» »

kaj lahko in kaj nesmeš nesti na letalo ?

kaj lahko in kaj nesmeš nesti na letalo ?

Compufreek ::

zanima me, ker bo kmalu maturantski itd... ali lahko na letalo neseš alkohol če si star 18 let ?
(izlet v španijo)

root987 ::

Da.

Nasvet: Alkohol kupujte v brezcarinskem območju.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

_marko ::

NE!

V osebni prtljagi ne. Lahko ga pa zapakiraš v prtljago, ki bo spravljena v "prtljažniku" aviona.
Prelij v plastenko ali kaj podobnega, da se ti ne razbije steklenica.

Na letalo pa sam zagotovo nesmes nesti tekočine nad 100ml. Niti tuš gela z 125ml ne!
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

LoneWolf ::

V osebni prtljagi imas lahko po uredbi EU samo tekocine do 100 ml, in pa vse tekocine, kupljene na letaliscu po prehodu kontrolne tocke (duty free shopi). Ce prineses kaj od zunaj in bi rad spravil domov, moras dat v prtljago, ki se cekira - pozabi na karkoli steklenega.

root987 ::

Aja?

Med pregledi mi niso še nikdar rekli da ne bi smel nesti kakšnih tekočin (pol litra vode) ali hrane na letalo. Ampak ok, samega pravilnika pa nisem nikdar bral.

Kar se tiče praktične implementacije: ko te enkrat cariniki pregledajo naj nebi smel več imeti težav - torej vse kar kupiš v brezcarinskem območju je šlo pri nas skozi (nekaj steklenic tekile, vodke, različnih viskijev, itd. pri več osebah).
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

LoneWolf ::

root987: Tole je precej novo, velja od lani novembra. Nakupi v brezcarinskem obmocju niso problem, ti pa kupljeno robo vakumsko zapakirajo v posebne vrecke, ki jih ne smes odpirat.

root987 ::

A, potem bo pa držalo - nisem bil na letalu od julija in takrat nas ni nihče na kaj takšnega opozarjal ali nam steklenic zavijal v posebne vrečke.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

BigWhale ::

Najbolje jo odneses , ce gres na letalo s potnim listom, denarnico in bundo. Problem je v tem, da se sami letalski prevozniki ne vedo tocno kaj je dovoljeno in kaj ne, ker je precej zmede in novih uredb na tem podrocju.

Tudi rocne prtljage imas lahko samo en kos, ne mores recimo nesti majhnega kufra in posebaj torbe s prenosnim racunalnikom. Pri nas v firmi tako sedaj tlacijo racunalnike v rukzak skupaj z gatamiin zibno scetko. :)

Gwanaroth ::

Tisto urco in pol, kolikor traja let do Španije, boš pa ja potrpel brez alkohola.. Napij se ga prej tolko bolj.
Lights often keep secret hypnosis..

kekz ::

Meni so v Beogradu zaplenili majhen setek orodja v velikosti vžigalnika, 3-4 cm, (notri trije vijačni nastavki, ki sploh niso bili ostri, približno kot kemični svinčnik) pod razlago "ne može alat!". Pilota bi pobralo od smeha, če bi mu s tistim zagrozil. :O

Compufreek ::

pa sej ne na vlaku ...gre se za prevoz v španijo če česa nebomo popili do benetk
aja pozabil sem omenit da gremo na letalo nekje blizu benetk se mi zdi ...nevem točno

drugače pa hvala za odgovore ;)

Zgodovina sprememb…

kekz ::

Po predpisih lahko tudi pijanim prepovejo vstop v letalo, če domnevajo, da bo na letalu štala.
Letala so iz tega razloga že nenačrtovano pristajala, da so razgreteže predali oblastem.
Tak pristanek najbrž ni ravno poceni avantura.

MarkV ::

Jaz sem na letalu (destinacija je bila v EU) nesel med ročno prtljago 4 steklenice vina (v darilni embalaži), šel sem skozi 2 letališči, pa mi nihče ni nič rekel. Prav tako sem domov prinesel par flašk za vzorec.

kekz ::

Takrat, ko je najstrožje, imaš menda lahko samo okoli kilo in to v prozorni vrečki. Nobenih tekočin, nobene elektronike. Menda niti mobilni telefon ni bil dovoljen. To so v jeseni imeli Angleži. Pred tistem, ni bilo prav dosti omejitev, razen ostrih predmetov.
Meni se je zmeraj zanimivo zdelo, da steklenic niso šteli med ostre predmete, saj pri steklenicah niso delali težav.

Poldi112 ::

Odvisno od destinacije, časa in tistega za blagajno.
Najbolj divje zame je bilo avgusta, ko sem moral paloma robčke vzeti ven iz ovitka in jih dati skupaj z denarnico in potnim listom v eno ogromno plastično vrečo. Kao ker je naslednji let v usa in tam ne dovolijo nič. In potem sedim med ljudmi z ipod-i, laptopi, ... meni pa debili na Brniku niso pustili vzeti ovitka od robčkov, kaj šele knjigo.
To je bil najbolj boring let kar sem jih imel.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

bozjak ::

jst sm pred novim letom letel v anglijo iz brnika... Na brniku so mi rekl glede deodoranta, ki sem ga ne namenoma pozabil v torbi za ročno prtljago (125 ml)... Tko da sm ga kr tm stran vrgu da ni blo komplikacij...

Tisti preglede laptopov, ki so po novi odredbi pa so men izpadl bl tko tko... Laptom morš dat iz vsh vn, nato ga morš pred unim delavcom odpret (torej samo dvignt monitor) in nato gre čez rentgen... Tko da pomoje vse kar so s tem dosegli je to, da gre vsta še počasnej ker more vsak drug odpret vso ročno prtlago zato da prvleče vn laptop...

Na angleški strani (luton) je blo podobno, le da tam nisem rabil odpret laptopa ampak je šov dirket na tekoči trak... Zanimivo pri angležih pa je, da so mal bl strogi pr pregledih... Na brniku če ne piskaš greš kr mim, medtem ko so v lutno skor vsazga še pretipal (z mano je meu model 10 min dela, ne vem kje je lih mene najdu :S)

Lp
http://upor.blogec.si
http://bozjak.deviantart.com

OwcA ::

Je kdo v zadnjem času letel v ZDA (letim na JFK)? Kaj pričakujejo od prtljage (tako ročne kot navadne).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

kopernik ::

Če v ZDA nisi bil zadnjih nekaj let, potem te čaka odvzem prstnih odtisov in slikanje obraza. Kar je precej fašistoidno, ampak brez tega ne gre (če želiš vstopiti v državo). Drugače pa nič posebnega oz. drugačnega od ostalih držav (kar sem jih pač v zadnjih letih obiskal).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

Lion29 ::

mene zanima pa, kaj sploh lahko dam med prtljago... grem v london za dlje casa, pa imam zakupljeno 2x 32kg... pa bi vzel zraven vse kar se da :D

torej... ali lahko imam med prtljago olje, sol, sojino omakco, zacimbe, kaksen golaz (ki niso originalno zapakirani)? kaj pa vilice in zlice?

letim pa z wizzairom
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

urosz ::

neoriginalno zapakiran golaž v anglijo - ta bo težka :P

Furbo ::

Ja svašta, če boš že vse to vlekel, nam naredi uslugo in ne razlagaj na veliko iz kje si.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Double_J ::

Golaž v ekonomloncu? Mislim, da nikakor ne bo šlo...
Dve šivanki...

BigWhale ::

Golaz? Dejte se zresnt no. Sej ne gres na morje, da bi mogu za ceu mesec fasnge dol peljat, da ja naus zlobnim hrvatom kaj prevec dnarja pustil tam ...

Smurf ::

Zdejle si tkole predstavljam kako cakam v vrsti za pregled na letaliscu pred mano pa nekomu odprejo torbo kjer je noter golaz. Pomoje bi vsi padel v smeh :).

Lion29 ::

hehe... was just asking :D

ce bi vi vedli kaj vse folk vlece :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

darkolord ::

Znotraj EU lahko tovoriš hrano, ja. Fajn je sicer, da je tako zapakirano, da nimaš vse od golaža umazano, ko letališki delavec tvojo potovalko vrže 10 metrov stran.

Okapi ::

Je hudič ja, ko ne moreš mame s seboj vzeti;) Drugače pa lahko v oddano prtljago daš praktično vse, razen eksploziva, plinskih jeklenk, strupov in podobnih nevarnih zadev.

O.

krho ::

Vi se kar zafrkavajte... V petek sem v Grčiji moral dol dati čevlje s katerimi na nobenem letališču še nisem imel problemov.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

M-XXXX ::

krho je izjavil:

Vi se kar zafrkavajte... V petek sem v Grčiji moral dol dati čevlje s katerimi na nobenem letališču še nisem imel problemov.

In? 3 metre kasneje si jih dal pa nazaj gor. Konec sveta? Ne...

Smurf ::

Eh tole s cevlji je kar pogosto. Jaz sem jih sezuval ze dostikrat (sploh po 11. septembru). Ene parkrat smo se morali prav vsi seszuvati (mislim, da se mi je to zgodilo celo na brniku), nekajkrat pa je bil random check.

ShowDown ::

Pri golažu na letalu sem se nasmejal kot že dolgo ne. :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prvič na letalo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7519467 (15662) nodrim
»

potovanje z adrio - prtljaga...vprasanje za veterane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10524093 (21026) xsum1
»

Prtljaga na letalu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6017694 (16221) 2x'=2
»

Poslovna Pot v USA, kaj je treba vedeti ?

Oddelek: Loža
2441928 (41928) MEDENA
»

Nož na letalu

Oddelek: Loža
294541 (3841) root987

Več podobnih tem