» »

A6600GT - v igrah izklopi monitor(power saving mode)

A6600GT - v igrah izklopi monitor(power saving mode)

gor13azd ::

Zdravo!

Omenjena kartica(a6600gt leadtek) mi lepo teče v windowsih(win sp3) - ni problemov. Nameščene imam zadnje drivere z nvidiove strani, directx9.0c
Ko pa zaženem katerokoli igro(Lost, FIFA08, Monster Jam,...), mi po parih sekundah izklopi monitor (power saving mode) - probal na 2 lcd-jih (19) samsungu in lg-ju - ostane mi samo še reset računalnika. V igrah sem pustil nastavljeno grafiko na default - tako da mislim da ni problem v osveževanju.

Preveril sem temperaturo kartice - v win mi kaže okrog 50 stopinj - kartice nisem nikoli navijal.

Konfiguracija sistema : plata je asrock(865) - giga rama ddr, P4-2.8(478), 400W napajalnik

Probal sem že naložit sistem na novo - vendar težava ostaja enaka.

lp,

gorazd
gogi

faceonline ::

Poglej če maš napihenje kondenzatorje gor na grafi.
Tele simptome se tudi pojavljajo če je video ram gddr3 kaput. Probaj mal razmigat grafo da bo boljši stik z plato.

faceonline ::

Probaj si eno grafo sposodit in zamenjat pa boš vidu kak ti bo potem laufalo.

Pyr0Beast ::

Overheat ali kaj podobnega.
50°C v idle tudi ni malo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Pyr0Beast, Nvidie imajo delovno stopinjažo do 120c tko da to ni problem - moja 9800GTX ima tudi tam 48c v idle - je pa res, da mi venti laufajo s 30% močjo v 2D šele v 3D aplikacijah sme grafa izkoristit 100% vent.

Pyr0Beast ::

Tistih 120°C je bull ... Grafa se bo začela že pri 80°C kuhat in metati artefakte ven. Jst z 6600GT imam idle T 32°C, 6800GT@Ultra pa jih ima 48°C.
Tistih 50°C v idle mi ne pomeni veliko, če jih je imela grafa 100 še prejšnji trenutek, kar se dogaja, če je slab kontakt med gpu-jem in hladilnikom. Dol riva tuner, pa nastaviti da ti prikazuje graf z T, nato pa kakšno grafično manj požrešno aplikacijo pognat.
1. Če ni napajalnega kabla za grafo bo delalo podobno
2. Če se pregreva se najbrž prikazujejo artefakti
3. Če so kondiji se to hitro vidi, ko grafo pogledaš.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mesoreznica ::

50°C v idle je za 6600GT čist OK. Moja 6600GT je že od začetka imela čez 50 v idle in do 90 in čez med loadom pa je odlično delala 2 leti in še sedaj lepo tiktaka v kolegovi mašini. Tako da nehajte zganjat te famoze z temperaturo graf. Da grafa meče artefakte pri 80C je bedarija. Moaj jih ni nikoli, ne ta ne vse prejšnje grafe.

Preverit če imaš AGP grafo, dodatno napajanje.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Odvisno od grafe. Frendova packa grafo že pri 68°C.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Pol ima sigurno problem nekje drugje, ne v hlajenju oz. sami temp. grafe. Al pa je naletel na slab primerek...

Pyr0Beast ::

Nop. Grafa dela ql, če je spucana, ko se pa na njej nabere ena srajčka praha pa začne artefakte metat.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gor13azd ::

zdravo. hvala za odgovore - danes sem spucal celo kišto - cpu, z alkohol rame in grafo - probal dat gor original drivere od leadteka 77.77 - pa ni bilo učinka - še vedno me po cirka 1min vrže ven iz špila - ekran gre v power saving mode - zvoka ni - tipkovnica se tudi več ne odziva. Danes bom probal dobit od kolega geforce4 pa sporočim če je res grafa fuč.

lp

gorazd
gogi

gor13azd ::

emmm z geforce 4 od kolega sem probal igrat nhl07 in je zadeva laufala - ostalih iger Lost, Monster Jam, FIFo mi ni hotlo pognat, ker je napisalo da je grafa prešvoh:) -

ker mi kartica ni dala mira sem jo še sprobal v 3dmarku03 - rezultati so bli enaki - po nekaj sekundah črn ekran.

potem sem bol za šalo kot zares izklopil grafi dodatno napajanje - in kjub opozorilu(da nima zadostnega napajanja) pognal igro LOST - verjeli ali ne - igra je laufala normalno - sicer bolj počasi ampak je delalo.

je mogoče zdaj kdo dobil kakšno novo idejo ?? - bi blo kaj narobe z napajalnikom ali je pa res grafa tista ki ga svira:).....


lp gorazd
gogi

Meizu ::

Definitivno napajalnik. Zdej si vidu da će sklopiš dodatno napajanje očutno razbrmeniš napajalc in potem zadeva dela. Drugače se obesi, zmanka mu moči - pojavi se črn ekran in zadeva se vzpostavi nazaj šele v winsih. Glede na to, da poraba W sunkovito poskoči ravno med 3D aplikacijami, bi si upal trdit, da je glavni krivec napajalc. Nemudoma sprobaj kakšnega drugega. Potem poročaj zadevo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

mesoreznica ::

Možno da je napajlnik. Daj še probaj dat na en drug priključek iz svoje veje. A imaš možnost pri kolegu grafo priklopit na njegovi mašini?

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

gor13azd ::

probal sem zamenjat napajalnik - lc420w - brez uspeha(black screen po parih sekundah) verjetno bom mogo nabavit novo g.kartico - kaj predlagate na agp - 7600gt?

staro pa bom verjetno dal še stricu(dela v rač.trgovini), da jo sproba še na kakem drugem sistemu.

lp, gorazd
gogi

mesoreznica ::

Grafično na AGP? Definitivno ATI HD 3850.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

destiny ::

Če se ne misliš preveč stegnt, je verjetno boljša izbira HD2600Pro. Mislim da stane nekje okol 55€

Meizu ::

Niti ne. HD 3650 dobiš za isti denar. Sam nevem če je v AGP izvedbi... Drugače pa HD 3850 itak :D

destiny ::

ja sej to... v AGP ga ni ;)

Meizu ::

Ja, sam HD2600Pro mu bo totaln podn. Bolje da se ozre za kako HD 3850 recimo, bo dlje časa kvit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

mesoreznica ::

Ja to more dečko sam povedat kaj sploh želi in kako dolgo še misli met to mašino. Če jo bo uporabljal še dalj časa potem definitivno HD3850. Če pa ne potem pa kako poceni rabljeno 7600GT ali pa HD 2600pro.

@Destiny 2600pro za 55 evrov? Na AGP-ju?

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

destiny ::

OK no, 59eur :)
Klik

mesoreznica ::

OK no, 59eur :)
Klik


In klikneš na link pa te vrže na stran kjer je za to ceno naprodaj HD 2400 pro. In potem na taisti strani poiščeš HD 2600 pro AGP in ima zraven ceno 79€. :))

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

destiny ::

Hmm, barabe :D

mesoreznica ::

Pomoje bi bilo najboljše kupit eno rabljeno 7600GT ali X1950 pro. Če pa mu ni škoda dobrih 130 evrov pa seveda en HD 3850.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

destiny ::

Uuuu, hudo.. v Avstriji se 3850 dobi že za 106EUR: Klik. A kdo ve če majo vsi tile Radeoni (2600/3850) VIVO? Ker si jo mogoče še sam omislim :P

gor13azd ::

hvala za predloge - najverjetneje se bom odločil za kakšno grafo pod 100eurov(7600gs ali pa 7600gt). 3850 se mi zdi že malo predraga za takšen komp - verjetno že več vredna od celega pc-ja:)

lp, gorazd
gogi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priporočila za novo AGP grafično

Oddelek: Strojna oprema
14937 (780) Half-Saint
»

Nakup AGP graficne kartice

Oddelek: Strojna oprema
111157 (935) mesoreznica
»

DX10 grafična na navadnem PCI vodilu?

Oddelek: Kaj kupiti
161284 (1051) Dr_M
»

Katera grafična AGP za ATHLONXP2400

Oddelek: Kaj kupiti
232015 (1638) matfil
»

kera grafa je boljsa

Oddelek: Kaj kupiti
241440 (1440) AngelOfDeath

Več podobnih tem