» »

Problem, ki ga ne zna rešiti nihče

Problem, ki ga ne zna rešiti nihče

hlvs2cuba ::

Najprej bi rad poudaril, da sem amater kar se tiče tehnike... :D

Torej...
1. Problem
Imam Camcorder Canon MV890 in me zanima, če bi se dal priključiti na računalnik prek te metode



Torej tako nastane drug problem imam grafično kartico Ati radeon 9800SE all in wonder, ne vem kaj je krivo ali so mogoče driverji...da mi ne zazna kamere ali kaj drugega ...

Pač za odgovore se že vnaprej zahvaljujem ...[upam da bodo hitro :) ]

in lp
  • zavarovalo slike: bastadu ()

jRk0 ::

zakaj pa ne preko firewire?
You fuck up once, you loose two teeth.

Širajzl ::

Ali preko TV kartice?
http://s2.bitefight.si/c.php?uid=29086

ReBi ::

ta shema je namenjena priklopu kamere na tv. seveda lahko na grafično priklopiš kamero. poizkusi tako, da najprej priklopiš kamero, jo daš na on (VCR mode, in zrihtaj da ti potegne sliko -ki bo sicer modra..), potem priožgi pc. grafična bi jo morala zaznati kot tv. potem lahko začneš s snemanjem trenutne slike na zaslonu.

Če pa bi rad snemal s kamere na pc, potem pa ne bo šlo po tej poti razen, če imaš tv kartico z video in. če bo v igri kakeršn koli nakup, NITI SLUČAJNO za snemanje s kamere na pc ne kupi tv kartice, ampak firewire. Namreč, zapis na kameri je digitalen, kamera mora prekodirati na analogno, potem pa tv kartica spet kodira (V nizkokakovostni) digitalni format.
-kupi FIREWIRE kartico. stanejo od 30€ naprej. ponavadi se zraven dobi tudi kakšen brezplačen in preprost program za zajem in montažo.

hlvs2cuba ::

"potem priožgi pc. grafična bi jo morala zaznati kot tv. potem lahko začneš s snemanjem trenutne slike na zaslonu."
Ravno tu je ta problem, ki me tudi muči:8) ...Kako naj zazna gr. kartica kamero kot tv [ali tv na sploh] so mogoče problem driverji...Kakšna ideja? {sicer imam inštalirane driverje za omenjeno grafično, toda ne vem če so ti driverji še za, kako bi DVD (v mojem primeru kamero) priključil na comp oz,da bi jo ta zaznala) ne vem ne znam bolje razložiti:( }

ReBi ::

imel sem podoben problem, pri sestrinem računalniku. z ati-jeve strani sem potem potegnil en program in stvar je čudežno delala. podrobnosti pa ne vem, ker sem to delal kakšni dve leti nazaj...
Sam imam sonyjevo kamero in tudi atijevo kartico (ne vem točno, ena pocen stvar), pa stvar deluje brez problema.

hlvs2cuba ::

Ja saj, samo problem je v tem... da verjetno ni driverjev za to vrsto grafične... Mi lahko pomagaš kaj glede tega?

SaXsIm ::

Verjetno si poleg kartice dobil tudi program za gledat TV. V tem programu ponavadi izbereš vir od kod ti predvaja sliko.
SaXsIm

SaXsIm ::

SaXsIm

hlvs2cuba ::

Kateri od teh bi bil za mojo težavo?

Oziroma nekateri driverji ne gredo inštalirat...zkj ne?

hlvs2cuba ::

PS. napiše mi Valid ATI CD not found

Cingular ::

še vedno ne razumem zakaj ne priključiš kamere preko firewire priključka, kjer ostane kvaliteta slike nedotaknjena? firewire vmesnik dobiš za cca. 15EUR v vsaki računalniški trgovini.

hlvs2cuba ::

Ja saj, samo še vedno ne vem zakaj mi potem ne zazna oz kako naj priklučim kakšno komponento tv, DVD ali kamero na grafično :\ :(

dzinks63 ::

:)) Imeti moraš VIVO grafično in instalirane ati driverje z WDM podporo pa bo šlo

hlvs2cuba ::

Mislim da imam ta VIVO[TV-out], toda kaj so driverji z WDM podporo? Sem že omenil da sem amater:8)

dzinks63 ::

:)) Pojdi na ATI home stran in pravilno korak po korak izberi driverje za tvojo grafo . Predvsem pa moraš imeti Video IN na grafi. Potem pa rabiš še program za urejanje videa " Ulead " ali kaj podobnega

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

hlvs2cuba ::

Dzinks, vse sem storil kot si mi naročil, dobil sem program za zajemanje [Pinnacle studio] in inštaliral driverje za grafično, vendar se je tukaj pojavil problem, predvidem da bi moral za moj problem naložiti Driver 2/4 in vstavil CD za grafično, a vendar mi napiše da je to INVALID CD :S

Tudi iz studia mi zahteva, da moram naložiti driverje...Toda katere in katere? :(

Mitch ::

FireWire FTW...:))

hlvs2cuba ::

MItch; rešujem problem II ;((

Če imaš kako idejo povej, če ne prisluhni tišini...

dzinks63 ::

:)) A imaš prave kable, a maš pravilno povezano. Meni na x850pro vivo dela BP.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iz kamere na PC

Oddelek: Programska oprema
286156 (5121) Tomay
»

Kamera jvc gr - d93e, kako spravim posnetek iz kasete na računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
182716 (2433) MiranRxx
»

Firewire kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
697391 (6539) BadWolf
»

ATI TV wonder PCI v XP

Oddelek: Zvok in slika
151628 (1420) karma
»

Vivo na Radeon 9000

Oddelek: Zvok in slika
231524 (1310) polde66

Več podobnih tem