» »

Kako je z vracilom davka na Hrvaskem ?

Kako je z vracilom davka na Hrvaskem ?

[-=Jaka=-] ::

Ok, en quick qvescn ... cist po kmeck bom povedu. Kupim racunalnik na hrvaskem, vredn recimo 1000 €, kako je zdaj z davkom in temi zadevami, ali lahko uveljavljam vracilo davka na take zadeve ... ker, ce dobim 20% ddvja nazaj, profitiram 200 €, kar pa ni majhen denar !

No ce kdo to pozna malo bolj podrobno, bi prosil da mi razlozi ... pol odgovori oz. odgovori v stilu nisem preprican in podobno me ne zanimajo !

Hvala !
WW 3

miko 55 ::

ja tax free obrazec ti potrdijo in ga pri prestopu meje potrdiš. keš dvigneš v poslovalnicah katere so navedene na ovitku
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

KandazaR ::

Pa po možnosti hrvaška carina obvesti slo. carinike da uvažaš stvari in ti na slo. strani nabijejo carino (o tem so že razlagali na tem forumu).

kixs ::

Stvar je taka. V nekaterih trgovinah imajo Global Refund, nekatere pa ti davek povrnejo v trgovini sami.

Ceje Global Refund, to dvignes na parih lokacijah v Slo, ki so napisane na tisti ovojnici. Dobis povrnjeno po eni lestvici. Odvisno od vrednosti nakupa - vzamejo pa nekaj procentov za storitev.

Ce trgovina nima Global Refund, pa se moras naslednjic zapeljat do trgovine, kjer pokazes potrjeno s strani carine. Dobis pa nazaj najvec kar je mozno, okol 18%.

Sam vecinoma kupujem v Zagrebu, vendar se to samo dolocene komponente. Nekatere zadeve imajo dosti cenejse, vse pa ne in se tudi z vracilom davka pri nas bolj splaca. Se posebej, ce ves, da moras grancijo uveljavljat pri njih.

LP

miko 55 ::

ne kr po eni. po točkovni lestvici. od zneska odštej 16,5% in dobiš 20 % davek
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

[-=Jaka=-] ::

kiks97: kako pa vem kera trgovina ima Global Refound, morm se to tm pozanimat al kaj ... se pravi, kupim masino, dobim papirje, potrdim na carini grem nazaj u trgovino in dobim nazaj denar ? Znajo na carini kaj komplicirati pri nas, saj vrjetno se carina ne placuje do neke vrednosti al kako je to postiman ? U mislih mam sicer en laptop. na hrvaskem je okoli 275k-280k sit, pri nas sem ga pa videl najcenejsega za 260k isti model ... tako da se mi se vedno splaca ce dobim 20% nazaj, saj dobim 20%, al kok majo oni davka na te zadeve ?
WW 3

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Se mi zdi, da je samo do nekje 45kSIT obdavčene robe na osebo. Kar je več, plačaš carino.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

sweeti007 ::

kaj pa če greta dve osebi ena s hrvaškim državljanstvm ena pa z slovenskim ali pa še bolje z dvojnim državljantvu?

Ali slučajn mislim kej narbe tuki ?

KandazaR ::

kaj pa če greta dve osebi ena s hrvaškim državljanstvm ena pa z slovenskim ali pa še bolje z dvojnim državljantvu?

Nič ne pomaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

[-=Jaka=-] ::

Ok, ce prov razumem, se ta zadeva s povrnjenim davkom splaca, ce ti nebi potem na slovenski strani carinili ... no to bi se mogoce se dal zrihtat ... sam k res ne vem kok je dela kj stemi papirji ... 10x sm pa ke se mi pa res ne da hodt
WW 3

Pyr0Beast ::

V hgspotu je tako, da ti tam prideš, plačaš ceno (brez davka), daš nekaj podatkov (osebna in registrska od avta). Nato ti dajo 2 skupka papirjev, ki jih neseš na Hr carino overiti. Dobiš (se mi zdi zelenega) nazaj, tega pa nato neseš v biližnjo picerijo in stvar je rešena.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

blue ::

Če hočeš kupiti pc ga moraš "razkosat" na več delov.

Vsak račun ma pomoje max 170€ ( ne vem točne cifre. vprašaj v trgovini).

npr. Nase vzameš grafično
na sovoznika vzameš CPU
......

Vsi, ki hočeho dobiti davek nazaj morajo biti državljani SLO ( ali EU)..

In če greš preveč čez tisto "tax free" mejo bodo hrvati sporočili slovenski strani. Preverjeno!!

[-=Jaka=-] ::

pyrobeast: tnx ... ti mas ze izkusnje s tem al kako ? Ker jst sm mislu kupt laptopa ... tam je nekak podobne cene kot pri nas, mogoce celo malo cenejsi, odvisno kje kupujes, ce pa dobim davek nazaj je paaaa zelo cenejsi. Kaj pa fora, da gres na carino stemplat papirje, pa gres potem preko drugega mejnega prehoda cez ? No svercat moras tako ali tako ... smao manjsa moznost da obvestijo drugi mejni prehod ... no ne vem, raj nc ne recem ... razkosanje racunalnika pa tu ne pride v upostev ne ... ah ... sam se pa splaca ... bomo se razmislili !
WW 3

[-=Jaka=-] ::

Kaj pa ce tko naredim, jaz poznam enega ki ima hrvasko drzavljanstvo, papirje sam uredim, dobim denar nazaj, potem pa dam racunalnik kolegu iz hrvaske in ga on pelje preko meje ... ga tudi carinijo ? Saj vrjetno racun ni na ime, pa tudi vedeti jim ni treba, da sem ta racunalnik kupu jst in dobil denar nazaj ... je tako ?
WW 3

Pyr0Beast ::

Bi ga carinl vseeno.
Sicer pa ti ne moreš dobiti povrnjen davek, če ne vložiš tistih papirjev. Če ti ga je pa trgovina že odštela, pa ne pustiš papirjev na carini ji pa povzročiš ogromne težave.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

[-=Jaka=-] ::

Sam sej, ce je tko k ti pravs kupm rac. v hgspotu placam ceno brez davka, dam podatke, papirje, ki jih dobim v trgovini nesem na hr carino tm stemplajo ... naprej mi pa ni jasno, zakaj bi v picerijo nosu papirje ?:D V ktero picerijo, slovensko hrvasko ... dj se to mal razloz, ker jst ce papirje use na hrvaskem oddam ... se lahko odpeljem cez drug mejhni prehod, tm jih je vse polno v zagrebskem koncu, vem, ker mam tam sorodnike ...
WW 3

Pyr0Beast ::

Na carini obdržijo en izvod (in nekaj tvojih podatkov), nato pa drugi (zdaj štemplani izvod) neseš v picerijo (slovensko, sej če boš vprašal ti bo model vse razložil), da ga trgovina dobi nazaj (so tako zmenjeni). Drugače ga moraš poslati po pošti ali pa nesti nazaj njim.
Jst sem zaenkrat posloval samo na Jurovskem brodu (malce naprej od metlike)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zorro ::

Najbolje je zadevo kupiti po komponentah in sicer z več osebami hkrati, pa ne rabiš nobene akrobacije izvajat.
Posameznik je plačila carine in DDV-ja oproščen za uvoz blaga do 175 €, Hrvati pa vrnejo njihov DDV (PDV) za nakupe nad 500 HRK (prib. 70 €).
Če vas gre poln avto (5 oseb) potem lahko maksimalno nabavite za 875 €, če vas je manj, ali pa je vse skupaj vrednejše od navedene vsote, pač opravite še eno furo.

[-=Jaka=-] ::

Ce kupujes laptopa, ga tezko kupis po komponentah .... drugace sem se pa ze vse zmenil z enim, ki ma precej izkusenj s tem in pozna tudi carinike ... tako da je urejeno ... i think, hvala vsem za informacije :)
WW 3

ajamni2 ::

A ve kdo če je slovenska stran povezana s hrvaško, na mejnem prehodu delnice? Pač da obveščajo hrvati če kej prijaviš pri njih? Do pred kratkim vem da niso bli povezani v Vinici. Oz. če ve kdu za kak drug mejni prehod, kjer ni slovenska stran povezana s hrvaško?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povračilo davka od nakupa na Hrvaškem

Oddelek: Loža
248876 (4578) 1309976
»

Nakup računalnika - vrnitev davka če kupi hrvaški državljan

Oddelek: Kaj kupiti
91975 (1682) Poldi112
»

Nakup komponent na Hrvaškem

Oddelek: Kaj kupiti
273867 (2857) dejansan
»

Plačilo davka pri nakupu na Hrvaškem

Oddelek: Kaj kupiti
52043 (1896) tomaz 06
»

kolko evrov za vrnitev davka iz essedija?

Oddelek: Kaj kupiti
241663 (1219) para-site

Več podobnih tem