» »

Koliko dejansko "pokuri" PC?

Koliko dejansko "pokuri" PC?

GaS ::

Zivjo!

Zanima me, ce imam recimo napajalnik 0.5kW, kako bi najlazje zracunal porabo ki jo moj PC naredi v recimo enem mesecu? A to pomeni da je stalno poraba 0.5kW/h, ali je odvisno od dejanske obremenjenosti PCja?

>>><<< ::

Zdravo!

Se mi zdi, da je na netu tudi števec oz. da izbereš komponente in ti pokaže koliko W napajalnik rabiš. Iz tega se razbere koliko W pokuri.

Psu calculator

igor0203 ::

Ta PSU kalkulator niti približno ne pokaže prave vrednosti porabe. GaS, uporabi iskanje, ker tema s podobno vsebino je že bila na s-t in nekateri so dejansko merili porabo. Mislim, da je to bil Moonman.

miko 55 ::

povezanost z obremenitvijo pc je precejšnja.primer: v idle pokuri 80W, ka poganjaš igrico 200W ali več.
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

GaS ::

Se pravi ce imam PC prizgan cel dan (24ur), in se nic ne dogaja, bi moral v tistih 24 urah za elektriko porabiti manj kot ce bi 24 ur recimo loop-al 3DMark? Ker samo to me zanima.

M-XXXX ::

JA!!!

miko 55 ::

ja:D
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

GaS ::

OK, to me je zanimalo. Sej se mi je zdelo povsem logicno, sam vseen sem raje vprasal..Kako bi pa lahko recimo z multimetrom zmeril oz. kasneje izracunal porabo?

Azrael ::

Že neštetokrat povedano: Z (poceni digitalniim) multimetrom porabe računalnika NE MOREŠ izmeriti, za ta namen obvezno rabiš kvaliteten števec delovne energije, to je tak, ki je požegnan s strani elektra. Vse ostalo je ugibanje.

Teh tem je na forumu ogromno, ena bolj obširnih je: Računalniška poraba električne energije. Za ostale podobne teme uoporabi iskanje.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prižgan računalnik - poraba elektrike

Oddelek: Pomoč in nasveti
398789 (1622) d4vid
»

Poraba elektrike računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6610785 (8696) Spajky
»

Računalniška poraba električne energije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
13732886 (26435) oemdzi
»

Koliko elektrike porabi rač

Oddelek: Strojna oprema
208883 (8200) gumby
»

Razvoj računalniške tehnologije dolgoročno

Oddelek: Znanost in tehnologija
332802 (2216) Yohan del Sud

Več podobnih tem