» »

ROUTER NETGEAR RP614 težave portforward

ROUTER NETGEAR RP614 težave portforward

moglasi ::

Imam eno hecno težavo. Kadar uporabljam p2p program utorrent in naredim portforwarding na svoj računalnik.. takrat imam težave z dostopanjem do mail ponudnikov: Yahoo, GMAIL. Če portforwarding (samo en port, ne glede na to kateri je.. sem probal več različnih ) ugasnem... dostopam do teh strani normalno.

amigo_no1 ::

Nastavi utorrent na drug port ter izklopi random menjavanje porta ob vsakem zagonu utorrenta (meni Preferences/Connections) .

Zgodovina sprememb…

moglasi ::

Sem probal že vse druge porte. Problem je isti!
(nimam random menjavanje porta, p2p program deluje brezhibno)
(problem je samo računalniku na katerega imam portforward, drugi računalniki delujejo brezhibno)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: moglasi ()

amigo_no1 ::

Se je ta problem pojasil zdaj "kar naenkrat" ?

moglasi ::

Pojasnil ali pojavil? Od samega začetka.. če uporabljam zgoraj napisan netgear router. Preizkusil sem že drugi router, in tam ni tega problema. Zato seveda vem da je kriv router.

amigo_no1 ::

Mislil sem pojavil :(
Pa ti siguren da samo mail preko browserja ne dela ali net preko browserja na splošno ?

Lahko da router ne more sproti "obdelati" toliko p2p povezav kar glede na samo ceno novega ruterja (8800 sit) niti nebi bilo čudno...

Nikoli ne kupuj najcenejše robe...

Zgodovina sprememb…

moglasi ::

p2p dela brez težav. problem nastane samo pri straneh ki imajo mail: se pravi tam kjer je verjetno https. Seveda, problem ni pogojen z uporabo p2p programa. Tudi če je utorrent izklopljen.. je problem isti dokler imam vklopljen port forwarding. Če forwarding izklopim.. problem izgine.. Glede nasveta o ceni routerja: tisti ki je delal je bil cenejši :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: moglasi ()

amigo_no1 ::

Poglej še če je na voljo kakšna nova verzija firmwarea za tvoj router (najbrž imaš verzijo 4).

Imaš firewall na routerju vklopljen ?

Zgodovina sprememb…

moglasi ::

ni novejše različice..

pinter1 ::

Oy.

Samo kot informacijo sem tudi sam imel probleme s tem routerjem. Bolj podrobno model RP614v4. Ko sem imel port forwrding (eMule in BitTorrent na dveh računalnikih) je izgubljal vsake toliko časa povezavo, in pa npr. vsi računalniki, ki so bili na njem in so bili prijavljeni v messengerja se je le ta vpisoval vsakih 5 minut ponovno kar je zelo moteče. Vsakih nekaj minut je bila internet povezava nedostopna kakih 30 sekund. Zdaj sem zamenjal router in vzel ASUS WL500g Deluxe in zadeva dela kot mora. Tudi jaz sem namreč iskal in čakal na novi firmware, vendar sem se naveličal in ni mi žal. Priporočam podobno...

LP!

moglasi ::

Hvala za odgovor... Verjetno bom res kupil novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: moglasi ()

hrcek ::

Ojla tud jst mam router RP614. In ko vklopim port forwarding se n emorm vpisat v google talk in na mejl. ko ga izklopim dela vse kot po maslu. A je kšna rešitev tega ker drgač mi dela BP. Sam ko zalaufam kišto morm vpisat se v googla in vklopt forwarding, pol pa dela.
->hrcek

moglasi ::

Ni rešitve, kot kaže. Nisem veliko na p2p, zato pač uklopim ali izklopim port forwarding samo takrat ko to rabim, bom pa verjetno kupil drugi router in NIKOLI VEČ NETGEAR... nič njihovega...

skico ::

jst si tudi lastim 614ko in lahko recem samo to, da je to en najslabsih ruterjev kar sem jih kdaj videl!!!

portforwarding mi sicer dela, ampak mi pa ne dela VPN, ne morem se povezati na sekundarno lokacijo na remote administratorja.. msn stalno prekinja.. itd..

vglavnem netgear nikoli več..


lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372328372 (28828) ignats
»

linksys wrt54gl in forwardiranje portov

Oddelek: Omrežja in internet
181357 (1124) SmeskoSnezak
»

Coyote Linux router problem

Oddelek: Omrežja in internet
141543 (1280) janezl
»

ADSL - staticn ip+Router Planet XRT-401D +port forwarding?

Oddelek: Omrežja in internet
53272 (3132) deamon
»

Router FBR-1405TX - odpiranje portov

Oddelek: Omrežja in internet
242399 (2108) PriSon

Več podobnih tem