» »

SB Creative X-Fi Xtreme Audio OEM

SB Creative X-Fi Xtreme Audio OEM

Veron ::

SB Creative X-Fi Xtreme Audio OEM ta kartica vredna 50€ ali je ista kot pri augidy 4 oem?

joker16_7 ::

Vredna, boljša, vendar po mnenju mnogih članov ST-ja z zelo slabimi driverji, čeprav nekateri pravijo da z driverji nimajo težav. Še boljše je da vzameš prav tako OEM verzijo, vendar Music Edition. ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

Veron ::

music edition je 21k, tale pa 12k :)

Je kr razlike, sam a se tud v pozna razlika al je samo v ceni razlika?

Veron ::

No odločil sem za SB Creative X-Fi Xtreme Music OEM. Tako, da ko kupim (mislm dobim) poročam.

Veron ::

Ma kdo kako idejo, kjer dobit tole xtreme music oem verzijo? Ker v funtechu je nimajo več na zalogi

edit: kakšna pa je CREATIVE X-FI XtremeGamer v primerjavi z extrememusic?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

joker16_7 ::

Mislim, da je še boljša in seveda tudi dražja. Razlika med Music in Audio pa je zelo očitna tako v kvaliteti kot v ceni, čeprav driverji naj ne bi bili zmožni pognati celotne njene zmožnosti. Vendar to so le mnenja drugih ST-jevcev, ker jaz osebno žal nimam takih izkušenj. ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Veron ::

cena je dost podobna extrememusic

http://mlacom.si/article.aspx?docid=290...

ampak meni gre bol za kvalitetno muzko, filme... iger skoraj ne igram

torej dilema extremegamer vs extrememusic?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

matjaz_76 ::

jaz se tudi odločam za novo zvočno in me zanima mnenje o razliki med extremegamer in extrememusic in seveda če se splača kupit dražjo (je toljiko boljša)


LP

Dr_M ::

tiste "prave" x-fi kartice so od xtreme music in naprej. xtreme audio in xtreme gamer so pa..kako bi rekel, imajo samo skupno ime. sama kartica pa zgleda tako kot une po 10€... verjetno tut delajo tako.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

matjaz_76 ::

super,

hvala za odgovor

LP

Veron ::

Če kdo najde kje ki imajo zalogo teg Extreme music OEM naj prosim poda link, ker bi jo rad čim prej dobil.

iz funtecha sem dobil odgovor, da je zmankalo uvozniku, tako da bo trajalo da jo od tam dobim, edino če ima kdo kje zalogo. Mlacom nima.

AndrewSmith ::

klik
klik
klik

Za zalogo pa povprasaj
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…

Veron ::

tnx za linke, bom preveru zalogo.

Veron ::

in-put ma na zalogi te oem kartice.
agt nima oem, samo reatil na zalogi.

matjaz_76 ::

kakšna je razlika

Turtle ::

škatla, softwere....OEM en let garancije....škatla dve leti....

Veron ::

input je tud nima na zalogi. Danes dobil po mailu.

Fizikalko ::

Kaj pa Brundi?

Fizikalko ::

edit-typo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

Rambo ::

Danes naročil Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic, da vidimo. Poročam, ko jo dobim

Veron ::

Fizikalko tam sem danes oddal naročilo, pa da vidimo, kaj bojo rekli.

Veron ::

Rambo si že dobil kartico?

nightman ::

Sam za info X-FI Xtrememusic OEM se da softmoddat v navadno Xtrememusic in potem še v X-FI Fatal1ty FPS.
Sam nisem poskušal, ker nimam te zvočna, drugače pa nej nekdo sproba pa nej poroča

Veron ::

Če gre za softmod potem bom probal, ko dobim kartico, kajti nikjer ni zalog.

Ja ampak kaj ti pomaga če jo flashah na Platinum recimo, ko nimaš enote 5-5 kot jo ima platinum?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

strumf666 ::

platinum pa xtreme music sta identični razen da ima platinum še drive-bay; xtreme music obična pa OEM naj bi bili pa tudi identični razen v konektorjih, ki so plastični. Možna bi bila razlika v DAC-ih samo tam ne pomaga noben soft-mod niti flash. Fatal1ty ima pa dodan gor še ram, tako, da če rama na karti ni, potem ti soft-mod tudi nič ne koristi.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Dr_M ::

kaj ti pomaga softmodanje, ce ti manka dolocena strojna oprema na kartici :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

nightman ::

Po moje zelo pomaga je pa res, da ima platinum še dodatke pa fatal1ty ima na sebi xram. Sam še vedno se v sami kvaliteti zvoka kar dost pozna na koncu.

janko771 ::

sm dons dobu audigy 4 oem verzijo in sm jo vgradil v mašino prvo je z driverji živ obup drugo cd mi sploh ni delu mi je kar en error kazu potem sm osnovo driver plus osnovna konzola potegnu z njihove strani zdej pa še cel cd .
Zanima me pa kdaj bodo nardil bolj pametne driverje in software ker to pa je res mala katastrofa sm bral tud na forumu na njihovi strani da ma velik folka probleme s karticam in driverji.
Lp
jest

Veron ::

ubistvu se te kartice tud med sabo razlikujejo po izhodni moči... ene majo 109dB extrememusic, platinum ma več, fatality pa še več, mogoče se da izhodno moč povečat z menjavo biosa?

@LOL ::

Jaz sem svojega SB Live softmodal na x-fi platinum8-)
(mislim kaj nekateri pišete ccccc, pa kako boš softmodal če ma platinum tudi druge komponente (bolj kakovostne) na kartici .....)
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

strumf666 ::

@veron: to ni izhodna moč, to je čistost signala - SNR pomeni signal to noise ratio. Na to z driverji ali flashom ne moreš vplivat (razen če bi bilo namenoma poslabšano), ker je odvisno od komponent na karti. eXtreme music, platinum in fatal1ty naj bi imele vse 109dB elite pro ima pa več, ker ima dac-e boljše (ceno pa tudi).
@nigmtman: pozna se, če uporabljaš druge driverje, ker le-ti vplivajo na zvok in se ti ta potem lahko zdi lepši ali slabši odvisno, kaj ustreza tvojim ušesom. Kvalitete pa naj ne bi mogli dvignit, razen če je bil kaj namerno poslabšano. Men tistga linka, ki si ga dal ne odpre; so server sesul ali je pri meni kaj narobe?
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

janko771: creative ne bo nikol nardil boljsih driverjov. znadt se mors sam.
priporocam ti, da poisces youp-pax driverje, ki ti omogocajo tut uporabo programja od drugih creativovih kartic - npr x-fi :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Rambo ::

Lep pozdrav vsem. Da ne bom odpiral nove teme bom kar tukaj vprašal.Naročil sem Creative SB X-Fi Xtreme music in me danes pokličejo, da jih najbrž ne bodo več dobili oz. zadeva ni dabavljiva. Sedaj me pa zanima kje v Sloveniji jo lahko kupim? Če kdo ve v kateri trgovini jih imajo na zalogi?
Hvala

@LOL ::

OMG gledam na Ceneje.si in vpišem x-fi pa to. Pa mi najde X-fi Elite Pro za 45k sit pri Brundiju OMG KEr drugje je okrog 70k.0:)
????
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Veron ::

Kako je z podporo gonilnikov v Visti x64?

Jih sploh majo?

edit: kako deluje ta zvočna kartica v kombinaciji Logitech Z-5500?
Pa če kdo ve kje dobiti "najceneje" z-5500?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

Rambo ::

Lep pozdrav!
No danes dobil SB xtreme music in je nastal en neprijeten problem! Woofer ne igra pri MP3-jih, ne igra v nobenem filmu:O .Tam pod nastavitvami sem bolj, ko ne vse probal. Ko dam "testiraj" pa woofer deluje. Prej imel SB live 5.1 in je woofer igral povsod. Hvala

Veron ::

Rabmo kje si pa kupil extreme music?

Rambo ::

V enaA spletni trgovini. ugotovil pa sem, če center in woofer prstavim v drugo luknjico potem igra vendar zvočniki potem niso postavljeni kot bi morali biti! Je pol na zvičnikih kaj narobe priklopljeno?

Rambo ::

Pa še to. Ko priklopim tako, da woofer igra potem ne igrata zadnja dva zvočnika!! Imam pa zvočnike Genius Home Theatre 5.1

Veron ::

si kupu oem ali retail?

pa še neki: opazš dejansko razliko med onboard (oz. kar si meu prej) in x-fi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

strumf666 ::

@rambo: če si povezal kot mora biti pa ti to dela poglej nastavitve za zvočnike in nastavitve od x-fi če imaš kaj čudno nastavljeno; druga možnost je, da zamenjaš kanal za sub in center (isti priključek), če imajo zvočniki to kontra narejeno.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Rambo ::

Veron razlika je očitna. Prej imel SB live 5.1. V filmih se precej pozna.V glasbi pa tudi. Pa še to. Sedaj sem nastavil tako, da deluje!! Hvala še 1x.

Veron ::

Si kupil OEM ali Retail?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero X-Fi zvočno kartico?

Oddelek: Zvok in slika
181684 (1617) TekO
»

Zvočna- Koliko veliko bolje?

Oddelek: Zvok in slika
71600 (1308) macgajver
»

Xtreme Gamer ali Xtreme Music ?

Oddelek: Zvok in slika
81127 (963) asgreac
»

Creative bo predstavil nove zvočne kartice iz družine X-Fi

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
474899 (3053) Pesimist
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796466 (4933) strumf666

Več podobnih tem