» »

ZAGON RAČUNALNIKA (msi 6600 gt)

ZAGON RAČUNALNIKA (msi 6600 gt)

gregor84 ::

Lep pozdrav! Občasno imam težave z zagonom računalnika! Namreč ko zaženem računalnik se mi na ekranu nič ne pokaže, windows pa se normalno zažene. Sprva sem mislil da je morda kriv LCD monitor ki je priklopljen preko DVI vhoda, pa sem preizkusil z starim monitorom pa se mi je dogajalo isto! Bi lahko bila za te težave kriva grafična (MSI 6600 gt)? Sem tudi probal s starejšimi gonilniki pa nič ne pomaga.... Če ma kdo kako idejo bi posil za pomoč.

LP

amigo_no1 ::

Napajalnik ?

gregor84 ::

Hmm. Kaj bi pa bilo lahko narobe z napajalnikom? Imam 550 wat napajlnik in P4 3000...

Izi ::

Lahko je kriv kabel, kakšen slab kontakt, kakšen zvit pin na konektorju ali kaj podobnega.

Če se to dagaja izključno samo ob prvem zagonu, ko so vse komponente še mrzle potem pa je lahko kriva tudi kartica. Kakšen poškodovan element, ki se mora najprej segreti, da lahko nato normalno deluje.

In seveda je lahko tudi slab in nekvaliteten napajalnik. Lahko ima prevelika nihanja napetosti ob zagonu, dokler se ne zagreje.

Torej najprej probaj drug kabel, nato drugo grafično in nakoncu še drug napajalnik, če jih seveda lahko nekje dobiš za probat.
Kupovati nove stvari brez, da bi vedel za točen vzrok se ne splača. Je že bolje odnesti na servis. Seveda mora biti napaka taka, da jim jo boš lahko na servisu pokazal. Dokler je ta "občasno" samo enkrat na dan ali še manj potem še ni čas za delanje panike. :D

gregor84 ::

Hvala za nasvete!;) sem nesel na servis pa so ugotovili da je grafika šla v pi...! Na srečo je zadeva še v garanciji tako da ni bilo problemov in sedaj deluje normalno:) !

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

napajalnik in računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
503257 (2953) gricko10
»

Težave pri na novo sestavljenem računalniku.

Oddelek: Pomoč in nasveti
491850 (1313) Dominik91
»

Samsung 226bw+utripajoča slika

Oddelek: Pomoč in nasveti
151853 (1631) gor13azd
»

grafična ok, slike ni!!!???

Oddelek: Pomoč in nasveti
352434 (1854) polde66
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312073 (11460) k0lar

Več podobnih tem