» »

Flash meni PHP vsebina

Flash meni PHP vsebina

Wotan318 ::

Zdravo,
ali mi lahko kdo pomaga in sicer imam stran v php-ju in bi rad naredil samo meni v flash-u. Meni sem že naredil, samo me zanimna kako bi lahko naredil v actionscript, da ti bere iz php-ja samo tam kjer se menja vsebina, da ni treba narediti 10enakih stranki, če se ti menja samo vsebina. Baje se da narediti z javascript, vendar nisem našel nič koristnega.

Primer: http://flashden.net/files/49097/index.h...
  • spremenil: Wotan318 ()

Binji ::

lahko preprosto posredujes flashu parametre kot za php... ko embeddas flash mu podas se parameter. Npr. embed src="menu.swf?trenutna_stran=glavna", potem pa v actionscriptu samo poklices spremenljivko glavna_stran
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Wotan318 ::

a takole?
on (release){
getURL(&stran=podstran, "_self");
}
Ali kako se kliče parametre v flashu ?

Binji ::

cakaj kaj bi ti sploh rad naredil? Kot sem te razumel bi rad podal nek parameter meniju, ki je izdelan v flashu.
Ce je to res, potem naredis tako, da v phpju pac dinamicno zgeneriras tale podatek in ga posredujes flashu prek embed poti. Ce bi mu recimo rad povedal, da je trenutno na strani glavno naredis:


[?php
$parameter = "glavno";
?]
[embed src="menu.swf?stran=[?php echo $parameter; ?]" /]


sintaksa za embed element sicer ni prava, ampak upam, da si razumel. Ce naredis tole, kar pise tukaj, potem imas v flashu spremenljivko stran, ki ima vrednost glavno.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Wotan318 ::

Prej sem se narobe izrazil. Ugl. rad bi nekaj takega kot je na tisti strani katero sem podal. In me zanima samo v actionscript, kako kličeš spremenljivko.

Binji ::

par primerov:

trace(stran);
stran = "trenutna stran: "+stran;
.
.
.
.
:)

je kot vsaka druga spremenljivka, ki jo imas. Ni je treba deklarirat, definirat,... samo uporabis jo.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

.swf datoteka v Dreamweaverju

Oddelek: Izdelava spletišč
7890 (691) Manager
»

Ne kaže mi pravilno flash bannerja

Oddelek: Izdelava spletišč
71142 (1106) #000000
»

getURL ukaz flash gumb, firefox odpre izvorno kodo??

Oddelek: Izdelava spletišč
71037 (936) vres.ales
»

PHP in flash gumbi

Oddelek: Izdelava spletišč
81352 (1229) sverde21
»

Flash sranje

Oddelek: Omrežja in internet
51573 (1439) Jeronimo

Več podobnih tem