» »

napajalnik in računalnik

napajalnik in računalnik

«
1
2

gricko10 ::

Pozdravljeni!

Imam sledečo težavo! Ko priklopim kabel v napjalnik se računalknik avtomatsko sam prižge in se na ekranu nič ne pokaže.....gorita obedvi lučki kot da je zablokiral.

To se mi je zgodilo ko sem z pasto namazal procesor in ko sem ga priklapljav ter vtaknil kabel v napajalnik je sam se prižgal

Kaj lahko naredim da bo zopet normalno deloval?
  • poskusil klonirati: gricko10 ()

kloko ::

Očitno si narobe sestavil računalnik. Ne vidim druge možnosti, kot da ponovno vse razmontiraš in tokrat pravilno sestaviš.

Ampak pasto imaš pa svežo namazano na procesor, to pa tudi nekaj šteje!

L.p., Kloko

gricko10 ::

tudi to sem že poskusil vendar situacija ista

kloko ::

Če sam ne zmoreš, pa nesi na servis oz. naj ti popravi kdo, ki se spozna na računalnike.

L.p., Kloko

gricko10 ::

Zakaj potem misliš da sprašujem na formu......zato da mi kdo lahko kaj svetuje kajti na servisu bo tako 50 eur

Rok Woot ::

Dosti past prevaja elektriko, upam dajo nisi kam napacal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

gricko10 ::

namazal sem za grahek velikost paste

Mesar ::

Dvomim, da je termalna pasta problem.

Razen če si jo po plati mazal...
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

freesty ::

Kaj pa ce bi poslikal kako si ti to priklopil?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

gricko10 ::

priklop je vredu 100% kajti veliko računalnikov sem ži priklaplav......paste nisem pacal po plati

freesty ::

Zakaj si pa sploh sestavljal? To si samo na novo namazal pasto al si komponente prvic skupaj dal? Napajalnik dela?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

gricko10 ::

na pasto sem dal gor in tudi zamenjal napajalnik vendar sem sedaj probal s starim in zadeva ista

ABX ::

... gorita obedvi lučki kot da je zablokiral.

Kje, katere lučke?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Janac ::

verjetno phase leds

gricko10 ::

lučki za zagon gorita zelena in redeča

Blinder ::

Matična je šla v k
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

gricko10 ::

zakaj matična saj nism nič takega delal

Skrat2510 ::

Poskusi naredit clear CMOS.
LP

gricko10 ::

sem že sprobal

ABX ::

Vprašaj google.

Proizvajalec in model plate red green light.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Skrat2510 ::

Če imaš grafično z dodatnim napajanjem preveri da nisi slabio priklopu kabla.
Če daš ram vn in slotov, ti mašina piska?

gricko10 ::

če dam ram vn iz slotov nič ne piska situacija ista.....No pa če mi kdo vrjame ali ne sm že googlov in nič o tem primeu

ABX ::

Zgleda da je šla matična, edini način za to preverit je da uporabiš eno delujočo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

gricko10 ::

ampak ni mi jasno zakaj matična če nisem po nej nič "šaril"

ABX ::

Shit happens.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Xserces ::

s statiko se hitr kej ušpič na kšnmu elemntu ki se ga ponesreči dotakneš
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

kloko ::

Pri premikanju hladilnika in menjavi napajalnika lahko gre precej stvari narobe, če ne veš kaj delaš. Jaz sem enkrat dobil v roke stroj, kjer je bil procesor postavljen kar povrh zaprtega slota, čez pa našponan hladilnik. In potem je računalnik seveda pokvarjen, čeprav nihče ni nič "šlatal". Jaz nikomur nič ne verjamem, dokler sam ne vidim situacije.

L.p., Kloko

gricko10 ::

Sam hodim v šolo smer računalništvo in vam kako kakšna stvar deluje pravilno......in poznam tudi take tumpce ki so trdili da je hard disk procesor itd....vendar sam imam toliko izkušenj da vem kaj počnem
sedaj sem pa v taki situaciji ki mi ni čisto nič več jasno

stock ::

Če si mel gor slučajno kak volnen pulover, lahko komot šteješ statiko v to zabavo. Sem mel podoben primer in razen statike ni moglo bit drugega..

gricko10 ::

ampak da bi zaradi statike se računalnik sam prižigal???

Xserces ::

prebit element je vse kar rabiš...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

mzakelj ::

poglej v bios da nimaš nastavljeno da se računalnik sam zažene ko dobi elektriko. Drugače pa vprašaj kakega kolega, če ma isto ploščo. Drugače pa take stvari na servisu stanejo 15€ ne pa 50kot praviš. No vsaj pri nas je tako :)

kloko ::

Saj, če OP ne bi trmoglavil, da vse ve, in posnel konkretno sliko notranjosti računalnika, bi lahko problem bil morebiti že rešen...

L.p., Kloko

mzakelj ::

p.s. če hodiš na računalniško šolo še ne pomeni da razumeš hardwear. Pa ne jemat tega kot žalitev, ampak kot pozitivno kritiko. Ogromno ljudi naredi fax iz računalništva pa ne zna grafične zamenjat, oziroma naredijo celo znanost ven :)

huek111 ::

gricko10 je izjavil:

Pozdravljeni!

Imam sledečo težavo! Ko priklopim kabel v napjalnik se računalknik avtomatsko sam prižge in se na ekranu nič ne pokaže.....gorita obedvi lučki kot da je zablokiral.

To se mi je zgodilo ko sem z pasto namazal procesor in ko sem ga priklapljav ter vtaknil kabel v napajalnik je sam se prižgal

Kaj lahko naredim da bo zopet normalno deloval?


Ko priklopiš kabel v napajalnik se ne sme zgoditi nič, saj bi moral imeti izklopljeno stikalo na napajalniku! Če se vseeno prižge imaš težave z napajalnikom in on/off stikalom na računalniku, kar je ponavadi posledica kratkega stika in s tem velikokrat pride še do okvare matične plošče.

Pa nisi napisal ali je laptop ali desktop!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huek111 ()

gricko10 ::

jaz če samo priklopim na matično napajalnik brez vseh drugih priključkov se napajalnik prižge s tem da imam use oostale kable izkloplene


je pa namizni ležeči računalnik

dottor ::

Napajalnik se sam od sebe nebi smel vžgato, dokler mu plošča nebi to naročila. Lahko da je kej prišlo do stika oz. se je kakšna izolacija stopila in sta dve žici stiku drugega vzroka ne vidim zakaj se sam od sebe vžge.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

gricko10 ::

ja pa to vas jz sparšujem zakaj

dottor ::

Odpri napajalnik poglej če ni kej skurjeno alpa če ni kakšna izolacija iz žic se stopila in so žice v stiku. Malo poglej po notranjosti, če je kej skurjeno boš tako opazu.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

gricko10 ::

napajalnik sem tudi zamenjal z drugim in je isto

dottor ::

Pol pa je lahko plošča šla. Če napajalnik sam brez nič priklopljenega gor priključiš na tok ali se zažene? Ali se to zgodi ko imaš samo ploščo gor priključeno da se samodejno zažene brez pritiska na nobeno stikalo?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

gricko10 ::

samo ko imam ploščo priklopleno

dottor ::

Se pravi da je problem v plošči. Če imaš možnost sposodi si ploščo z istim podnožjem procesorja in provaj. Ker če se računalnik brez tipke za zagon samodejno zažene je plošča kriva.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

DamnYall ::

Sej ima napajalnik tisto stikalo. Ko je na off se nebi smel prižgat... Si sploh povezal tapravi power button iz ohišja na matično?

gricko10 ::

nima stikala napajalnik..........sem sem povezal pravilno

dottor ::

Napajalnik se nebi smel zagnat dokler ti fizično ne stisneš tiške za vklop, kolko pa jaz razumem pa čim on priklopi tok na napajalnik se ta zažene.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

DamnYall ::

Kako nima?
Na to mislim:

Invictus ::

mzakelj je izjavil:

p.s. če hodiš na računalniško šolo še ne pomeni da razumeš hardwear. Pa ne jemat tega kot žalitev, ampak kot pozitivno kritiko. Ogromno ljudi naredi fax iz računalništva pa ne zna grafične zamenjat, oziroma naredijo celo znanost ven :)

Ljudje ne hodijo na faks da bi znali zamenjat grafično.

Tako kot vsak iz strojnega faksa ne zna zamenjat olja pri avtu.

Na srečo vsak poklic pozna bolj donosna dela od tega ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gricko10 ::

DamnYall je izjavil:

Kako nima?
Na to mislim:



veš nekateri napajalniki nimajo tega gumba

dottor ::

Poceni kitajska roba za par dolarjev alpa predpotopni napajalniki. Vsi ostali morejo imet zaradi varnostnih razlogov in direkcije EU ter za pridobljene potrdila o skladnosti in varnosti artikla, brez katerega ne more na trg.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC ugasnil med pregledovanjem BIOSa

Oddelek: Pomoč in nasveti
131756 (1530) solatko
»

Težava z matično ploščo

Oddelek: Pomoč in nasveti
276637 (6069) lucky13
»

Nov napajalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
252370 (2098) Hribowc
»

Asus p5q Pro Turbo startup problem

Oddelek: Strojna oprema
281575 (1286) Engineer_SLO
»

nova matična in proc,komp se na prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
11894 (834) legice

Več podobnih tem