» »

Hitra IN hladna grafična?

Hitra IN hladna grafična?

Markoff ::

V moji midi kišti se že nekaj časa preveč poti 6600GT, ki ima DOWNclockane frekvence za ca. 20%, igre poganjam v 1024x768 low-med settings (Oblivion, Heroes 5, Spellforce 2), pa se še vedno občasno mašina hard resetira. Če jo poganjam na 100% in na normalnih nastavitvah, imam hard reset v nekaj minutah. Normalna temperatura kartice je okoli 80°C (nvdiiin graf kaže spodnji del rumenega spektra, torej to naj ne bi bilo neobičajno!).

Ali se mi izplača kupiti novo, zmogljivejšo kartico, ki je hkrati hladnejša (ali sploh obstaja??) ali se mi bolj splača menjati celo ohišje (muka od muke)? Sodeč po frekvencah je 7900GT precej manj napumnana, vendar - kaj to pomeni za temperaturo in stabilnosti?
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

asus ::

Če se ti resetira pomeni, da se ti skoraj 100% pregreva grafa sploh, če imaš v idle 80 c.Malo spucaj cooler pa bo zih boljše,drugače se ti nakup 7900gt nesplača raje vzami x1950pro ali pa 7900gs

edit:sploh pa 80c za nvidio v idle je huhu mnogo preveč,saj tok nimajo niti 7600gt in podobne ,ki so pasivno hlajene

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

AndrewSmith ::

Ce se ti pregreva obstaja razlog za to.Karta mora na stock drzat normalne temperature,vendar
ce nima pogojev za to je normalno da se pregreva.Ohisje mora bit prezraceno,kar pomeni vsaj 2
venta.En za sesanje hladnega zraka,drugi pa za izpuh toplega,praviloma cimvecjega premera.Dosti
pripomorejo tudi urejeni kabli v notranjosti da se lahko zrak giblje po notranjosti.
Lahko pa poskusis tudi z menjavo termalne paste na hladilniku od graficne.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

LoneWolf ::

80 stopinj v idle je nenormalno, moja 6600GT jih ima 51, v full load zleze do 62. Preveri, ce ima hladilnik na graficni sploh stik z GPUjem, moja Gigabyte-ova je imela hladilnik totalno ceski, nic prilepljen, samo rahlo pritisnjen z dvema svoh vzmetema cez cigumi "pasto" - zlahka dobis rezo vmes, ce malo pritisnes ob hladilnik.

kuglvinkl ::

Prepih nared, pa bo. Meni gre pasivno hlajena 7600 GS na 90 brez airflowa. Če nažgem 2 in + 2 out 80 mm ventilatorja ne gre čez 70 C pri full loadu.

OmegaM ::

Tudi jaz imam v idle visoko temperaturo, normalno tam nekje okrog 88 stopinj, pa sem sklkenil da jo nesem na garancijo. Poiskusil sem ocistiti pa vse pa se nic ne pozna, ker ze prej ni blo nekega prafa.

Sam pa imam POV 6800 GT
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Markoff ::

Em, kot zanimivost naj povem, da imam eno od stranic računalnika ves čas odprto ravno zaradi utesnjenosti komponent, pa ne pomaga. Res ga že nekaj časa nisem razpihal, pa vendar - kot sem omenil, kaže nvidia temperaturni graf spodnjo rumeno črto, torej le nekaj več od "normalne" temperature v zeleni coni, pa sem na 80°C; kot zanimivost pa - če alt-tab-am iz igre direktno v graf, temperatura doseže ca. 100°C, vendar ta temperatura še vedno ni bila v kritični (rdeči) coni. Torej je proizvajalec predvidel takšne temperature??? Mašina je v XP-jih sicer 100% stabilna, reset se mi tam še ni zgodil (očitna težava v grafi).

Še vprašanjce: ker se ne spomnim, ali imam nekje v starih škatlah še kaj hladilne paste - je kakšen servis v LJ, ki bi bil za male denarce pripravljen podmazati hladilnik (čeprav v tem verjetno ni težava)?

Alternativa v cenovnem rangu 30-40k s sprejemljivo temperaturo in po možnosti pasivnim hlajenjem (ali vsaj čim tišjim) bi bila katera grafa? x1950pro in 7900gs sta malce previsok rang glede na moje igralne preference. Nisem fan ne AMD/ATi ne nviidie, imel sem že oba, večkrat, zato sem odporen na obarvanost. :P
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A6600GT - v igrah izklopi monitor(power saving mode)

Oddelek: Pomoč in nasveti
261348 (1065) gor13azd
»

Radeon X1950PRO - oc totaly 0mhz

Oddelek: Navijanje
482731 (1690) 1950pro
»

Navijanje 7900GS

Oddelek: Navijanje
412414 (1260) xabre
»

Katero grafično kartico?

Oddelek: Kaj kupiti
292302 (1610) KTr1sk
»

7600 gs na 68°C! idle

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
362667 (2059) cordo

Več podobnih tem