» »

Plata z NF4 cipovjem 939 podnozjem!

Plata z NF4 cipovjem 939 podnozjem!

«
1
2

Alirio ::

Ok sam uprasal bi za eno strokovno mnenje katero plato kupiti za 939 podnozje Athlona64 3200+. Ni treba gledati cenovne omejitve ker sem pripravljen vzeti tudi za visoke cene rabim pa da se bo proc na njej dobro navija mam pa Rame Twinmos Pit Premiere.
Torej predlagajte najkvalitetnejse =] .
Aja pa more met PC-e za grafo. =]

lp.
Alirio
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

kuglvinkl ::

Sam ne bi kupoval plate, ki ni zunaj že vsaj tri mesece, če ne več. Vmes so zagotovo revisioni, ki potolčejo ščurke. Remeber absolutno kultno plato Abit NF7-s rev 2.0, čeprav je IIRc Abitr potreboval malce več časa za to.

In oni dan sem bral odličen članek na dgit-life.com, kjer pobje priporočajo enak rok.

Tudi za "slavno" ASUSko SLI je zunaj že kar nekaj revisionov.

Sam čakam na pravo Epoxovo ali Abitovo plato. Bolj prvo.
Your focus determines your reallity

BaRtMaN ::

Na AnandTechu je review DFI nForce4 plat, ki so po testih odlične. Se pa strinjam s kuglvinklom, da je najbolje počakat na kakšno naslednjo revizijo in ne kupit prvo verzijo, ki pride na trg.

NightHawk ::

ja jest pa ze vec kot 14 dni cakam na ksno abitko. Ma kdo kaksne informacije o njenem prihodu? Sepravi NF4 brez SLI....zdej je samo gigabytova pri nas kajne?

Tomson ::

Gigabyte nf4 Ultra pri nas še ni bilo in je še najmanj 14dni ne bo ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

NightHawk ::

hmm..

V mislih sem imel tole plato GA-K8NF-9...nevem pa kaj ti mislis?
Cakam pa na kaj takega iz abita...ma kdo kaksne info?

OZZY ::

ta plata od GB je sicer tukaj amapak ma samo 4x HTt in ne 5x HTT.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

flashek ::

kupi ASUS A8N SLi Deluxe http://www.com-shop.com/article.asp?Art...
res svija dobra plata.ima 2x PCI Express tk da.ce bi jest mev danr bi ze to kupo....
AMD Athlon 64 3000+ ; 2x512 MB ; Radeon X700 pro ; ASUS A8N-SLI Deluxe

NightHawk ::

ta plata od GB je sicer tukaj amapak ma samo 4x HTt in ne 5x HTT.


Poves kaj to je? :) Sepravi da ni priporocljiv nakup sedaj? Za asusovo vem, ampak nikakor ne dam cez 40k za plato, pa se ne rabim SLI.

flashek ::

če ne pa to ASUS.enaka sam pač ni deluxe
AMD Athlon 64 3000+ ; 2x512 MB ; Radeon X700 pro ; ASUS A8N-SLI Deluxe

para-site ::

asus a8n-sli deluxe dobiš za 40900sit
http://www.funtech.si/mbamd.htm

cassiel ::

na e-misija.si maš eno MSI nforce 4 ultra za 40k. Razmišljam da bi jo kupil...

flashek ::

vendar asus je le asus
AMD Athlon 64 3000+ ; 2x512 MB ; Radeon X700 pro ; ASUS A8N-SLI Deluxe

OZZY ::

night.. 4x je 800mhz , 5x je pa 1000mhz htt. GB je dal ven to plato takoj , ko je dobil prve primerke nf4 čipseta., ki pa niso delovali kot kasnejši primerki z 5x htt. Lahko pa nova revizija podpira tudi 5x samo glede na to, da je nf4 šele ven pršu dvomim v to. Vsaj še kaka 2-3 mesce ne bo nove revizije pri nas.
Go with the flow.

PEK- ::

asus je le asus ?

http://www.hardocp.com/article.html?art...
test nf4 msi na hardocp

NightHawk ::

ozzy, sepravi mi ti pravis, da v roku 2-3 mesce ne bom dobil NF4 plate brez SLI? kaksne kvalitetne seveda

TOP ::

Sam imam to Asusko in moram reč vzemite raje MSI na vseh testih ki sem jih našel je veliko bolša sam pa moram reč dobra plata ampak stabilna ni preveč

Malecky ::

Asusa ne maram vec....razocaral.

Abitke pridejo next week cena cca. 40k za mnozice0:)

MEDENA ::

ABITka se mi zelo dobade...ker ne rabim SLI....

:D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

VASkO ::

ja ta abitka zgleda res fajn opremljena. kolko je pa ta ventilacija kaj glasna?

Malecky ::

Pravijo da zelo tiha in ucinkovita...

Abitu ni za verjet glede tega...tisto za ram sploh ne gor dat! Sicer pa razen fatality nimajo. Ostalo pa zamenat z pasivo.

Boki_ ::

Počasi niham med tisto ABITko in DFI nf4 ultra-d...:|
I'm back

NightHawk ::

malo sem pregledal specifikacije tele abitke in ima vse kar rabim...upam da ne bo 45k....tele informacije da bo cez 1 teden tu drzijo?

OZZY ::

night: Tega nisem reku,d a ne dobiš lpate brez sli...Govorim samo za tisto GB plato, ki si jo napisu, da je HTT samo 4x zaenrkat-do nove revizije ki bo tukiverjento čez kaka 2 mesca. . SLI plat je pa na voljo kar nekaj in majo 5xHTT.
Go with the flow.

Malecky ::

Jutri ti lahko na dan natancno povem...

Morale bi bit ze prejsnji teden sam se mi je zdelo malo hitro za Europo0:) Cena bo pa: cca. 38k oz. 40k pri naprejprodaji.

SonGoku ::

Jaz še tut pridno šparam:8) in čakam, da si bom kupo abit fatal1ty:D AN8. Upam ,da bo v tem času šparanja še prišel kakšen bolši model, drugače zagotovo vzamem abit-ko.:D

lp

MEDENA ::

wow lepa cena :D

baker ::

A mi lahko kdo pove kera matična je tista na sliki?

MEDENA ::

piše.

NightHawk ::

jest pa vem katera je pa me zelo zanima kdaj pride...ma kdo kaksne inside podatke? kdo pa je uvoznik za Abit? Res upam da pride ta teden...

Boki_ ::

Plata je ABIT Fatal1ty AN8 in po domače povedano je crap. Sam mal lepše zgleda, dokler ne popravijo biosa ni nix, k podpira sam do 2,8 oz 2,85V. Vzam raje DFI LP UT NF4 Ultra-D, podpira do 4V>:D vdimm in to z original biosom. Preverjeno iz prve roke:D
I'm back

Sc0ut ::

Upam da ne bo fatalonety napis stal 10ksit.
Ker pol bom pa res "practise, practise, practise" pa ga bom narezal.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

krho ::

@OZZY:
Govorim samo za tisto GB plato, ki si jo napisu, da je HTT samo 4x zaenrkat-do nove revizije ki bo tukiverjento čez kaka 2 mesca. . SLI plat je pa na voljo kar nekaj in majo 5xHTT


Hm. Ne bi rekel. Sosed ima. GA-K8NF-9, in v BIOSu lepo piše HTT multiplier 5x
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Boki_ ::

Plata ma def. zlo nizko Vdimm, tictac pa mi je že odgovoru, da bo mal zmodal bios. Upajmo da bo res in da uspe >:D
I'm back

teoo ::

dfi pridejo konec tedna

OZZY ::

Krho....Ali lahko mogoče preveriš revizijo plate pri frendu. Ker vem, da so prve mele samo 4x=max 800mhz...

pa še to bi vprašal...Ali mu 5x=1000mhz..dejansko deluje brez problema...

Ne izključujem možnosti, da niso pri nas že nove varjante.

Sem zdej pogledu tud na GB stran pa L I N K piše, da je 4x čipset...
Go with the flow.

krho ::

Revizija plate je 1.0, to vem na pamet, ker sem pogledal in bi jo šel še jaz kupit, če bi bila višja. Mu bom pa rekel, naj s CPU ID pogleda, kaj mu pravi...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

TOP ::

Imam nemen kupiti MSI K8N NEO4 platinium pa ne vem ali bi vzel SLI ali ne kaj razlika med tema dvema platama je samo v podpori SLI ali še kaj .Prosim za vaše nasvete HVALA
Prosim čim prej.

OZZY ::

krho..A mu tud HTT deluje na 1000 al ma probleme.....To je bolj pomembno. Tisto v biosu ne pomeni nič če nemore dat na 5x200.
Go with the flow.

sk4zi ::

kupi to: A8N-SLI Deluxe nForce 4 ,DDR400, 2xPCI-E VGA, 5xPCI, 2x PATA, 6xSATA,RAID 0,1,5,SB zvočna 8ch +1G LAN, Firewire 1394 , ATX, USB 2.0

mzidy ::

Ka ta plata (GA-K8NF-9) je vredi za navijat(v mislih imam 3000+@3400+), ker pač nimam 40k za plato:(
Ali mogoče ve kdo, če ma PCI lock in kako je zdej pr PCI-E s tem lockom frekvenc???

baker ::

Jaz rabim plato socket 939 z PCIe, SLI-ja nerabim. Kero naj kupim za < 40k.
Ker jaz sploh ne najdem plate cenejše od 40k, za P4 pa jih je ogromno.

mzidy ::

Gigabyte GA-K8NF-9 27k JA*;) Samo ne vem če je kej za kej:D

Jenej01 ::

Jaz bi tud tole kupo(Gigabyte GA-K8NF-9), pa me znaimajo izkusnje, tud za 3200, do kod bi lahko priso s to plato.
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

Wox ::

Tale je tudi zanimiva: ABIT AN8 Fatal1ty. Sam je nekaj jurčkov več kot 40k. Vendar bi jest še mal počaku, vsaj do naslednje revizije. Sicer je kolko berem OK, sam malo bi jo trebalo še sfrizirat, predvsem Vdimm. Gigabyte GA-K8NF-9 je tudi zanimiva in poceni. Sam ne vem kak je kaj za navijanje. Asusova pa je en jajc. Poznam dva, ki jo imata pa mate same probleme pri nič naviti mašini.
Commodore 64

TheJack ::

Hm, ve mogoče kdo, kdaj bo v Sloveniji dobavljiva GA-K8N Ultra-9? Ravno nekaj takega bi namreč rabil (dobra NF4 Ultra plata brez SLIja).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

Jenej01 ::

Bomo se malo pocakali, da prave stvari pridejo se v kokosko , pa bomo pol kupli, ko bodo se cene procov malo padle...
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

mzidy ::

P*-Dom AMD 64 3000+ (939) 29k+DDV; ni dovolj poceni?

RC14 ::

mzidy: pa še BOX varijanta je,kar je res full poceni. Kolk sem gledal, je v Nemčiji cenej približno 3-4k kar je res ugodno.
A je res, da se A64 BOX-varijante bolje navijajo od oem varijant?? Kaj je najbolj pomembno da se dobro navija npr A643000+ ali je to ram, plata ali procesor. Kaj je največkrat krivo za slab overclock??

Lp

Jenej01 ::

jaz mam bol v mislih 3500+, ko je kr draga...
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater Proc in plato AMD

Oddelek: Kaj kupiti
171307 (1087) JIM22
»

Vaši nasveti pri nadgradnji

Oddelek: Kaj kupiti
391779 (1298) sid911
»

Matična plošča z 939

Oddelek: Kaj kupiti
261918 (1592) TOP
»

kupujem računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
171378 (1162) para-site
»

Ktero plato za mojega 3200+ 939

Oddelek: Kaj kupiti
181228 (1036) MEDENA

Več podobnih tem