» »

xfx 7900gs

xfx 7900gs

pozitron ::

Danes sem dobil omenjeno grafično. Stock ure naj bi ble 525mhz-jedro in 1550mhz-memory. Tovarniško navita. Opazil sem pa, da so ure pri meni 531mhz in 1566mhz. Če imam navit procesor athlon 64 3000+ na ga-k8nf-9: fsb na 278 pride ven 2506 mhz. Če spustim fsb na normalno 200 oziroma če procesor ni navit se tudi ure od grafične spustijo na normalno stock se pravi 525/1550. Zdej me pa zanima kaj bi lahko to povzročalo. Pci-e frekvenco mam nastavleno na 100mhz. Pa slišu sem, da naj bi mela ta plata avtomatski pci-e lock. Pred to kartico sem imal x1900gt, ki pa se tudi ob navitem procesorju ure kartice niso nič spreminjale, čudno. Še pred to grafično sem mel pa pa 7600gt, se mi je pa isto dogajalo kot sedaj, zviševanje ur grafične za kak odstotek. Zdej pa nevem kaj bi to povzročalo, pci-e lock al kaj, pa čudno, da sam pri nvidia grafičnih, pri ati pa je blo ok.

Prosil bi za kakšno pomoč ali nasvet.

hvala

Čmrlj ::

Pci-e ferkvenco zakleni na 100,če ne bo vredu pa probaj 110-115.

pozitron ::

Ja zaklent je ne morem, ni funkcije, sam nastavleno mam na 100mhz pa clockgen mi kaže pci-e 100mhz, pci pa 33.34mhz, baje da ma avtomatsk lock matična. Sej u bistvu me ne mot tist 1 % overcloka grafične, sam ne bi rad d se mi kej sfuka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()

jimyboy ::

V biosu je ena možnost da sama plata navije frekvence grafe, izklop to. Nevem točn kje je to, ker je že neki časa odkar sem mel to plato. Nima pa nobene veze z PCI-E frekvenco in navijanjem procesorja. Sam nisem mel proca nč navitga pa mi je vseen navil grafo.

pozitron ::

Mogoče neki robust grapfhic booster al neki tazga če to mislš mogoče? Druzga ne najdem .

pozitron ::

Ja sem sprobu ta robust graphic booster sam ga ne morem disejblat, ker je možnost sam auto, fast pa turbo. sem probu dat na fast pa je še slabi navije gpu na 552 mhz. U glavnem disable opcije pa ni. Kurac od plate al kaj naj rečem. Sam čudn da pr ati kartic je blo pa vredu.

jimyboy ::

Nažalost ti ne morm bol natačno svetovati, kaj narediti. Imel sem podoben primer ko sem zamenjal grafo, kupil sem Leadteka 6600GT navadnega, ga vstavim v plato v win pa vidim da ma večje frekvence kot bi jih moral imeti. Najprej sem mislil da so mi prodali Extreme verzijo šele nekaj dni kasneje sem ugotovil da je plata kr sama navila grafo. Pri 7800GT pa mi tega nikoli ni naredilo.

jimyboy ::

Vpiši v internet iskalnik : ga-k8nf-9robust graphic booster
Neki stvari najde poglej si mal

pozitron ::

Ja sej sem že prebiral neki, zgleda, da je res neki stem u vezi, pa da sam na nvidio vpliva. A ma mogoče kdo kej izkušenj v navijanju s tem robust graphic booster? Sliš se ok, grafiko kr z biosa navit.

cole-22 ::

V RivaTunerju si naštimaj določeno frekvenco, da ti jo ob zagonu winsev zalaufa in ne bo problemov...

pozitron ::

ja sej mam kr coolbits, pa sem še mal navil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel e8400 navitje

Oddelek: Pomoč in nasveti
431837 (1344) AapocalypseE
»

Nenavit sistem hitrejsi od navitega

Oddelek: Navijanje
141375 (1081) igor0203
»

težave pri navijanju amd athlon 64 3000+

Oddelek: Navijanje
462129 (1392) crazy-lemon
»

Navil Athlona 64 FX venice z gigabyte GA-K8NF-9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
836063 (4184) S!lentHunter
»

Plata z NF4 cipovjem 939 podnozjem! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
814970 (3344) NightHawk

Več podobnih tem