» »

[MS Office][Word] Oštevilčene opombe na dnu strani

[MS Office][Word] Oštevilčene opombe na dnu strani

Giller0 ::

Lp. Imam težavo in sicer ne vem kako naj nardim komente na dnu lista, kot lahko vidite na primeru, ki sem ga skeniral. Baje obsataja celo funkcija za točno ta namen. Torej v tekstu pri določeni besedi je številka, na dnu lista pa potem zraven iste številke razlaga.

Pa tudi črta mora biti zraven..

TUKAJ LAHKO VIDITE O ČEM GOVORIM

Kako to nardim?

Tnx
Jow..
  • spremenilo: CCfly ()

opeter ::

Pogled - Glava in noga?
Pač narišeš črto in lepo delaš opombe (manjša črka, superscript /nadpisano/ itn.), sicer pa imaš to nekje tudi avtomatizirano v Word xp in 2003-ki.

To misliš?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

karafeka ::

Črto narediš? :)

Vstavljanje - sprotne opombe

ali nekaj podobnega, že dolgo več ne uporabljam worda

Microsoft ::

Za Word 2007, gres na References tab in izberes Insert Footnote. Za Word 2003 pa imsa napisano tule.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Giller0 ::

našel:

označiš besedo, vstavljanje - sprotne opombe.

avtomatsko ti doda številko pri besedi, odpsodaj pa ti nardi črto, pod katero lahko pišeš.

hvala vsem!
Jow..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Giller0 ()

karafeka ::

Mislim, da niti ne rabiš označit besede, ampak se samo s kurzorjem postaviš tja oz. na konec besede

satyr ::

Giller0 je izjavil:

označiš besedo, vstavljanje - sprotne opombe.

Jap, jaz sem moral sedaj eno vnesti tako... :| Nekdo je očitno (sta mama ali brat kej zajeb***) nekaj spremenil, da je iz toolbara Word 2003 izginil tisti toolbar, ki ima ikonico za dodajanje opomb (če se prav spomnim majhna rdeča/modra "ab" v levem kotu spodaj).

Ker je tale paket Office v slovenščini se tako še toliko manj spoznam, kako dobiti toolbar (kateri je pravi?) nazaj. V angleškem bi bilo dodajanje pod View -> Toolbars -> [ toolbar ] (ki ga iščem], s slove. varianti je to Pogled -> Orodne Vrstice -> ???, kar imam odkljukano trenutno pa sta "Standard" in "Oblikovanje". Sem probal praktično vse ostale, ki so na voljo pod Pogled (tudi prek "Po meri...", kjer jih je še malo več na voljo), pa nikakor ne najdem več pravega.

karafeka je izjavil:

Mislim, da niti ne rabiš označit besede, ampak se samo s kurzorjem postaviš tja oz. na konec besede

Tako sem tudi jaz navajen delati opombe (ne označit cele besede ampak dodaš opombo ko je kurzor na koncu besede/stavka) in mislim da je to nekako "standard" pri opombah (vsaj za diplomske naloge ipd.)
"Ei incumbit probatio qui dicit, non qui negat."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Latex začetne težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
51281 (1018) cesnja
»

Word vs. Latex (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5812954 (9840) GnuceLee
»

[slovenščina] nekaj slovničnih vprašanj

Oddelek: Loža
262897 (2471) tsh2
»

Kako zgleda slovenski narekovaj?

Oddelek: Programska oprema
347066 (6510) ender
»

Word: kako nardis "Seznam literature / Viri" ?

Oddelek: Programska oprema
76324 (6160) bili_39

Več podobnih tem