem spremeniti datuma??
Upgrade biosa ne gre, napise no boot signature in partition found

solatko ::

xandros - Kateri računalnik, matična plošča, OS ?
Delo krepa človeka

AC_DC ::

Upgrade biosa ne gre, napise no boot signature in partition found

Odklopi hdd.

Spajky ::

Kaj po novi bateriji in nastavitvi datuma greš na "save & exit" v Biosu ?;)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

radmannsdorf ::

Medion Akoya, kupljen danes, želel sem poleg naloženih win 10, dati gor še win 7.
V biosu sem se nekaj igral in ko sem spreminjal UEFI/legacy, sem neke 3 nastavitve dal kot da jih ne zaženejo. Mislim da je bil vmes tudi nekaj z grafko.
Sedaj pa se komp restarta, 5 piskov in slike ne kaže. Zdi se mi kot da sem "izklopil" grafično. Je pa noter 750 Ti.
Baterijo z matične sem na hitro že vzel ven, ampak ni razlike. Zdaj jo puščam zunaj kakšne 10min. Naj bi se bios nastavil na tovarniške nastavitve?

radmannsdorf ::

Se je resetiral na tovarniško.
Problem je ker mi ne rata zagnat win 7 iz usbja. Rad bi namreč da je poleg win 10, gor še 32-bitna verzioja win 7(Autocad 2008 noče inštalirati na 64bitne win10).

Han ::

Zakaj ne 32 bitni Win10 ali pa virtualka z 32 bitnim OS?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

AnubisVX ::

Predvidevam da imaš računalnik s Skylake procesorjem. Z novimi procesorji intel več ne podpira USB EHCI host controller-ja. Če hočeš namestiti windows 7 ga namesti iz DVD-ja ali pa USB inštalaciji dodaj gonilnike za USB xHCI host controller.

Če že iščeš pomoč drugič vsaj napiši model računalnika, nimamo mi čarovne krogle ki nam pove kakšen računalnik imaš.

radmannsdorf ::

Han, ker bo računalnik uporabljala ena gospa in bi najrajši imela Win XP gor.
Tako da bi primarno dal gor licenčne Win 7 32bit.
Je win 10 32bit zastonj za dl? Ker licenco za 64bit Home ima.
Rad bi ji zadevo naredil čimbolj enostavno. Bo pa obdržala tudi win 10, ker so itak že gor, pa da se bo počasi mogoče navadila na njih.
AnubisVX, maš prav, Skylake i5-6400.

Model: MEDION AKOYA P5320 E
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...
Tudi boot z dvd-ja mi dela probleme. Sem sklopil secure boot, boot sequence tudi nastavil se mi zdi pravilno, grem še mal probat, prilepim še kakšen screen.

hojnikb ::

vklopi se csm, ce bos dajal gor win7
#brezpodpisa

radmannsdorf ::

Zdaj mi je čudežno uspelo bootat iz dvd-ja, ampak ko pridem do izbora jezika/države, vse zablokira. sprobano 2x. je pa miška in tipkovnica oboje usb, vse bilo v kompletu z računalnikom. nima starega priklopa za tipkovnico, da bi priklopil svojo..
če vzamem dol win 10 32bit, ali imam lahko dual boot z enim ključem?
je še kakšna lažja rešitev kot virtualka za 32bitni autocad 2008?
nalagam video na youtube...brb :)

AC_DC ::

je še kakšna lažja rešitev kot virtualka za 32bitni autocad 2008?

64 bitni acad.

radmannsdorf ::

Takole izgleda bios. Po tem mi je uspelo bootat z dvd-ja, ampak vse zablokira.

Zgodovina sprememb…

AC_DC ::

radmannsdorf ::

sem.

AC_DC ::

Če imaš tega, https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...
da slučajno ne tlačiš usb v moder port spredaj ?


Nimam kakega sata dvdja pri roki ? V tem času bi že imel w7 nameščene.


http://aldi.medion.com/md8875/sl/?refPa...
video
58s dvd burner

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

radmannsdorf ::

sprobani vsi usb porti, brez skrbi, ravno sem šel kupit prazne dvd-je. ker drugače jih nisem uporabil že kakšni dve leti :)
jemlem dol zdaj 32bit win 10. hvala zaenkrat vsem.

radmannsdorf ::

Noče mi dati win 10 32bit gor. najprej da je disk GPT, sem ga zrihtal tako kot ponavadi, diskpart, clean in tako...
in potem hočem inštalirat win 10 32bit z dvd-ja, pride do izbire diska in mi javi 0x80300024.
inštalirat sem hotel na 120Gb samsung ssd. je pa v kišti še 2tb hdd. je šansa da bi pomagalo, da hdd izklopim za čas inštalacije na ssd?
vlečem zdaj spet še 64bitno win 10, tako da bom imel priprevljeno vse, preden grem spet v napad..

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Na UEFI bios lahko instaliraš samo čisto kopijo iz M$-a, travniške verzije no goo. Sedaj si si naredil precejšno štalo, saj boš teško legaliziral 10-ko, ker ti bo na legacy zahtevala ključ, katerega pa nimaš.
Če pa boš hotel urediti nazaj na UEFI, moraš original Windows zagnati iz datoteke EFI, potem iz naslednje ponujene Boot in potem instalacija steče.

Gonilnike za 7-ico, boš na tako novem HW težko dobil.
Delo krepa človeka

AC_DC ::

Gonilnike za 7-ico, boš na tako novem HW težko dobil.

Ta mesec vrgel win 7 x64 na skylake platformo bp, vsi šoferji na asus strani.

radmannsdorf ::

Win 10 32-bit je zdaj gor. In je tud avtomatsko aktiviralo. Tudi Autocad 2008 je gor, vse deluje. Škoda je edino da je v uporabi 2,1Gb/8Gb. Se da to kaj narediti, da bi več bilo v uporabi? Ni 4Gb tisti limit?

hojnikb ::

ne, limit je obicajno 3.25g, je pa seveda odvisno od konfiga.....
#brezpodpisa

radmannsdorf ::

Torej pustim tako. Boljše bo, kot prejšnji pc te gospe-Celeron 335 in 512Mb RAM-a :)

crniangeo ::

dej nared memory remapping
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov SSD, star računalnik - Problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
412988 (1221) alkoo
»

BIOS - boot menu ne zaznata USB ključa

Oddelek: Pomoč in nasveti
331463 (1029) MrStein
»

Priprava samodejnega popravljanja - Win 10

Oddelek: Operacijski sistemi
155016 (4041) 90anze
»

Nedelovanje Intel Core i7 4770K in H97M-itx/ac

Oddelek: Strojna oprema
241732 (1357) Han
»

Posodobitev biosa (težava z navodili) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
888790 (7802) Miha20

Več podobnih tem