» »

Elektronsko bančništvo (bank@net vs Klik)

Elektronsko bančništvo (bank@net vs Klik)

robotek87 ::

Odlocem se med storitvijo pri NKBM(bank@net) ter pri NLB(klik).
Torej kar se tice dostopa mi je cisto vseeno (ali kalkulator ali certifikat).
Cene so tudi nekje podobne...

Kaj priporocate?

Ce imam navaden racun (oz. studentski) ter zraven tega se varcevalni racun, ali potem uporabljam (ter placujem) enako kot za en racun, ali za vsakega posebaj?

Hvala

Hardstyle ::

Imam bank@net že leto dni in je to vse kar potrebujem. Priznam, da drugih še nisem uporabljal ampak zakaj bi, če mi bank@net nudi vse kar potrebujem.

Jaz ti priporočam bank@net.

fosil ::

NLB ima certifikat (ki je uporaben še za kakšno drugo stvar, recimo edavke), NKBM pa kalkulator.

Klik je naprednejši in ima več storitev. Bankanet se mi zdi bolj neroden za uporabo, pa tudi sam videz je še nekje iz prejšnjega stoletja.

Varčevalni račun pri NLB je zastonj in ga lahko dodaš tudi v klik. So pa obresti mizerne. Se bolj splača odpret varčevalni račun eobresti ali diba, ki je ravno tako zastonj in ti ni treba menjat banke.
Tako je!

robotek87 ::

Hm.. katere so pa tiste storitve, ki jih ima Klik vec?

Sama oblika me ne zanima nevem kako. Toliko, da placam kaksno poloznico ter, da imam pregled nad dogajanjem na racunu.

BorutO ::

Tako izgleda Bank@Net:














Identifikacijska kartica - potrebna je za plačevanje, položnic, na primer.

Informacije oz. navodila:
http://www.nkbm.si/presentation.aspx?do...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

dronyx ::

Jaz sem delal malo analizo in sem ugotovil, da je Sparkasse najugodnejša. Recimo za vezavo sredstev za eno leto tam dobiš 3.5 %, v NLB pa samo 2 %. Podpirajo pa tudi elektronsko bančništvo in certifikate Sigenca, halcom in nekaj od pošte. Mislim da so tudi provizije za plačilo položnic med najnižjimi.

NLB je v redu, če potrebuješ poslovalnice nekaj metrov od doma. Če se pa greš elektronsko bančništvo, pa to niti ni pomembno, važno da so stroški in provizije čim nižji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

RockyS ::

Še komu drugemu ne dela bank@net NKBM v Operi 11?

BCSman ::

kaj edini strošek za odprtje bank@neta je tistih 12EUR če si študent?
kaj pa tista nova storitev osebne finance, kjer ti izrisuje grafe in tako je tudi zastonj?

Adrijan0 ::

BCSman. Jaz vem da sem samo ob otvoritvi plačal nekaj evrov. Osebne finance so zastonj.

Bankanet ni več tak kot je BorutO naložil slike, ampak je povsem prenovljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

neres ::

Ja, nov Bank@net je v HTML5 in imaš razne grafe, ki ti prikazujejo porabo.. Deluje tudi v Operi, čeprav kdaj sem moral kako stran naložit dvakrat.

edit: BCSman: ja, kolikor vem so ti grafi zastonj. V bistvu nič tako posebnega, razporedi ti glede na to kaj si plačal, npr. če plačaš za večerjo, ti ta strošek da pod prehrano, če plačaš za telefon, ti to pokaže pod komunikacije itd. Sicer se nisem dosti ukvarjal s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

Master_Yoda ::

Jaz sem si danes menjal geslo, sedaj pa se mi ne gre v Banka@Net prijaviti. Sem po pomoci brskal in vidim da pise, da je maksimalna dolzina gesla 14 znakov. Novo geslo, ki sem ga nastavil pa jih ima 20. Pisalo je, da je geslo uspesno spremenjeno, ter ni gnjavlo z tem, da je predolgo. Je ze imel kdo taksno izkusnjo, ter kako se to resolva (sem jim napisal na njihov help vprasanje ze) ? Sem gledal njihov cenik in pise da je novo geslo/PIN 2.5 EUR, samo zakaj kurac bi mogo placevati dva evra in pol ce pri menjavi ne pise da je geslo maximalni 14 znakov, ter ko ga spremenis javi da je spremenilo uspesno ?!

amigo_no1 ::

Vpiši prvih 14 znakov za geslo, mogoče prime.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

fosil ::

Če to ne prime pa probaj prvih 13 znakov in 20 (torej zadnji) znak.
Tako je!

Master_Yoda ::

Sem probal takoj ze samo prvih 14 znakov pa ne prime. To z prvih 13 in zadnjim nazalost tudi ne. Hvala za predloge and keep them coming!

fosil ::

Probaj še zadnjih 14 :)
Tako je!

neres ::

Poskusi samo prvih 10 znakov. Sicer pa pokliči na njihovo podporo.

(ne vem al je točno 10 znakov, ampak vsekakor manj kot 14, kolikor se jaz spomnem)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

Master_Yoda ::

No joy! Hvala za predloge. Sem poslal mail na podporo, pa poklical bom v torek ker so frajeri in delajo ob delavnikih 7-18.

šernk ::

Eno vprašanje glede bank@net. Secure ID mi namreč poteče konec julija in sedaj gledam cenik pa mi je malce nejasno vseskupaj. Namreč piše: izdaja druge in vsake naslednje identifikacije kartice za ostale potrošnike: 112,35€ (slika spodaj). na banki so mi rekli naj bi nov ključek dobil avtomatsko pred pretekom sedanjega na banko, nisem pa se spomnil vprašat glede stroškov. Torej ali redna menjava zaradi preteka spada pod izdajo druge kartice ali ne? Ker da moram plačat 112€ za nov ključek je malce huda in sem raje 1 leto brez spletne banke, saj že lep čas razmišljam če se mi splača menjava banke in če me pride nov ključek 112€ se mi še kako splača menjava banke.

In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

bluefish ::

Tisto je verjetno mišljeno, če imaš dve kartici/ključka hkrati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19053135 (2658) cortez
»

[Opozorilo] Nova KBM phishing e-maili! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5512476 (10503) stb
»

Internetno bančništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7419170 (14856) Tilen
»

Spletno bančništvo - stroški

Oddelek: Pomoč in nasveti
64883 (4038) ender
»

Elektronsko bančno poslovanje

Oddelek: Loža
346581 (4447) Primoz78

Več podobnih tem