» »

reset računalnika

reset računalnika

rs1975 ::

ali kdo ve, če je v WIN XP kje kakšen file, kjer je zapisano vse kar se dogaja z računalnikom. imam namreč občutek, da se mi sam od sebe resetira in me zanima kdaj se to dogaja.

c00L3r ::

Start->Run, tukaj not napiši "cmd" brez narekovajev. Ko se odpre okno uporabi ukaz "systeminfo", spet brez narekovajev. Med drugim ti bo izpisalo kako dolgo ti PC laufa, torej čas od zadnjega reseta.

kixs ::

Poglej v "Event Viewer -> System". To je sistemski log.

Dobis ga tako:

desno kliknes na My Computer ikono, nato Manage. V naslednjem oknu imas na levi strani vec izbir, med drugim tudi Even Viewer. Poglej malo razlicna "obvestila", pozoren bodi na tiste z rdeco ikonco.

LP

rs1975 ::

hvala za odgovora!!

rs1975 ::

pogledal sem po zapisih in ugotovil, da se mi računalnik resetira na vsake toliko časa, po nikakršnem ključu. kaj bi bilo narobe?
zanimivo je, da se mi je to začelo dogajati 4 dni nazaj, ko sem na novo naložil XP-je.res je tudi, da je druga verzija windowsev, kot pa je bila prej. virusi tudi niso, ker tako ali tako v teh parih dnevih niti nisem bil na netu, pa še z antivirusnim programom je računalnik preskeniran.

rs1975 ::

na event viewerju dobim poročilo, ko se mi resetira računalnik:
The computer has rebooted from a bugcheck. The bugcheck was: 0x000000f4 (0x00000003, 0x82394670, 0x823947e4, 0x805fa430). A dump was saved in: C:\WINDOWS\Minidump\Mini012207-01.dmp

nekje na netu sem zasledil, da bi bilo lahko kaj narobe tudi z upgradi, ki so naloženi na tej verziji XP-jev (12/06). ima kdo to verzijo in z njo kakšne tažave?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ponovno zažene namesto ugasne

Oddelek: Strojna oprema
406620 (3433) solatko
»

Random freeze računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
161466 (1205) Venoox
»

Težava Microsoft-Windows-Kernel-Power (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
867721 (4731) Anney
»

izklop racunalnika med igranjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
91454 (1287) Snegec
»

Nerazumno resetiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
61303 (1184) MortalL

Več podobnih tem