» »

pomoc pri programiranju

pomoc pri programiranju

StricSamo ::

No odloco sem se za nov projekt...da..zakaj? ker se zelim naucit uporabljat c++..uporabljal bom program dev-c++
no lani sem pogrnil letnik 1. letnik racunalniske srednje in nisem imel priloznosti spozanati vede programstvo pa te finte no in ob tem ko igram eno igro preko neta ki bi jo rad precheatal in za to bi rabo program in to je polek tega da bi spisal program priloznost da ta jezik vzamem za svojega...
no...to je moj pogovo z majstorom ki ima program samo hoce da ga sam naredim in ga noce sharat.. no preberite si naslednji pogovor nato mi prosim povejte kej naj zacnem...

simple dos windw...
oh
and what can do
all features please
works how proxy...
all cliend server packets go by this proxy... and some packets are changed..
ok so in basic i first need to create some port sniffer
that i can control that
if im right:D
engine exe has debug mode options...
for playing in lan
"D:\Program Files\KalOnlineEng\engine.exe" /load /config debug
there is local host..
it use port 30001 to conect...
u writing ip of server which u want to connect...
bango....
or other..
hmm n
then u must make listening on this port..
or getting info from this port with packets changing..
i think u told me 50% of work now:P
yeah coz it's only lisntening.. on port.. u need make fast packets decoding.. or functions with this packets..
soo u need to make tables...
omg mysql agin?
no..
only decoding function..
so when i start listening i need decode function:P
nothing easier lol xd
i will start with my work...
ill cotact u on problems...
thx for all for now
u writing in devc++?
yes
i will start now


hvala za pomoc
lp!

MihaFirst ::

LOL Ti bi cheatal igro preko neta... ampak si pa pogrnil prvi srednje al kaj? Poleg tega ne znaš angleško... ne veš niti principa, po katerem naj bi program za cheatat deloval. Kolko sploh znaš c++-a? A veš, kako deluje igrica in kaj je treba nardit za cheatanje?

In to sploh ni pesimistični odgovor :\

EDIT: BTW, takega uprašanja si (še) jst ne bi upal objavit :D

Zgodovina sprememb…

StricSamo ::

hah sry samo jaz mislim da je to izvrsten primer da se naucim c++ (ne znam skoraj nic)
igra ki jo zelis precheatat ti da motivacijo...

@LOL ::

Pejt raj na pivo, ali v tvojem primer na Coca Colo
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

StricSamo ::

lol ok ..prisel sem do dejstva da je ta program v osnovi nekaksen port sniffer
mogoce ve kdo kako spisat preprost proy sniffer?

napsy ::

Mislim da obstajajo boljši načini kako se naučiti C++. Če že hočeš malo hekat programe, si poglej projekte na sourceforge.net. Lahko pa začneš z lastnim projektom. Na primer dober začetek (če te že zanima mreža) je implementacija HTTP strežnika.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

DubleG ::

Najprej tistemu, s katerim si si to pisal priporočaj učne ure angleščine. Ti pa povej mami naj ti vzame tipkovnico da boš lahko v miru sedel za knjigami.

Raje začni z lažjimi programi kot pa je proxy,port snifer al cheat program... saj v bistvu sam ne veš kaj moraš naredit.:\

StricSamo ::

res je..mi kdo lahko priporoca kakno knijigo za ucenje c++ mogoce tako ki je vredu napisana da jo hitro skapiras?

sverde21 ::

Ne rabiš knjige, ker je IMO stran vržen dnar. Kok hitro jo boš skapiru je odvisn od tebe. Lahk pogledaš mal višje sticky temo, kjer maš povezave do tutorialov, pa začni delat po tistih tutorialih, pa delaj sproti vaje, prvo z primerom, potem pa vse na pamet... če se ne morš premagat, da neb gledu primer, si vzam list papirja, pejt v drugo sobo z nalogo pa reš in nato prever na compu. :)
<?php echo `w`; ?>

DubleG ::

C++ GUI Programming with Qt 3(Official).pdf

to ej edina knjiga ki jo mam na kompu :)

StricSamo ::

kaj pa vi mojstri menite o delphiju?

imagodei ::

Delphi je carski, ampak moraš vedet, za kaj ga rabiš. Pravi CrossPlatform to ni. Se da v njem delat tudi za .Net framework, ki je npr. z MONOtom podprt tudi na Linuxu, z nekaj (veliko?) prilagajanja source kode lahko zadevo prevedeš tudi z Lazarusom...

Če te zanima programiranje za Polkna, potem je to sigurno eden boljših programskih jezikov in hkrati platform za razvoj programja. Zadeva je noro zmogljiva, ne se pustit s strani C entuzijastov prepričat drugače, omogoča pa hkrati tudi izjemno preprosto izdelavo GUIja. Skratka RAD all the way, ne da bi na ta račun trpela zmogljivost. Prevajanje source kode je ultra hitro, programi so zelo hitri, delaš pa lahko vse od "Hello World" programa, do krmilnih programov za različen hardware, komunikacijskih programov/protokolov, lastnih vmesnikov za baze podatkov, spletnih strani, implementacije TCP/IP nabora protokolov...

Sintakasa jezika je preprosta, Delphi pascal je izjemno strukturiran jezik, kar IMO omogoča preprosto učenje, definitivno pa s tem prepreči celo vrsto napak pri delu s spremenljivkami (napačni tipi spremenljivk) in razne buffer overflowe. (Nekateri mu pa ravno to zamerijo in mu očitajo okornost!) Skratka: izjemen programski jezik!

Je pa odvisno, kaj češ z njim delat. Gonilnikov res ne bi šel pisat v njem, crossplatform programov v njem tudi ne bi razvijal, razen če programiraš za .net platformo (kjer pa ima po moje še vedno primat Visual Studio). OS-a tudi ne greš pisat v Delphiju, kakšne komunikacije z registri ali pa s porti tudi ne... Vse je odvisno od namena. Pri določenih stvareh C in C++ še vedno nimata prave konkurence. Pisat igrice za GSM v C++ pa ni ravno najboljša rešitev... Očitno jih je največ v javi.

Odločitev je seveda tvoja, ampak dejstvo je, da ima Delphi v Windowsih tako dodelane rešitve, da če rabiš programirat samo za Windows, bi se jaz na tvojem mestu takoj odločil zanj namesto za C++. Res pa je, da potem ne boš veljal za 1337, ker "tapravi mački" se pač raje lomijo s C++ in večkrat na novo odkrivajo Ameriko, kot da bi priznali, da ima Delphi mnoge stvari rešene bolje. Pa s tem nikakor nočem zmanjšati vrednosti C++-u!
- Hoc est qui sumus -

StricSamo ::

aha...hvala za strokovno spodbudo...
na tej strani sourcecode planet sem našel polno izvorne kode in nasel sem tudi snifferja:P
no upam da se bom na ta nacin malo rokoval z delphijem da bom spreminajl kaj se da pri tej izvorni kodi...

StricSamo ::

normaly it's client sending packets to server and server resending..
we use simple localhost client>proxy(sniffer)>server...
and sniffer can changing packets..
try to make simple port sniffer...

no simple port sniffer..tega se bom loto...
vceraj sem prebral knjigo in naredil nakj vaj (Ljubomir Kostevc: UVOD V PROGRAMIRANJE V PROGRAMSKEM OKOLJU DELPHI) po tem sem lalala downloadal izvorno kodo enega snifferja in jo preuredil...prosim vas ki ste izkušeni ce bi ta sniffer testirali ce dela vse tako kot mora in kaj bi moral se popravit da bi dobil program v katerem govorijo angleski stavki zgoraj..
hvala za pomoč!

http://z18.zupload.com/download.php?fil...
to je link za download programa

http://z32.zupload.com/download.php?fil...
to pa je link izvorne kode

lp!

LjAp ::

Ne vem no , prvi razred srednje šole počiš - no , sej se zgodi. Jz bi te sam rad opozoril na to, da je network programiranje eno od najbolj zajebanih , kar so povedal že pred mano, da morš obladat pogovarjanje med različnimi threadi itd... in bi ti rews toplo priporočil, da vsaj en program za mamino vodenje gospodinjstva prej napišeš (ampak tak, pravilno narjen, ne neki na horuk), tok da se najprej naučiš res lepe razrede delat, ker če boš to fazo razvoja spustil, ti bo skoz neki manjkal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Določene internetne strani ne delujejo

Oddelek: Pomoč in nasveti
111463 (1305) Heisenberg
»

C++ ali Delphi

Oddelek: Programiranje
201475 (1475) gfighter
»

Projekt GNOME praznuje 10. obletnico (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
599236 (7600) 'FireSTORM'
»

Nadzor prometa na omrežju

Oddelek: Programska oprema
51014 (969) asPeteR
»

Kje zaceti ?

Oddelek: Programiranje
192181 (1880) Blond

Več podobnih tem