» »

Kok navit P3 450@600

Kok navit P3 450@600

Gsi16V Turbo ::

Ja zadeva je taka...imam p3@450@527 z mitsubishijvim L2 cachom!
In ga nikakor ne spravim na vec...no spravim ga ze sam mi instalacija oz. se mi sistem ne nalozi.....izpisuje errorje....laufam winXP (tu takrtak ne mores preminjat konfiguracije sistema ne da ne bi sistem blue screen izpisu)....ne vem no imam originaln hladinik pobrusen namazan z termalno pasto in z tremi ventilatorji...pa vseeno ne sem probal z voltazo na tudi nic ne pomaga (no malo je pomagal,glih tak kot brusenje in termalna pasta ampak ne dovolj da bi bilo stabilno)...v ohisju imam 15C (5 ventilatorjev v ohisju z napajalnikom vred..3 velike 2 majhna) ide kable okrogle fdd kabla sploh nimam,,,strom kable in audio kable lepo spelane po ohisju da ja nebi motilo pretoka,imam se celo slot coolerja....ce bi kdo imel idejo kva naredit??!?!
Se konfiguracija sitema:
A-Bit BX6 2.02 QR (Grenie je tudi pobrusen in podmazan za termalno pasto z srebrom)...)
P3 450@527 Slot 1 (Pobrusen original hladinik z tremi ventilatorji in z termalno pasto z srebrom namazano)
2x 256 Mram 133mhz KingMax
Seagate 30gb Batacuda ATA100 (hlajen z Hermanatorjem 10 na 27C)
DVD Pioneer 106s
Plextor 12/10/32 ide
Hercules Geforce 2 MX 32MB 175/183@210@226 (Dodatni ventilator na GPU in velik hladinik cez rame(od procesroja) vse lepo podmazano z termalno pasto z srebrom isto kot pri procesorju) >:D
SBLive!
Hollwood +
Avermedia TV 98
Mrezna Genius 10/100 Mbit

ja to je nekak vse.....zdej pa ce bi kdo mel kaksno idejo bi ga prosu da mi pomaga naredit nekaj kar ni ze 2.5 let ni uspelo...:'(

Moj Mail

To Be Fast Is Good,But To Be GOOD Is Bether!

GaPe ::

Kaj ti naj rečem ... imel si smolo pri kupovanju procesorja :'(.
Don't steal! The government hates competition.

Gsi16V Turbo ::

Ja sej jst tudi tako mislim sam mogoce se pa le da kaj narediti...vodno hlajenje? mogoce....no itak nas velik ze caka novi test vodnih blokov...sam jeb.... da bom navil tega P3.....nekak ze...:D
To Be Fast Is Good,But To Be GOOD Is Bether!

GaPe ::

Ja, mogoče bi pa vodno hlajenje pomagalo :\.
Don't steal! The government hates competition.

Gsi16V Turbo ::

Ja jst tudi tako mislim ker mal sem pridobil na stabilnosti k sem ga zbruso in podmazu.....sam ce bi ga hotu navit zdele bi mogu winse na novo gor dat...ker majo to bedno zascito proti premembam hardwera.......ce slicajno kdo ve kok to odpravit...se priporocam!!! ;)
Aja kdo proda Golden Orba????
To Be Fast Is Good,But To Be GOOD Is Bether!

GaPe ::

Katere winse pa imaš?
Don't steal! The government hates competition.

Gsi16V Turbo ::

XP build 2600
To Be Fast Is Good,But To Be GOOD Is Bether!

GaPe ::

Ne razumem. Če ti kaj spreminjaš hardwer ti winse ni potrebno na novo inštalirat. Zato pa je hardware wizard :)).
Don't steal! The government hates competition.

Gsi16V Turbo ::

Ja lej bi zdele jst hotu navit procesor bi mi izpisalo error in mi sploh ne bi hotelo nalozit winsor ker mi izpise da je v enem filetu oz registru zapisano da moj procesor dela pri 527 in ne na vec in mi pol kao hoce zascitit pred kao meltdownom oz okvaro na harweru ki povzroca to zvisanje frekvence procesorja...zdej ce kdo ve kok se da to bypassat....recimo kolega je hotu rame dodat pa je mu je tudi to izpisal in jih mogu ven vrect....al ko je mrezno odstranu se mu je isto zgodilo.....
To Be Fast Is Good,But To Be GOOD Is Bether!

Spajky ::

Morbiti ti dela probleme tudi TV kartica in/ali mrezna; probaj brez njih; ram kaksen mas in na koliko? 8-)

Gsi16V Turbo ::

Ja sem probu ze brez mrezne in tv kartice....vak brez mrezne se nisem sam sem enkrat prej...hmm bom probu....ja ram imam 133mhz cas2 kingmax 2x 256mb
To Be Fast Is Good,But To Be GOOD Is Bether!

GaPe ::

Ja lej bi zdele jst hotu navit procesor bi mi izpisalo error in mi sploh ne bi hotelo nalozit winsor ker mi izpise da je v enem filetu oz registru zapisano da moj procesor dela pri 527 in ne na vec in mi pol kao hoce zascitit pred kao meltdownom oz okvaro na harweru ki povzroca to zvisanje frekvence procesorja...zdej ce kdo ve kok se da to bypassat....recimo kolega je hotu rame dodat pa je mu je tudi to izpisal in jih mogu ven vrect....al ko je mrezno odstranu se mu je isto zgodilo.....


Hm... glede tega bi jaz malo po registru po brsku in probu spremenit vrednosti, sam to je bolj kewl varianta :(.
Don't steal! The government hates competition.

Gsi16V Turbo ::

ja sem probu pa sem nasu eno varianto..v registru....pa pise da mam 295 pri cpu clock speed........
To Be Fast Is Good,But To Be GOOD Is Bether!

EX-B ::

Imas slucajno originalne kupljene Winse XP? Jaz imam piratske build2600 (torej final, isto kar je v stacunah), pa lahko delam z hardwareom karkoli hocem, samo malo pobrska po disku po spremembi, pokaze ikonico v trayu da je nasel nov hardware (tudi samo pri navijanju proca) in je fertik, dela vse normalno naprej. Drugace imam jaz trenutno PIII 450MHz na 585 z box hladilnikom in 0.1V visjo voltazo, dela stabilno at all times, kista povprecno 16°C, proc pri 100% load 50°C, box hladilnik nic spremenjen, cisto original se gor. Ocitno si ti dobil ravno en procesor izmed 1000ih, ki je malce slabse kvalitete. Drugace mi dela tudi na 600MHz, vendar se sesuje takoj, ko mu das mal vec za delat da se segreje (spil, film), samo v winsih je stabilen. Zdej med vikendom koncno dokoncam vodno hlajenje z leak testom in potem bo slo cez 600 z 156W peltierjem, kaj pravite, bo, ne bo? >:D
Lp. EX-B

Gsi16V Turbo ::

Ja sej.....ne vem no men vinsi ne dovolijo...al pa dela procesor tulk napak.......bom probu dobit golden orba in artic silver 3 pasto...ce ne bo ze enkrat testa vodnih blokov....ce ne bom pa vodni blok dal gor...ja winsi kake mislis da imam.....ja bild 2600 so ja.....pa to kr izpise bad sitem configuracija.....ja em lahak pa so se beta sam ne verjamem....je pa tudi res da mojemu kolegu isto dela....ko hardver odastranja.....lahka pa je sistem naret za oem sisteme.....kaj pa vem,sej nic vec ne vem 8-O
To Be Fast Is Good,But To Be GOOD Is Bether!

EX-B ::

Ce imas build2600 potem niso beta, beta buildi so imeli manjse stevilke (I tried several :) ), se vedno pa nisi povedal ali so kupljeni v stacuni ali so pirat? Si jih registriral po netu ali ne? Namrec originalne moras, piratski majo to pokrekano da delujejo brez tega.
Lp. EX-B

_WilL_ ::

Po telih podatkih, ki si jih zdele navedu, bi reku da nimaš glih final windowsov XP oz so zanič skrekan. Jaz imam doma licenčne Windowse XP, pa mi pri navijanju Windowsi nikoli ne javijo kakšne napake zaradi navitega procesorja oz. zaradi spreminjanja frekvence le tega. Tudi pa zagonu mi ne detektira novega oz. spremenjenega hardware-a. mislim da si res dobil slab proc:'(, saj imam tudi jaz doma P3 450 slot1 pa dela tudi na 600 pri malo višji voltaži.
Drugače pa mam zdela Celrona 733@1015, fsb 92, fsb/agp: 1/1, fsb/pci : 1/2 in dela stabilno.

LP
WilL

Gsi16V Turbo ::

Hja no lej ko sem pobruso in namazal hladinik pa je vse skupaj malo bolj stabilno slo...na malo visji frekvenci....sam jst hocem 600mhz...je pa tudi mozno da mi kaka kartica ne dovoli it vec....in mi zato izpisejo winsi blue screen ker zaznajo da kak kos hardwera ne dela....tak kot bi moral....tak da bom probu vse ven zmetat pa probat....sam problem je ce je to problem da bx plate nimajo v biosu opcije ta agp/pci frekvence stelat....:(
To Be Fast Is Good,But To Be GOOD Is Bether!

Gsi16V Turbo ::

ja nc.....ne gre sem vse ven vgru....ultra dma izklopu...pio mode na vse variante....voltazo visu....ne vem no vsakic mi winsi blue screen ven vrze....ocitno to kar uporabljam za hlajenje procesorja ni dovolj.......in dela prevec napak......KUPIM GOLDEM ORBA!!!!:8)
To Be Fast Is Good,But To Be GOOD Is Bether!

EX-B ::

Ni nujno da bo procesor sel na 600MHz, tudi ce ga bos hladil pod nulo. Mogoce imas res tolk slabega in ne bo sel vec, pa ce po trepalnicah okoli hodis...
Lp. EX-B


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura q6600 go

Oddelek: Pomoč in nasveti
151253 (1139) Meizu
»

400MHz pri 100fsb ali 550MHz pri 75fsb?

Oddelek: Strojna oprema
291766 (1369) Poldy
»

Nekam čudno za tako mašino

Oddelek: Pomoč in nasveti
171256 (1061) Paramedic
»

Abit BH6

Oddelek: Strojna oprema
231549 (1301) Loki
»

Celeron 466 na 583?

Oddelek: Navijanje
452879 (2497) alien-w

Več podobnih tem