» »

Težava Microsoft-Windows-Kernel-Power

Težava Microsoft-Windows-Kernel-Power

1
2
»

Anney ::

Vse sem poskusil, mislim da build 10240 (torej čisto prvi, ki je prišel RTM) bil OK, ta prva posodobitev (1511-Threshold 2) pa je nekaj zabrkljala in je bil problem z opisano težavo. Poskusil sem stock driverje in kasneje vse ostale, ki sem jih našel na netu (vedno delal fresh install), res pa je da sem se večina zabaval s SATA in AUDIO driverji. Vzrok za to naj bi bila csrss.exe in System, na kaj pa to nanese je pa druga plat, žal nisem ugotovil, ker sta splošna procesa.

Anney ::

Po treh mesecih, sem ponovno instaliral WIN 10 z mislijo, da bo zadeva urejena z novimi buildi in driverji, vendar težava ostaja in se mi ne sanja kaj je problem na WIN 8.1 dela super, danes pa 2x reset na WIN 10 (Kernel power). Res smešno, verjetno bom obupal nad WIN 10.

krneki0001 ::

Kateri build?

Anney ::

krneki0001 ::

Katere driverje imaš za čipset?

Anney ::

Evo:



krneki0001 ::

Anney ::

Naloženo, javim, kako se bo obnašalo. hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Anney ::

Delajo je dva dni ok (24-25.3), potem me za vikend ni bilo in zdaj se je začelo dogajati. Driverji vsi najnovejši.

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

kriko1 ::

Imas v biosu vklopljeno kako ekstremno power saving opcijo? EuP?

Anney ::

Bom še tole pogledal.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Anney ::

Ekola, takole izgleda bios. (Enako kot v Win 8.1 kjer vse dela ok)






Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

eraserr ::

Jaz imam enak procesor in ploščo, torej povsem iste modele in imam enak problem, ko sem iz Windows 7 naredil upgrade na 10.
Danes mi je ob update-u biosa še zabrikalo ploščo (postopek update-a se je uspešno končal in se resetiral, po tem pa se monitor ni prižgal več), tako da sem sploh zmagal in sedaj ko sem kasneje našel to temo, tudi vidim da ne bi nič pomagalo.

Glede na prebrano sklepam da je nekaj na tej plati, kar povzroči to obnašanje.

Sam imam sedaj dilemo ali dobiti drugo LGA1155 ploščo, kar je že kar težko (rad bi 4 RAM slote) in tvegati morebiti enak problem, hkrati pa se mi zdi škoda da bi kupoval novejšo platformo, saj je kljub starosti i5 2500K še vedno povsem spodoben (v kombinaciji s 16GB rama in SSD).

Anney ::

Ostaneš na 8.1. Jaz sem spet šel nazaj, ker mi je sredi pomembnih stvari ugašal in je res nemogoče karkoli resnega.
Metanje denarja za staro LGA1155 je brezveze, je skoraj ne dobiš nikjer več. Bolje prodati vse skupaj in kupiti novo.
Super, da si se javil zdaj vsaj vem pri čem sem, sem že menjal SSD in napajalnik. :) Kaj bi bilo takšnega na plošči pa bog si ga vedi. Katero verzijo biosa si imel pred nameščanjem novega?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

eraserr ::

Bios sem imel 0602, torej zelo starega, zato sem mislil da bo kaj drugače z zadnjim, ampak glede na to da tudi tebi ne dela z zadnjo verzijo to nima veze.
Se še odločam kaj bom naredil, ampak pomoje bom vseeno dobil eno drugo LGA1155 plato, ker me to pride 60€, če grem menjat na novejšo platformo, pa da bo dejansko močnejša, je takoj 400+€, kar pa se mi nekako ne splača, ker mi je že sedaj mašina delala dovolj hitro.

Anney ::

Če najdeš kakšno novo plato se priporočam, obvezno rabim 6x sata porte. :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

darkolord ::

Imaš kakšne fajle v \Windows\Minidump mapi?

Anney ::

Zdaj ne več, so pa omenjeni zgoraj.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

111111111111 ::

Anney si poskusil namestiti Intel Rapid Storage? Jaz imam asus v kombinaciji z i7+samsung ssd in sem imel podobne težave. Zmrzovanje restarti za zmešat. Potem IRS in zadeva dela kot nova. Poskusi.

Anney ::

Tudi rapid je bil gor in cel kup modanih driverjev, pa nič ni pomagalo.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

darkolord ::

Lahko naložiš memory dump nekam, če se ti to še zgodi in če se zapiše na disk?

Anney ::

Zgoraj je povzetek iz minidumpa, nimam pa več kje shranjeno. Sem nazaj na 8.1, kjer dela vse ok.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

mgermo ::

Samo, da povem, da sem imel isto težavo. Reset večkrat na dan, testiral vse živo. Nobenega patterna. Nakoncu se dobesedno uredilo samo, kako ne vem. Torej v mojem primeru software problem.

eraserr ::

Po tem ko sem zabrikal prejšnjo ploščo, sem dobil drugo rabljeno ploščo Asus P8B75-M, naredim clean install Win7, aktiviram, naredim upgrade na Win10 in testiram clean inštalacijo in je zadeva delala nekaj ur brez problema iz česar sem sklepal da bo ok, namreč ko so bili problemi, so se vedno pojavili v 5-60 minutah.
Nato sem se lotil nalaganja programov po hitrem postopku in brez nekega očitnega vrstnega reda in problem se mi je ponovil v povsem enaki obliki, torej po cca 5-60 minutah po boot-u sistem delno freezne, ne dela več internet, delno odprti programi sicer še delajo, ampak na koncu ni druge rešitve kot hard reset.
Ker mi je pred nalaganjem programov sistem delal stabilno, sem se potem sistematično postopoma lotil nalaganja in kreiranja restore pointov in zaenkrat kaže, da je vsaj pri meni bil problem program EaseUs Todo Backup. Zadeva se sicer povsem normalno naloži in deluje, vendar povzroči tisto freezanje, hkrati pa tudi pokvari reset. Namreč če dam mašino resetirat, še preden freezne, zadeva obstane na Reseting...., zanimivo da Shutdown pa deluje normalno. Ko sem naredil restore na stanje pred inštalacijo tega programa, je sistem spet postal stabilen in je brez težav deloval celo noč.
To so zaenkrat samo delni rezultati, ker si nisem še naložil vsega kar potrebujem in mašine uporabljal daljši rok, ampak sem pa preverjeno našel nekaj, kar vsaj pri meni povzroča probleme. Zanimivo da če iščem glede freezanja v kombinaciji s tem programom na googlu, ne najdem ničesar posebnega.

krneki0001 ::

Si mogoče narobe iskal?
BSOD zaradi pokvarjenega driverja: http://www.solvusoft.com/en/files/bsod-...

Anney ::

Ne vem, ni mi več za poskušati, ker rabim računalo.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

krneki0001 ::

Važno da si odkril kaj je napaka. Sedaj se tega izogibaj, pa mora ostalo delovati normalno.

111111111111 ::

Kateri SSD imaš?

Anney ::

Samsung 830, Samsung 850, Adata 920 ali 930.
Na vseh je enaka težava.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

eraserr ::

krneki0001 je izjavil:

Si mogoče narobe iskal?
BSOD zaradi pokvarjenega driverja: http://www.solvusoft.com/en/files/bsod-...

Resnici na ljubo nisem ful iskal potem ko sem že diagnosticiral kaj je problem, predvsem je pa fora v tem da se ne pojavi noben BSOD in da v nobenih eventih ni zaznati kaj točno povzroči probleme, zato je tudi ta frustrirajoča fora tale problem, za katerega sem našel še najbolj ustrezne keyworde "windows 10 random freeze", kjer ima marsikdo enake probleme in so teme dolge tudi po 50 strani, ampak nobenih ustreznih rešitev, tako da je očitno lahko marsikaj narobe, kot že rečeno je pa najbolj zoprno to, da ni nobenega errorja s katerim bi si lahko kaj pomagal pri diagnosticiranju, jaz sem imel končno srečo da sem našel izvor problema, verjetno je pri Anney-u kljub zelo podobni konfiguraciji računalnika kaj povsem drugega.

111111111111 ::

Težava v kombinaciji Asus plata + Samsung SSD. Rešitev, ki je meni pomagala, je namestitev intel rapid storage. Sam sem imel random freeze dokler nisem na nekem obskurnem forumu našel to idejo in meni je pomagala. Sem pa prej ene 30x namestil in zbrisal računalnik.

Anney ::

Tudi intel rapid je bil nameščen.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Anney ::

Jutri poskusim s ponovno inštalacijo, da vidim če je kernel že kaj popravljen in ne bo napake. Na win 8.1 dela vse gladko.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Anney ::

Evo W10 nameščen z vsem programovjem kot ga potrebujem, zaenkrat brez problema, se oglasim če bo sprememba, ponavadi kakšen dan dela ok.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Anney ::

Dva dni je delalo ok na zadnjem buildu 1511, danes pa sem dal gor Windows 10 Anniversary Update 1607 in tudi dela ok, zgleda da so uštimali kaj v jedru da ni več frke z driverji. Res pa je da nisem še naložil intel driverjev, so samo tisti, ki jih namesti sam Win. Zaenkrat super. :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

krneki0001 ::

Sej smo parkrat omenili, da ni problem v samem sistemu. Problemi so z driverji, ki jih delajo drugi in ne MS.

Anney ::

Problem je moral biti nekje v jedru (sistemu), saj mi je javljalo napako, kljub temu, da je sam Win našel driverje (enako kot sedaj) ali če sem jih sam dodajal, vedno je bilo isto. Trenutno nisem nalagal nič driverjev imam tiste, ki jih je sistem našel sam, bom pa moral naložiti sata driverje, vendar čez par dni, da vidim kako se bo sistem obnašal na Anniversary Update.

btw, driverji so isti letnik kot so bili takrat, torej popolnoma isti. (D. v. 10.0.14393.206 21. 06. 2006)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

racunalnik se ne boota

Oddelek: Strojna oprema
201398 (980) Echbart
»

HP Pavilion dv7 reboot problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
92046 (1979) Yacked2
»

BSOD problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
91620 (1278) Oktan
»

Windows XP Black screen

Oddelek: Pomoč in nasveti
122968 (2708) Twix
»

Win 7 blue screen in restart

Oddelek: Operacijski sistemi
132246 (1985) Duhec

Več podobnih tem