» »

Kamera jvc gr - d93e, kako spravim posnetek iz kasete na računalnik?

Kamera jvc gr - d93e, kako spravim posnetek iz kasete na računalnik?

the_game ::

posnel sem nekaj na kaseto in me zanima a to lahk kar prek USB dol posnamem na trdi disk al morem priklopiti na grafino kartico z kablom S-VIDEO. pa če rabim kakšen program da zmontiram video?
  • spremenil: gkovac ()

tofsy ::

Posnetke s kamere, ki snema na miniDV kasete,preko FireWire povezave zajameš na trdi disk računalnika (pri tem potrebuješ veliko prostora, saj 1 ura videa zasede 13GB).
Za obdelavo videa pa lahko uporabiš kar windows movie maker,ki je priložen windowsem.

the_game ::

ja samo kako rabiš kakšen program in kakšen kebel

tofsy ::

Kot prvo moraš imeti v računalniku nameščeno Firewire kartico.

the_game ::

a navadna grafična kartica nebi delovala napr. ati radeon 9600pro

dzinks63 ::

:)) Če že , potem mora biti obvezno grafična kartica z VIVO priključki oziroma ,video in , video out v tem primeru ne rabiš. Samo takih, da bi imele samo VI še nisem videl, ponavadi so vse VIVO. Brez tega, pa nebi šlo. No ja, pa en program za zajemanje in nato urejanje videa, tudi rabiš.

the_game ::

na grafi imam izhode:CRT, DVI, TVOUT, S/W DVD

SEDAJ imam priklopljeno prek S-Video kabla pa mi na kameri(lcd zaslončku) priaže sliko od računalnika

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: the_game ()

Sc0ut ::

Torej sedaj veš, v katero smer ti ta s-video gre:)
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Spock83 ::

Tvoj računalnika nima video vhoda (analognega). Kupi firewire kartico, če že imaš digitalno kamero.

alkoo ::

Bom uporabil kar to temo...

Torej trudim se spraviti posnetke iz kamere jvc GR-D725E (snema na kaseto) preko firewire kartice in kabla 6/4. Kartico pc normalno zazna in inštalira (win xp sp2), kamere pa ni nikjer. Poskušal sem z windows movie maker, roxio easy media creator in ulead media studio pro - v vsakem napiše, da ni nobene naprave iz katere bi lahko zajel video.

A kdo ve kaj narediti?

Spock83 ::

Si kaj pogledal v nastavitvah teh programov in jim določil source?.

alkoo ::

Vsi ti programi avtomatsko iščejo kamero potem pa napišejo da je ni. Pa tudi če grem brskat po nastavitvah mi napišejo razne napake, ker ni kamere nikjer. :( Na googlu sem našel, da bi se kamera najprej morala pojaviti med "imaging devices" vendar je ni. Ročna namestitev ne gre ker xp nima nobenih gonilnikov za te naprave. Na netu pa tudi nisem našel ničesar pametnega. :(
Firewire PCI kartica pa dela normalno, sem poiskusil na dveh računalnikih.

Še kakšna ideja?

fulgur ::

imaš kamero prižgano - na VCR mode? :D

alkoo ::

:) ja...

MiranRxx ::

Kamerto prizgi zatem, ko je racunalnik prizgan in vse povezano!
Za vse ki bi radi poleteli ali se šolali: http://www.lcm-club.si/
jadralno.letenje@amis.net

solatko ::

Če nimaš programa, ki podpira povezavo med tvojo kamero in PC - jem, boš najlažje to presnel s kakšno TV kartico. Nesi k prijatelju, ki kartico ima in problem je rešen. Brez ustreznega programa ne bo šlo.

alkoo ::

MiranRxx: vedno sem tako naredil...

Hja ti programi kao podpirajo to povezavo ampak v praksi...:(

Sem pač zastonj kupil firewire kartico in bo sedaj ždela nekje na suhem. :) Bo treba kupiti še tv kartico. Če se pa še kdo spomni česa pa naj pove.

solatko ::

A nimaš nobenga frenda, da bo tisto urco ali dve porabu zate. Če ne rabiš TV kartice, jo ne boš menda za eno kaseto kupoval. Vprašaj na kakšnem servisu, za kolk ti to nardijo.

MiranRxx ::

V Mb ti to rolan narediza majhen denar, mislim da tam okrog 3 evre, povprasaj. 02 300 1 300, nisem iguren, poglej na internt.
v LJ, sem tudi zasledil da en studio to dela. To je poceni resitev za 1 kaseto.
Za vse ki bi radi poleteli ali se šolali: http://www.lcm-club.si/
jadralno.letenje@amis.net


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iz kamere na PC

Oddelek: Programska oprema
286099 (5064) Tomay
»

Iz kamere na dvd

Oddelek: Programska oprema
172103 (1983) CaqKa
»

kako narediti soliden film (sony/pinacle/.MPEG/.AVI)

Oddelek: Zvok in slika
113249 (2951) pivmik
»

Kaj vse rabim za prenos videa na HDD in ustvarjanje filmov??

Oddelek: Zvok in slika
51245 (1185) Caligula
»

grafična za zajem videa ?

Oddelek: Strojna oprema
111281 (1113) Gunny

Več podobnih tem