» »

Spletno bančništvo - stroški

Spletno bančništvo - stroški

Hardstyle ::

Zanima me, če kdo ve kolikšni so stroški pri banka@net ? Predvsem me zanima provizija pri plačevanju položnič. In koliko je treba plačati, da lahko uporabljam banka@net? To je enkraten znesek ali je strošek mesečni?

Zanima me tudi mnenje uporabnikov, ki uporabljajo banka@net pri nkbm.

*EDIT*
Sem našel cenik v pdfju je bil. Še vedno pa me zanimajo vaše izkušnje in oprema katero dobi stranka v uporabo oz. varnost sama.

jackorsen88 ::

provizija za plačevanje položnic je nižja kot kjerkoli drugje. za ostalo pa nažalost ne vem. drugače pa ti bodo v kakšni poslovni enoti z veseljem povedali vse kar te zanima v zvezi z banka net
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

pajanko ::

Iz maminih izkušen, ki bank@net uporablja tudi za poslovne namene je varnost na najvišjem nivoju. Imaš geslo in uporabniško ime za vstop, pozneje za plačavenje pa še kartico na kateri se generira koda na vsakih nekaj minut. Stroški so le otvoritveni (pametna kartica, ipd.). Pozneje stroškov razen provizije ni. Delovanje je skoraj nemoteno, kakšna nedelja izpade zaradi rednih del, drugač pa je delovanje nemoteno.

bosmla ::

Sam uporabljam bank@net ze vec let (mislim, da od zacetka te storitve) - popolnoma zadovoljen seveda nisem: imajo navado, da ob vecjih problemih ignorirajo tvoja vprasanja, tudi vmesnik ni bogvekaj (imajo tudi offline varianto s katerim je bilo zdaj kar nekaj tezav - v desetih dneh tri popravljene razlicice - delali pa so se kot da ni nic narobe no z njim gre tudi preko dial-up).
Stroski- kartica oz. po novem kljucek z generatorjem stevil cca 20€ (misli da enkrat na cca 5let ali pa ce se pokvari)
Provizija za placilo poloznice 0,29€
Varnost pa taksna kot si jo lahko samo zelis: za vstop (gledanje) potrebujes upor. ime in geslo (3x napacno se zaklene) za placevanje pa moras vpisat PIN kartice in stevilko, ki je izpisana na kartici (menja se vsako minuto in je usklajena z uro na bancnem serverju) - za dodatno varnost lahko v tem casu uporabis to stevilko samo enkrat...

Mr_Globus ::

Kot vem je Saprkasse najbolj poceni spletno banko, tako da se splača čekirat ;) . Npr za posebno položnico je provizija samo 10 centov :D Pri vpisu pa rabiš certifikat in geslo (numerično)

BorutO ::

Bank@net je zakon!

Lahko plačujem položnice prek, brez da bi kam skakal v 2km oddaljeno pošto, čakal v vrsti oz. na kratko ... izgubljal čas.

Zanimivo je na primer tudi to, da lahko na Bank@net vedno vidiš svoje trenutno stanje na bančni kartici in promet - to kdaj si kje kaj plačal, kolko dvignil, kolko si dobil nakazanega denarja ipd.

Da pa še to ni vse ... z vsakimi 2-4meseci se sistem lepo nadgrajuje in je prav zakon.

Občasno so težave s časovno razliko med banko in ključekom na katerem so serijske številke za enkratno uporabo.

Jaz sem z bank@net zelo zadovoljen. Ni mi bilo škoda dati tistih 40 evrov, za aktivacijo bank@net-a. Stvar se splača... lahko plačuješ tudi v tujino, opravljaš transakcije ... po navadi je provizija od ... odvisno ... včasih sem mel provizije v tujino nekje od 0,50 - 7 evrov.
Zdaj mam tak VISA kartico, tak da transakcij v tujino več ne delam.

Tisti, ki imate račun odprt na NKBM vam res priporočam to stvar. Mislim, da vam ni škoda par evrov na leto dati za "članarino".

Zdaj bi še mogli narediti sistem, da bi lahko dvigoval peeze doma :p ... da bi penezi prileteli kar ven od nekje ... :) najbližji bankomat imam namreč 15km stran ...

ender ::

Mr_Globus je izjavil:

Kot vem je Saprkasse najbolj poceni spletno banko, tako da se splača čekirat ;) . Npr za posebno položnico je provizija samo 10 centov :D Pri vpisu pa rabiš certifikat in geslo (numerično)
Pri Sparkasse nimaš provizije, če imaš udobni račun plus (splača se ti ga vzet, če uporabljaš Mastercard, ker potem za Mastercard tudi ni naročnine). Avtentikacija je s certifikatom (Poštarca, imam ga na pametni kartici) in geslom (za katero ni potrebno, da je numerično). Spletni vmesnik je sicer malo slabši od Abankinega in od Banke Koper, ampak nič posebno tragičnega.

BorutO je izjavil:

Zanimivo je na primer tudi to, da lahko na Bank@net vedno vidiš svoje trenutno stanje na bančni kartici in promet - to kdaj si kje kaj plačal, kolko dvignil, kolko si dobil nakazanega denarja ipd.
To imaš itak na vseh spletnih bankah.

Argh, nisem opazil, da odgovarjam na 3 leta staro temo :p
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ender ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19053148 (2671) cortez
»

Elektronsko bančništvo (bank@net vs Klik)

Oddelek: Loža
185986 (2960) bluefish
»

Internetno bančništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7419171 (14857) Tilen
»

Elektronsko bančno poslovanje

Oddelek: Loža
346581 (4447) Primoz78
»

Pri kateri banki ustvariti bančni račun? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6610032 (8016) vasquez

Več podobnih tem